> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Ostravští hasiči vyjížděli k požáru

vloženo: 11.06.2019           komentářů: 0

Ostravští hasiči vyjížděli k požáru kontejneru, následně museli likvidovat nalezené lahvičky s červeným fosforem.Dvě nádobky s červeným fosforem zajišťovali ve středu 5.6.2019 odpoledne v souvislosti s menším požárem komunálního odpadu ostravští profesionální hasiči (HZS MSK) u několika plastových kontejnerů v Ostravě-Hrušově. Jedna láhev s červeným fosforem praskla a patrně od ní mohl začít odpad hořet, druhou hasiči odvezli do odpadové firmy k likvidaci. Zásah se obešel bez zranění i škod.

Ve středu zhruba hodinu po poledni vyjela do Žalmanovy ulice k ohlášenému požáru odpadu cisternová automobilová stříkačka ze stanice Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) Slezská Ostrava a protiplynový automobil ze stanice HZS MSK Fifejdy, vybavený mj. diagnostickými přístroji pro určování chemických látek.

Hasiči na místě zjistili přítomnost dvou lahviček s červeným fosforem, k jehož zapálení stačí mírné zahřátí, například třením. Jedna z nádobek už byla rozbitá, druhou na závěr zásahu odvezli do odpadové firmy OZO k likvidaci.

Místo požáru i s rozlitým červeným fosforem hasiči v dýchací technice řádně prolili vodou a měřili kyselost odtékající vody. Poté hasiči nakládali lopatami odpad zpět do kontejnerů a opět prolévali vodou. Ještě v areálu OZO hasiči asistovali při vykládání tohoto komunálního odpadu z kontejnerů, přepravených nákladním autem.

Jejich činnost byla ztížena tím, že museli v Žalmanově ulici museli zasahovat v dýchací technice, ale i vysokou venkovní teplotou vzduchu.

autor: por. Mgr. Petr Kůdela, HZS MSK

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.