> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

V srpnu plynaři vymění tvarovky

vloženo: 27.06.2019           komentářů: 0

V srpnu plynaři vymění tvarovky v Nádražní ulici


Kvůli výrobní vadě budou pracovníci společnosti Innogy muset vyměnit část plynového potrubí, které bylo před necelými třemi lety instalováno při velké rekonstrukci Nádražní ulice v centru města. Opravy mají co nejméně zasáhnout do provozu této frekventované dopravní tepny.


Náměstkyně primátora pro investice Zuzana Bajgarová považuje nutnost opětovného rozkopání ulice za nepříliš sťastnou věc. "Nicméně ta situace nastala a my považujeme skutečně za úplně zásadní otázku bezpečnosti," uvedla náměstkyně Bajgarová. Pro provádění prací jsou podle ní prázdniny nejvhodnějším obdobím z důvodu nižší dopravní zátěže.

Důvodem srpnových prací je nutnost výměny sedmi kusů rizikových tvarovek ve tvaru písmena T, které se používají na propojení plynovodu a jeho napojení na přípojku. Jejich výrobce upozornil na výrobní vadu až po ukončení rekonstrukce Nádražní. Všechna místa, kde byly tyto tvarovky použity při rekonstrukci plynovodu, se preventivně monitorují. Náklady na opravy, které jsou odhadovány zhruba na pět milionů korun, ponese švýcarský výrobce tvarovek.

Naplánováno je sedm etap, čtyři jsou zaměřeny na výměnu vadných kusů a tři na výměnu povrchu silnice. Při výměně samotných tvarovek se silnice uzavírat nebude, díly se budou měnit v montážních jámách o maximálních rozměrech 2 x 3,5 metru. Dopravy se dotkne až výměna povrchu, která je plánována na víkendové dny 17.,18., 24., 25. a 31. srpna. Řidičům se proto doporučuje, aby více využívali pro přepravu po centru města MHD nebo třeba sdílená kola.

Foto: Lukáš Kaboň.


autor: voj

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.