> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Dva tituly mistrů Evropy!

vloženo: 18.06.2019           komentářů: 0

V minulém týdnu, ve dnech 13. a 14. června, bojovalo 1726 nejlepších tanečníků z 21 zemí ve Sparta Aréně v Praze o tituly mistrů Evropy ve stylech jazz a modern dance! A nechyběli zde ani tanečníci souboru Radost & Impuls Bohumín, kteří v obrovské konkurenci získali hned dva tituly mistra Evropy!
„Do Prahy odjelo 66 našich tanečníků, a to jak dětí, juniorů, tak i dospělých, kteří získali nominaci na tento evropský šampionát na MČR. Celé dva dny tak bojovali sólisté, dueta, malé skupiny a velké formace společně s tanečníky z mnoha zemí Evropy – Itálie, Polska, Německa, Srbska, Slovinska, Ukrajiny, Norska, Finska, Turecka, Bulharska a dalších – o nejlepší umístění,“ hlásí trenérka a choreografka klubu Lenka Krčová s tím, že mistrovství Evropy bylo úžasnou přehlídkou nádherných choreografií. „Na tyto šampionáty se dostanou opravdu ti nejlepší tanečníci z mnoha zemí. Zvlášť v dospělácké kategorii byla soutěž sólistů a duet doslova parádní podívanou. Ale i v ostatních kategoriích byla konkurence silná a bylo na co koukat. O to více si vážíme toho, co se nám letos na tomto šampionátu povedlo.“
Čeští reprezentanti z Bohumína si z Prahy odvezli hned dva nejvyšší tituly mistra Evropy v kategorii dětí v soutěži velkých formací, a to jak v jazzu, tak i v moderně. Vítězství je o to cennější, že se na choreografiích podílely začínající trenérky Jana Tomaštíková a Iva Skupníková. Kromě titulů nejvyšších si bohumínští odvezli také tři tituly vicemistrů Evropy za choreografie Barbory Poremské, první získal Václav Zembinský za své jazzové sólo a druhý společně s Elen Šnoblovou za jazzové dueto v juniorské kategorii, třetí pak malá skupina jazz dance juniorů. Titul druhého vicemistra si odvezla i malá skupina jazz dance dětí. A dalších několik sólistů, duet i malých skupin se probojovalo až do finále tohoto evropského šampionátu!
„Takový úspěch jsme nečekali a máme z něj opravdu velkou radost. Děkujeme všem našim tanečníkům za skvělou reprezentaci souboru, města Bohumína i České republiky a za perfektní výkony v obrovských vedrech, které panovaly během soutěže. Rodičům a fanouškům za podporu, ať už v hale, nebo prostřednictvím živých vysílání na sítích Facebooku.“
V tomto týdnu absolvují tanečníci Radost & Impuls Bohumín ve středu a ve čtvrtek dopolední koncerty pro bohumínské školy, které se uskuteční v kině K3 a ve čtvrtek odpoledne pak slavnostní ukončení taneční sezóny. Ale pokud si myslíte, že pak už budou všichni jen odpočívat, tak to zdaleka ne. Až do posledního dne školního roku je čekají pravidelné tréninky a taneční workshopy. A dokonce i o prázdninách část tanečníků odjede na nejrůznější taneční campy. Poslední prázdninový týden se pak všichni sejdou na pravidelném letním soustředění, kde pomalu začnou s přípravami na mistrovství světa nejen v jazz a modern dance, ale i v show dance, které je čekají na přelomu listopadu a prosince.


autor: Lenka Hatlapatková

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.