> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Ostravští hasiči vyjížděli k požáru

vloženo: 11.06.2019           komentářů: 0

Ostravští hasiči vyjížděli k požáru kontejneru, následně museli likvidovat nalezené lahvičky s červeným fosforem.Dvě nádobky s červeným fosforem zajišťovali ve středu 5.6.2019 odpoledne v souvislosti s menším požárem komunálního odpadu ostravští profesionální hasiči (HZS MSK) u několika plastových kontejnerů v Ostravě-Hrušově. Jedna láhev s červeným fosforem praskla a patrně od ní mohl začít odpad hořet, druhou hasiči odvezli do odpadové firmy k likvidaci. Zásah se obešel bez zranění i škod.

Ve středu zhruba hodinu po poledni vyjela do Žalmanovy ulice k ohlášenému požáru odpadu cisternová automobilová stříkačka ze stanice Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) Slezská Ostrava a protiplynový automobil ze stanice HZS MSK Fifejdy, vybavený mj. diagnostickými přístroji pro určování chemických látek.

Hasiči na místě zjistili přítomnost dvou lahviček s červeným fosforem, k jehož zapálení stačí mírné zahřátí, například třením. Jedna z nádobek už byla rozbitá, druhou na závěr zásahu odvezli do odpadové firmy OZO k likvidaci.

Místo požáru i s rozlitým červeným fosforem hasiči v dýchací technice řádně prolili vodou a měřili kyselost odtékající vody. Poté hasiči nakládali lopatami odpad zpět do kontejnerů a opět prolévali vodou. Ještě v areálu OZO hasiči asistovali při vykládání tohoto komunálního odpadu z kontejnerů, přepravených nákladním autem.

Jejich činnost byla ztížena tím, že museli v Žalmanově ulici museli zasahovat v dýchací technice, ale i vysokou venkovní teplotou vzduchu.

autor: por. Mgr. Petr Kůdela, HZS MSK

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

28.06.2019

Nudu zaháněli v obchodě
Nudu zaháněli v obchodě, událost bude šetřit „sociálka“ Tři nezletilí chlapci se vydali 28. května 2019 do prodejny v Ostravě-Zábřehu. Nešli zde však nakupovat, nýbrž dělat nepořádek. Jak později sami přiznali, důvod, proč prodejnu navštívili, byla nuda. Jejich počínáním vznikla škoda na zboží v celkové výši přibližně 350,- Kč. Poškodili deodoranty a rozbalili na prodejně potravinářské zboží.

01.06.2019

Pod vlivem boural
Poškozenou krajnici vozovky a dopravní značení zahlédla hlídka městské policie v sobotu 1. června 2019 po 3. hodině ranní v Ostravě-Slezské Ostravě u jedné ze zastávek městské hromadné dopravy. Od tohoto místa se po vozovce táhla skvrna provozních kapalin, která strážníky dovedla až ke značně poškozenému vozidlu, které v té době přijíždělo k jedné z nedalekých ulic. Ve vozidle se nacházel pouze řidič. Hlídka muže ztotožnila, kdy se ukázalo, že jde o 41letého Asiata.

29.05.2019

Používala velmi hrubých výrazů
Dopoledne 29. května 2019 byla hlídka vyslána na Ostravy-Moravské Ostravy, kde se žena marně domáhala vyplacení sociální podpory. Verbálně na zaměstnankyně úřadu útočila, křičela a zároveň rušila i jednání dalších zaměstnanců. Používala velmi hrubých výrazů, především vůči zaměstnankyni, která agresorce odmítla dávky přiznat z důvodu chybějících dokumentů. Kromě vulgarit také plivala.

25.05.2019

Opilý muž napadl strážníky
Opilá osoba obtěžující okolí. To byl důvod, proč v sobotu 25. května 2019 odpoledne vyjížděla hlídka městské policie do Ostravy-Svinova. Na místě se na chodníku nacházel muž, který byl zjevně pod vlivem návykové látky. Ostatním kolemjdoucím vulgárně nadával a vyhrožoval. Dle oznamovatele se tak dělo již delší dobu. Muž odmítal spolupracovat i se strážníky. Ti mu následně naměřili přes 2,6 ‰ alkoholu v dechu.

20.05.2019

Sprejeři přistiženi při činu
Dne 20. května 2019 chvíli před půlnocí byli spatřeni strážníkem v Ostravě-Porubě v jednom z průchodů dva mladíci, kteří zde pokreslili stěny.Oba muže ve věku 19 let se podařilo dostihnout další hlídkou o několik metrů dál, podle popisu, který jim byl kolegou předán.