> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

58. Zlatá tretra Ostrava

vloženo: 14.06.2019           komentářů: 0

Světoví rekordmani i domácí hvězdy opět v Ostravě

Zlaté tretra Ostrava je největším a nejkvalitnějším atletickým mítinkem na území České republiky. Loňský 57. ročník byl v bodování kvality výkonů nejlepším mítinkem celého seriálu IAAF World Challenge. I nadcházející 58. Zlatá tretra Ostrava láká do moravskoslezské metropole světovou atletickou elitu. Diváci se mohou ve čtvrtek 20. června 2019 těšit na pestrý sportovní program a nabité startovní pole v patnácti disciplínách hlavního programu, který startuje již od 17:30 hodin.

Na Městském stadionu v Ostravě-Vítkovicích nebude chybět hned pětice úřadujících halových mistrů Evropy z března - Maria Lasickieneová (výška), Michal Haratyk (koule), Ján Volko (200 m), Pawel Wojciechowski (tyč) a Miltiadis Tentoglou (dálka).

Jako jedna z prvních atletek přislíbila účast na letošním mítinku bahamská olympijská vítězka Shaunae Millerová-Uibová, která se ve své premiéře v Ostravě pokusí o světový rekord na trati 300 m. "Na Zlatou tretru se velmi těším. Slyšela jsem, že je zde skvělé publikum. Výborné vzpomínky mám na své vítězství v Kontinentálním poháru," okomentovala Millerová-Uibová.

Návrat přislíbil i loňský hvězdný dálkař Juan Miguel Echevarria z Kuby, v roce 2018 dolétl na vítkovickém stadionu na 866 cm, nejlepší výkon všech dob na území Česka.

Dalším potvrzeným atletem je úřadující mistr světa v hodu oštěpem Johannes Vetter, kterému bude konkurovat kvarteto českých oštěpařů Jakub Vadlejch, Vítězslav Veselý, Petr Frydrych a Jaroslav Jílek.

Velká podívaná se očekává v tyčkařském sektoru - kromě aktuálního halového evropského šampiona Pawla Wojciechowskeho se představí mistr světa a aktuálni světová jednička Sam Kendricks z USA či stříbrný medailista z mistrovství světa Piotr Lisek.

Po devíti letech se na stadion ve Vítkovicích vrací soutěž výškařek. Fanoušci se mohou těšit na výkony dvojnásobné mistryně světa Marie Lasickienové či české jedničky a světové juniorské šampionky Michaely Hrubé.

Účast na mítinku potvrdila aktuální světová jednička a mistr světa ve vrhu koulí Tom Walsh, který loni ovládl Zlatou tretru rekordem mítinku 22.16 a také v letošním roce slibuje další zlepšení. V souboji o vítězství se střetne s dvěma posledními halovými evropskými šampiony Michalem Haratykem a Kondradem Bukowieckim a českým rekordmanem Tomášem Staňkem, bronzovým z posledního halového ME.

Atraktivní souboj nabídne souboj sprinterů. Vůbec poprvé se v Ostravě představí Američan Ronnie Baker. "V Ostravě jsem ještě nikdy nestartoval, ale vím, že Usain Bolt tento mítink proslavil, a to je signál, že tam nesmím chybět. Věřím, že se diváci budou mít na co těšit, chci zaběhnout co nejrychlejší čas," vzkázal 25letý sprinter.

Českou špičku bude kromě výše uvedených zastupovat stříbrná medailistka z loňského evropského šampionátu oštěpařka Nikola Ogrodníková, aktuálně šestá běžkyně na 1500m z halového mistrovství Evropy Simona Vrzalová a národní rekordman v běhu na 100m Zdeněk Stromšík.

autor: (red)

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.