> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Slovan - Baník 3:2

vloženo: 23.06.2019           komentářů: 0

Baník úvodní duel letního přípravného období prohrál. Na půdě Slovanu Bratislava sice gólem z úvodní minuty vedl, nicméně domácí zápas otočili a nakonec vyhráli 3:2.
Přátelská utkání, příprava, Bratislava, so 22.6. , stadion: Pasienky, diváci: 1550
ŠK Slovan Bratislava - FC Baník Ostrava
ŠK Slovan Bratislava
3:2
(2:1)
FC Baník Ostrava

Branky: 14. Dražič, 28. Ratao, 73. Cmiljanič - 1. Holzer, 50. Kaloč. Rozhodčí: Smolák - Kostolányi, Pozor.

ŠK Slovan Bratislava: Greif (46.Šulla) – Apau, Abena, Bajrić, De Marco (69. Kozlovský) – Čavrič, Villar, Rabiu (46. Daniel), Dražić – Strelec (69. Cmiljanič), Ratao.

FC Baník Ostrava: Budinský - Celba (46. Breda), Šindelář (46. Pokorný), Stronati (46. Procházka), Fleišman (46. Helešic) - Lalkovič (46. Fillo), Mešaninov (46. Kaloč), Jirásek (46. Jánoš), Holzer (46. De Azevedo) - Hrubý (46. Kuzmanovič) - O. Šašinka (46. Smola).
Komentář

Trenér Bohumil Páník rozdělil mužstvo na dvě poločasové sestavy, které se s výjimkou brankáře Viktora Budinského o přestávce obměnily. Baník začal utkání velice dobře. Neuplynula ani minuta, Robert Hrubý se šikovně prosadil v šestnáctce Slovanu, předložil míč rozběhnutému Danielu Holzerovi, a ten nekompromisně otevřel skóre.

Pak si poprvé sáhnul na míč Viktor Budinský, když v poklidu zlikvidoval Dražičovu střelu.

Ve 14. minutě se domácím povedla velmi hezká rychlá kombinace na vlastní polovině, z níž rezultovala smrtící přihrávka rozběhnutému Apauovi a Slovan se dostal do brejku, v němž běželi dva jeho hráči na Viktora Budinského. Ti si sice v konečné fázi protiútoku nevyhověli, nicméně doplnil je třetí spoluhráč Dražič a ten už dokázal míč do prázdné branky dopravit - 1:1.

Bratislavané pak byli nebezpečnější, Strelec mířil v dobré pozici do boční sítě, Rataovu tvrdou ránu vyrazil Viktor Budinský na roh.

Baník se pak sice dvakrát dostal do zajímavé pozice. V první situaci si v šestnáctce domácích znovu vedl dobře Robert Hrubý, neměl ale volného spoluhráče, jemuž by míč poslal. O chvíli později mu do střelecké pozice přihrál Ondřej Šašinka, Robert Hrubý chtěl akci místo zakončení ještě vylepšit další přihrávkou, a to se mu nepovedlo.

Ve 28. minutě podnikl Slovan další velmi nebezpečný kontr, Strelec v šestnáctce přihrál před prázdnou branku Rataovi a domácí vedli.

Za malou chvíli měl Ratao další velkou možnost, mířil však vedle, stejně jako spoluhráč Čavrič, který do konce první půle dvakrát vypálil nad.

Brzy po pauze Baník vyrovnal. Matěj Helešic poslal míč Nemanjovi Kuzmanovičovi, ten bez přípravy narazil Filipu Kaločovi, jehož rána skončila v síti!

V 58. minutě vypálil Nemanja Kuzmanovič z přímého kopu velmi nebezpečně, gólman Šulla ovšem předvedl skvělý zákrok a míč vyrazil, byť už zřejmě zpoza brankové čáry. O chvíli později narazil Dyjan Carlos de Azevedo míč Tomáši Smolovi, ten vystřelil velmi tvrdě, Šulla svůj tým znovu zachránil. A za malý okamžik dorazil míč do branky zcela regulérně Petr Breda, rozhodčí mu však gól kvůli domnělému ofsajdu neuznali.

A tak se z vítězství radoval Slovan. A také svůj třetí gól vstřelil po rychlém brejku a kombinaci do prázdné branky. Ratao přihrál Cmiljaničovi, jenž rozhodl.
Ohlasy trenérů
FC Baník Ostrava

BOHUMIL PÁNÍK: „Hráči to utkání po náročném dvoufázovém týdnu měli spíše za odměnu. Někteří hráči mě potěšili, jiní méně, někteří mě trochu vykolejili. Ale není slitování, hráči musí podávat absolutní výkony od prvního dne, protože vlak se rychle rozjíždí a času je málo. Prohra mě mrzí, ale myslím, že jednou tam domácí gólman už vyrazil míč zpoza brankové čáry. Domácí jsou dále v přípravě, bylo vidět, že byli dynamičtí a rychlí, rychlostně nám utíkali a těch situací měli více než my. Ale to je znak počátku přípravy.“

autor: FC Baník Ostrava

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.