> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Čtvrtfinále Čokoládové tretry

vloženo: 13.06.2019           komentářů: 0

Čtvrtfinále Čokoládové tretry finišují.

Jen v nich startovalo již více než 2500 dětí.Přes 2 500 dětí už soutěžilo ve čtvrtfinále Čokoládové tretry 2019 k dnešnímu dni. Letošní ročník přinesl hned několik zásadních změn. Překročil hranice Moravy a zavítal do celé České republiky. Ze 4 500 oslovených škol se jich zapojilo do základní fáze 500, odsoutěžilo na 150 000 dětí od 6 do 11 let.

„Jedná se o zkušební ročník v takovém rozsahu. Myšlenka reflektovala zájem, který jsme v průběhu let zaznamenávali z měst, obcí a škol z celé republiky, kde například nejsou atletické oddíly. Ve spolupráci s Asociací školních sportovních klubů jsme tedy vypracovali nový systém soutěže. Zdá se, že se osvědčil, i když je určitě mnoho momentů, které chceme do budoucna upravit," říká patron celého projektu a ředitel Zlaté tretry Ostrava Jan Železný.

Zatím závodily děti v Jablonci, Chebu, Brně, Pacově, Pardubicích, Praze, Olomouci a Kladně. Souboj o semifinále čeká ještě děti z Moravskoslezského kraje. Utkají se v Ostravě 13. a 17. 6. Semifinále, z něhož vzejdou borci, kteří si zaběhnout v hlavním programu Zlaté tretry Ostrava, proběhne pak 19. 6. také v Ostravě. Co přesně děti v semifinále čeká? Zazávodí si s dalšími malými sportovci z celé České republiky, ale také ze Slovenska a Polska, kde se Čokoládová tretra stala také velmi oblíbenou. Všichni účastníci semifinále dostávají vstupenku na Zlatou tretru zdarma pro sebe i dvě osoby svého doprovodu. „Pro děti a jejich doprovod také zajišťujeme nocleh. Těm, kteří postoupí do samotného finále pak zcela na naše náklady, a to včetně jedné osoby doprovodu. Ostatním nabízíme rezervace za velmi výhodné ceny. Určitě stojí za to naplánovat si cestu na semifinále jako výlet do Ostravy s vyvrcholením právě na Zlaté tretře," popisuje Šárka Mokrá, manažerka projektu.

Čokoládová tretra je také o motivaci. „Perfektní sportovní dopoledne, děti byly nadšené, měly o čem vyprávět ve škole, určitě byly dobře motivovány ke sportu," říká paní Libuše Chmelařová ze ZŠ Borohrádek, jedna z mnoha spokojených učitelek. „Je skvělé, že v novém formátu je na dosah i pro nejmenší školy na vesnicích, kde nejsou atletické oddíly nebo kroužky," dodává Chmelařová. Na každém kole unikátní atletické tour se děti také pravidelně setkávají s velkými jmény atletiky. Už měly tu čest s Jarmilou Kratochvílovou, Lídou Formanovou, Imrichem Bugárem, Míšou Hrubou, Šárkou Kašpárkovou, Radkem Juškou či Romanem Šebrlem. V neposlední řadě je ještě čeká Jan Železný a samozřejmě mnoho mezinárodních hvězd právě u semifinále a finále. „Velice si vážíme účasti atletických osobností na projektu. Propojování světa vrcholových atletů se světem dětí, které si svůj sport nebo koníček teprve vybírají, je nesmírně inspirativní. A inspirace k usilovné práci nejen ve sportu je jedním z cílů Čokoládové tretry," říká Oldřich Zvolánek, šéf pořadatelského SSK Vítkovice.

Více na www.cokoladovatretra.cz

autor: www.cokoladovatretra.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.