> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Ostravská muzejní noc

vloženo: 06.06.2019           komentářů: 0

Přijďte zahájit Ostravskou muzejní noc před Novou radnici.

Ostravská muzejní noc v sobotu 8. června propojí město. Putování po kulturních institucích slavnostně zahájí v 18 hodin na Prokešově náměstí primátor Tomáš Macura se zástupci dalších organizací. Přijďte si užít program před Novou radnici již od 17.30 hodin.
Přijďte zahájit Ostravskou muzejní noc před Novou radnici.

Do slavnostního zahájení se mohou i letos zapojit návštěvníci. Program před radnicí začíná již v 17.30 hodin. V 18 hodin odstartuje Ostravská muzejní noc pískáním na píšťalky. Pracovníci magistrátu je zájemcům rozdají přímo na Prokešově náměstí. K této oblíbené každoroční akci se město připojí prohlídkami prostor radnice, nočními vyhlídkami z radniční věže a zábavným doprovodným programem.

„Akci každoročně zahajujeme na náměstí před radnicí, už jsme vypouštěli balónky, stříleli konfety, rozdávali frkačky. Letos jsme si pro všechny připravili píšťalky, abychom zahájili program společným hvizdem. A poté bych vás rád pozval na prohlídku Nové radnice, největšího radničního komplexu v České republice - a také do mé pracovny, ve které před téměř devadesáti lety sedával i první ostravský starosta Jan Prokeš. Podíváte se tam, kam se veřejnost běžně nedostane a budu moc rád, když si společně povyprávíme o Ostravě, městu, se kterým jsem spojil svůj profesní život na další tři roky,“ zve na letošní muzejní noc ostravský primátor Tomáš Macura.

Letošní program je inspirován přírodou, proto v něm dostali prostor junáci a sokoli se zálesáckými aktivitami, ZOO s prezentací zaměřenou na ochranu místní biodiverzity nebo Záchranná stanice a Dům přírody Poodří s ukázkami své činnosti, která je zaměřená na záchranu zvířat žijících v přírodě našeho regionu. Na velkoformátové fotostěně budou prezentovány zajímavé přírodní lokality – např. přírodní rezervace Polanský les, Rezavka, Přemyšov a rybník Štěpán.

18.00 Písknutí na píšťalky, které odstartuje letošní ročník
Přesně v 18 hodin slavnostně zahájí primátor města Tomáš Macura společně s návštěvníky muzejní noc v Ostravě hromadným písknutím na píšťalky.

18.00 - 23.00 Prohlídky reprezentačních prostor budovy Radnice města Ostravy
Komentované skupinové prohlídky prostor radnice včetně pracovny primátora. Primátor bude ve své pracovně návštěvníkům odpovídat na jejich dotazy.

18.00 - 23.00 Ostrava Country Night pod věží na Prokešově náměstí
Přijďte se pobavit a zaposlouchat se do příjemných country melodií v podání skupin Goodwill a A. M. Úlet. K vidění budou ukázky country tanců s krátkými workshopy a show s biči, kolty a lasy. Děti se vyřádí při hrách a aktivitách motivovaných přírodou připravených skauty a junáky. To vše při posezení pod širým nebem s dobrou kávou a výborným občerstvením. Stánky budou nabízet také regionální farmářské výrobky.

17.30 - 21.00 Program pro děti se středisky volného času Ostrava
Tvůrčí podvečer pro děti: zábavné činnosti s pedagogy středisek volného času.

18.00 - 22.00 Vyhlídky z věže radnice
Večerní a noční vyhlídky z ochozu věže ve výšce 73 m do širokého okolí. K dispozici jsou návštěvníkům dva dalekohledy.

Foto: Lukáš Kaboň


autor: Andrea Vojkovská

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.