> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Mrňousci z mateřinek budou bojovat

vloženo: 05.06.2019           komentářů: 0

Už zítra, ve čtvrtek 6. června, se do bíloveckého Domu dětí a mládeže sjedou mrňousci z několika mateřských škol, aby se zde utkali v bojích o olympijské medaile!

„Letošní ročník Olympiády mateřských škol 2019 je jubilejní, akci pořádáme už podesáté! Do sportovního klání se pravidelně zapojují místní mateřinky, ale i mateřské školy z okolních obcí, jejichž děti už od prvních jarních dnů trénují na školních zahradách jednotlivé disciplíny, aby si pak mohly změřit své síly na olympiádě. Letos dorazí týmy z MŠ Svobodova Bílovec, MŠ Zahradní Bílovec, MŠ Wolkerova Bílovec, MŠ Slatina, MŠ Tísek a MŠ Bravinné,“ vysvětluje ředitelka DDM Tamara Knoppová a pokračuje: „V den olympijských her však nepřicházejí jen vybraní nejlepší soutěžící pro jednotlivé disciplíny, ale také všichni kamarádi – takzvaný fanklub. Každý tým má svou barvu, název a svůj pokřik. Atmosféra, kterou děti vytvoří, je neskutečná! Je vidět, že si hry naprosto užívají.“ A o tom, že nejde jen tak o ledajaký závod, svědčí i organizace těchto olympijských her. „Vše je opravdu jako na olympiádě. Při zahájení zapálíme olympijský oheň, který nám přinese olympijský běžec a samozřejmě nechybí ani státní hymna České republiky. Děti se učí, jak se při těchto ceremoniálech chovat a jsou vždy úžasní!“

Malí sportovci soutěží v pěti disciplínách – v hodu na cíl, běhu na 20 m, v překážkové dráze, skocích v pytli a v přetahování lanem. Do prvních čtyř disciplín vybere každá mateřinka vždy dva různé sportovce pro každou soutěž, do poslední disciplíny pak šest zástupců. Ti pak reprezentují barvy týmu za hlasitého povzbuzování fanklubu. A za to vše si samozřejmě zaslouží odměnu v podobě olympijských medailí za každou disciplínu zvlášť. „Je úžasné vidět tu radost a bojovnost dětí, jen aby stáli na stupních vítězů a slyšeli vítěznou fanfáru. Na olympiádě MŠ oceňujeme na závěr i tři nejúspěšnější mateřské školy v celkovém bodování. Ty získávají i vítězné poháry. Loni si pohár za první místo odvezly děti z MŠ Tísek, za druhé z MŠ Slatina a za třetí z MŠ Wolkerova,“ dodává Tamara Knoppová, ředitelka DDM Bílovec, na jehož zahradě budou olympijské hry od 9 do 11 hodin probíhat. Akce se zúčastní okolo 150 dětí a dospělých.

„Je skvělé, kolik náš dům dětí a mládeže připravuje akcí nejen pro děti v kroužcích, ale i pro děti a rodiče z Bílovce a okolí. Před několika dny zde byl například Dětský den, jehož se každoročně účastní více a více lidí, což jsme rádi, letos dorazilo takřka 600 lidí. A bílovecký dům dětí a mládeže nejenže pořádá spoustu vlastních akcí, ale zapojuje se aktivně i do mnoha dalších akcí, které pořádá město nebo jiné organizace. Má pod sebou neuvěřitelných 621 dětí, kteří se sdružují v 62 kroužcích! To považuji s ohledem na velikost našeho města za fantastické,“ dodává starostka města Bílovce Renata Mikolašová.
Pokud potřebujete načerpat pozitivní energii, určitě se přijďte podívat zítra na zahradu DDM Bílovec – bude tam nejen spousta krásné energie, ale i radosti a smíchu.autor: Hatlapatková Lenka

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.