> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Handball celebration

vloženo: 16.06.2019           komentářů: 0

Češi mají EURO jisté, v Ostravě se ale pořád hraje o hodně!

Souhra čtvrtečních výsledků a potvrzení rolí favoritů v dalších kvalifikačních skupinách pojistily českému týmu postup na EHF EURO 2020. Tým ale místo oslav ladí přípravu na zápas s Bosnou. „Pořád se hraje o hodně. My chceme první místo a Bosna může v případě porážky zůstat mezi nepostupujícími,“ říká před nedělním zápasem Ondřej Zdráhala.Žádné velké oslavy. Po středeční výhře ve Finsku pomohly postup na EHF EURO 2020 českému týmu potvrdit výsledky čtvrtečních zápasů ostatních kvalifikačních skupin. Výběr trenérů Jana Filipa a Daniela Kubeše se stále koncentruje především na nedělní zápas v Bosnou a Hercegovinou.

„Ve středu byl ještě náš postup čistě teoretický přesto, že se nepředpokládalo, že některé z týmů, které mají šanci na postup, vyhrají. Včera ale potvrdili svou roli favorité a teď už je náš postup náš,“ komentoval výsledky čtvrtečního večera v pátek ráno kapitán české reprezentace Ondřej Zdráhala. Hned ale doplnil, že tým informaci o zpečetěném postupu nijak výrazně neprožíval, dále se koncentruje na neděli, jejíž výsledek je pro tým klíčový. „Neoslavovali jsme to. Náš cíl je vyhrát skupinu, abychom byli lépe nasazení, třeba do druhého koše. To je pro mistrovství Evropy velice důležité,“ zdůraznil.

Připomněl také, že Bosna po středeční domácí prohře s Běloruskem bude muset v Česku bodovat. „Kdyby Bosna porazila Bělorusko, byl by poslední zápas jednodušší. Bylo by rozhodnuto. Pokud v neděli u nás Bosna prohraje, bude to mít na postup ze třetího místa opravdu těžké. Bude u nás muset vyhrát nebo remizovat a tím pádem to pro nás bude o to těžší,“ ví Zdráhala.

Dění na evropských palubovkách sledovali ve čtvrtek večer i trenéři českého týmu Filip s Kubešem. „Výsledky odpovídaly našim očekáváním, z tohoto hlediska nepřišlo žádné překvapení. Mě osobně to to ale až tolik nezajímalo, soustředíme se sami na sebe. Od začátku je to pro nás nejdůležitější se každý den zlepšovat, zlepšovat zápas od zápasu naši hru a souhru v týmu. Budeme tak na tom určitě líp, než když budeme sledovat, jak hrála Itálie nebo Turecko,“ řekl v pátek ráno Kubeš.

S týmem ještě novou postupovou situaci neprobírali. „Oficiálně jsme si to ještě neříkali, celý den jsme strávili na cestách, nebyla pořádně příležitost. Dnes máme trénink, můžeme si to zmínit, ale od začátku soustředění jsme si vytyčili jasný cíl, a to postoupit z prvního místa. S tím půjdeme i v neděli do posledního zápasu,“ dodal trenér.

Zároveň věří, že jeho zkušený tým nebude mít o motivaci nouzi. „Myslím, že nebude problém kluky motivovat. Oproti kvalifikaci, kterou jsme absolvovali před dvěma lety, jsme se posunuli dál. Síla i určitý hlad v tomto týmu jsou teď větší. Myslím, že to zvládneme a zápas odjedeme na sto procent,“ řekl Kubeš.

Středeční zápas Bosny s Běloruskem už si tým zanalyzoval, přesto věří, že klíčem k úspěchu bude koncentrace na vyladění vlastního výkonu a týmové souhry. „Zápas jsme viděli, určitě si z toho pro nás můžeme vzít nějaké věci. Určitě byly ve hře Bosny detaily, které si musíme projít, musíme s nimi pracovat, ale spíš se to bude týkat naší hry. Nebudeme sledovat, co dělá bosenský hráč X Y. Spíš to, co my chceme v jednotlivých situacích provést a dosáhnout toho, aby naše věci fungovaly,“ uzavřel Kubeš.

O postup z prvního místa zabojují Češi v posledním zápase kvalifikace o EHF EURO 2020 16. června v Ostravar aréně v Ostravě. Zápas začíná v 18 hodin, doprovodný program už v 15.00.

Přijďte podpořit české házenkáře v boji o první místo ve skupině!
Oslava házené v Ostravě v neděli 16. června 2019


Nominace pro kvalifikační boje o EHF EURO 2020 9. až 16. června 2019

Brankáři: GALIA Martin (Górnik Zabrze, POL), MRKVA Tomáš (HBW Balingen – Weilstetten, GER).
Levá křídla: HRSTKA Jakub (Tatran Prešov, SVK), VANČO Marek (Dessau Rosslauer HV 06, GER).
Levé spojky: HORÁK Pavel (HC Meshkov Brest, BLR), SOLÁK Dominik (HCB Karviná), PATZEL Vojtěch (HC Dukla Praha).
Pravá křídla: ČÍP Tomáš (Tatran Prešov, SVK), JURKA Miroslav (St.Raphael Var HB, FRA).

Pravé spojky: KAŠPÁREK Stanislav (MOL-Pick Szeged, HUN), MUBENZEM Dieudonné (TV 05/07 Hüttenberg, GER).
Střední spojky: BABÁK Tomáš (Bergischer HC, GER), BEČVÁŘ Roman (HC Elbflorenc 2006, GER), ZDRÁHALA Ondřej (ORLEN Wisła Płock, POL).
Pivoti: PETROVSKÝ Leoš (Bergischer HC, GER), ŠLACHTA Petr (EHV Aue, GER), ZEMAN Štěpán (HC Zubří).

Náhradníci: ADAMÍK Artur (Union Juri Leoben, AUT), DOKOUPIL Jiří (HC Zubří), CHMELÍK Jan (Talent Plzeň), KLÍMA Matěj (Dukla Praha), KOTRČ Milan (Bergischer HC, GER), MONCZKA Marek (HCB Karviná), NEDOMA Miroslav (HCB Karviná), PIROCH Tomáš (MT Melsungen, GER), POLOZ David (HSC Suhr Aarau, SUI), SCHAMS Vít (TJ Sokol Nové Veselí), ŠKVAŘIL Milan (HSC Suhr Aarau, SUI), ŠLACHTA Petr (EHV Aue, GER), ZBRÁNEK Jan (HCB Karviná).Program českého týmu

13. – 15. června 2019 – přípravný kemp v Ostravě
16. června 2019 v 18.00 – Kvalifikace EHF EURO 2020: Česká republika – Bosna a Hercegovina, Ostrava

Česká republika - Bosna a Hercegovina 16. června 2019 v 18.00, Ostravar Arena
Vstupenky v ceně 140 Kč

Akce probíhá za podpory Moravskoslezského kraje a Statutárního města Ostrava.

autor: www.chf.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.