> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Záchranáři představili svou práci

vloženo: 23.06.2019           komentářů: 0

Záchranáři představili svou práci na Dni policie v Ostravě

Tým Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje se v sobotu 22. června účastnil akce Den policie, který se konal na Slezskoostravském hradě. Hlavní náplní sice byly především ukázky činností a prezentace policie, záchranáři, jako jedna ze základních složek Integrovaného záchranného systému, se však do programu rovněž aktivně zapojili.

foto: ZZS MSK

Účastnili se jednak v rámci tzv. dynamických ukázek, a to spolu s hasiči a policisty, u simulovaných zásahů při dopravní nehodě s vyprošťováním a ošetřením zraněných pacientů. Hlavní náplní prezentace záchranářů ovšem byla činnost informační a edukační. Veřejnosti představili svou práci a vybavení, a to ve stanu, na ploše před ním, stejně jako v sanitním vozidle. Tým ZZS se při kontaktu s veřejností soustředil především na předávání informací a dovedností v situacích selhání krevního oběhu, vyžadujících neprodlené zahájení resuscitace pacienta. Dětští i dospělí návštěvníci si mohli vyzkoušet postup a techniku nepřímé srdeční masáže na modelech, a to za odborného dohledu, či výkladu, záchranářů.foto: ZZS MSK

Za velmi živého zájmu návštěvníků probíhaly také komentované ukázkové resuscitace na nádvoří hradu. K vidění byl nejen zásah profesionální posádky ZZS, ale i pomoc poskytnutá vyškoleným dobrovolným zachráncem (first responderem). Systém dobrovolníků funguje v Moravskoslezském kraji od dubna letošního roku a návštěvnici Dne policie mohli sledovat způsob a princip jejich zapojení při záchraně pacienta.

autor: PhDr. Lukáš Humpl, ZZS MSK

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.