> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Jazz Open Ostrava

vloženo: 07.06.2019           komentářů: 0

7.6. 2019 Slezskoostravský hrad
19:00h - HEIMAT
Heimat znamená německy vlast, domov a tihle občané vám ukáží, kde pro ně leží hranice tohoto pojmu. Zastydlí sluníčkáři vám se svou sudetskou world music namíchají koktejl afrobeatu, jazzu, a synthpopu.
Petr Uvíra - guitar
Václav Kramář - klávesy
Jan Krasl - Dundun, kenkeni, percussions
Jan Tengler - saxofony

20:00h - Charles Pasi Group (Francie)
Charles Pasi, nová hvězda, mladý zpěvák a hráč na foukací harmoniku francouzsko-italského původu. Studoval hudbu v Římě a Paříži. Později doprovázel při turné zpěvačku Carlu Bruin. V roce 2007 si zahrál „muže s harmonikou“ ve filmu Herečky. Roku 2006 vydal své první EP nazvané Mainly Blue. Na jeho albu „Uncaged“ (2009) se podílel legendární americký saxofonista Archie Shepp. V roce 2013 byl také členem turné Niela Younga v Evropě a v Číně . V posledních letech je vyhledávaným interpretem na předních evropských i světových scénách. Na Slezskoostravském hradě doprovodí Charlese Pasiho čtveřice skvělých francouzských hudebníků. Po roce se opět můžeme těšit na skvělou francouzskou kapelu.
Charles Pasi – zpěv, foukací harmonika
Joseph Champagnon – kytara
Sébastien Levanneur – baskytara
Pity Cabrera – klávesy
John Grandcamp – bicí


21:30h - YELLOWJACKETS (USA)
YELLOWJACKETS se vrací do Ostravy po dlouhých 11 letech!
Legendární kapela zanedlouho oslaví 40. let od svého vzniku. Za tu dobu vydali 29 skvělých alb, z nichž 17 bylo nominováno na cenu GRAMMY. YELLOWJACKET za éru svého působení spolupracovali s obrovskou řadou těch nejlepších umělců: Zpěváci - Bobby McFerrin (album ZoomBang), Kurt Elling, Michael Franks, Donald Fagen, Brenda Russell, Luciana Souza nebo Take 6. Kytaristé - Michael Landau, Mike Stern, Mike Miller. Perkusisté - Paulinho Da Costa, Alex Acuña, Don Alias, Nana Vasconcelos, Luis Conte nebo saxofonista Eric Marienthal.
YELLOWJACKETS dnes patří k absolutní světové špičce, především díky nezaměnitelnému skladatelskému rukopisu Russella Ferranteho a Boby Mintzera.
7. červen se na nádvoří slezskoostravského hradu stane skutečným svátkem hudby!
Russell Ferrante – klávesové nástroje
Bob Mintzer – saxofon
William Kennedy – bicí
Dane Alderson – baskytara


autor: Slezskoostravský hrad

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.