> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Mrňousci z mateřinek budou bojovat

vloženo: 05.06.2019           komentářů: 0

Už zítra, ve čtvrtek 6. června, se do bíloveckého Domu dětí a mládeže sjedou mrňousci z několika mateřských škol, aby se zde utkali v bojích o olympijské medaile!

„Letošní ročník Olympiády mateřských škol 2019 je jubilejní, akci pořádáme už podesáté! Do sportovního klání se pravidelně zapojují místní mateřinky, ale i mateřské školy z okolních obcí, jejichž děti už od prvních jarních dnů trénují na školních zahradách jednotlivé disciplíny, aby si pak mohly změřit své síly na olympiádě. Letos dorazí týmy z MŠ Svobodova Bílovec, MŠ Zahradní Bílovec, MŠ Wolkerova Bílovec, MŠ Slatina, MŠ Tísek a MŠ Bravinné,“ vysvětluje ředitelka DDM Tamara Knoppová a pokračuje: „V den olympijských her však nepřicházejí jen vybraní nejlepší soutěžící pro jednotlivé disciplíny, ale také všichni kamarádi – takzvaný fanklub. Každý tým má svou barvu, název a svůj pokřik. Atmosféra, kterou děti vytvoří, je neskutečná! Je vidět, že si hry naprosto užívají.“ A o tom, že nejde jen tak o ledajaký závod, svědčí i organizace těchto olympijských her. „Vše je opravdu jako na olympiádě. Při zahájení zapálíme olympijský oheň, který nám přinese olympijský běžec a samozřejmě nechybí ani státní hymna České republiky. Děti se učí, jak se při těchto ceremoniálech chovat a jsou vždy úžasní!“

Malí sportovci soutěží v pěti disciplínách – v hodu na cíl, běhu na 20 m, v překážkové dráze, skocích v pytli a v přetahování lanem. Do prvních čtyř disciplín vybere každá mateřinka vždy dva různé sportovce pro každou soutěž, do poslední disciplíny pak šest zástupců. Ti pak reprezentují barvy týmu za hlasitého povzbuzování fanklubu. A za to vše si samozřejmě zaslouží odměnu v podobě olympijských medailí za každou disciplínu zvlášť. „Je úžasné vidět tu radost a bojovnost dětí, jen aby stáli na stupních vítězů a slyšeli vítěznou fanfáru. Na olympiádě MŠ oceňujeme na závěr i tři nejúspěšnější mateřské školy v celkovém bodování. Ty získávají i vítězné poháry. Loni si pohár za první místo odvezly děti z MŠ Tísek, za druhé z MŠ Slatina a za třetí z MŠ Wolkerova,“ dodává Tamara Knoppová, ředitelka DDM Bílovec, na jehož zahradě budou olympijské hry od 9 do 11 hodin probíhat. Akce se zúčastní okolo 150 dětí a dospělých.

„Je skvělé, kolik náš dům dětí a mládeže připravuje akcí nejen pro děti v kroužcích, ale i pro děti a rodiče z Bílovce a okolí. Před několika dny zde byl například Dětský den, jehož se každoročně účastní více a více lidí, což jsme rádi, letos dorazilo takřka 600 lidí. A bílovecký dům dětí a mládeže nejenže pořádá spoustu vlastních akcí, ale zapojuje se aktivně i do mnoha dalších akcí, které pořádá město nebo jiné organizace. Má pod sebou neuvěřitelných 621 dětí, kteří se sdružují v 62 kroužcích! To považuji s ohledem na velikost našeho města za fantastické,“ dodává starostka města Bílovce Renata Mikolašová.
Pokud potřebujete načerpat pozitivní energii, určitě se přijďte podívat zítra na zahradu DDM Bílovec – bude tam nejen spousta krásné energie, ale i radosti a smíchu.autor: Hatlapatková Lenka

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

28.06.2019

Nudu zaháněli v obchodě
Nudu zaháněli v obchodě, událost bude šetřit „sociálka“ Tři nezletilí chlapci se vydali 28. května 2019 do prodejny v Ostravě-Zábřehu. Nešli zde však nakupovat, nýbrž dělat nepořádek. Jak později sami přiznali, důvod, proč prodejnu navštívili, byla nuda. Jejich počínáním vznikla škoda na zboží v celkové výši přibližně 350,- Kč. Poškodili deodoranty a rozbalili na prodejně potravinářské zboží.

01.06.2019

Pod vlivem boural
Poškozenou krajnici vozovky a dopravní značení zahlédla hlídka městské policie v sobotu 1. června 2019 po 3. hodině ranní v Ostravě-Slezské Ostravě u jedné ze zastávek městské hromadné dopravy. Od tohoto místa se po vozovce táhla skvrna provozních kapalin, která strážníky dovedla až ke značně poškozenému vozidlu, které v té době přijíždělo k jedné z nedalekých ulic. Ve vozidle se nacházel pouze řidič. Hlídka muže ztotožnila, kdy se ukázalo, že jde o 41letého Asiata.

29.05.2019

Používala velmi hrubých výrazů
Dopoledne 29. května 2019 byla hlídka vyslána na Ostravy-Moravské Ostravy, kde se žena marně domáhala vyplacení sociální podpory. Verbálně na zaměstnankyně úřadu útočila, křičela a zároveň rušila i jednání dalších zaměstnanců. Používala velmi hrubých výrazů, především vůči zaměstnankyni, která agresorce odmítla dávky přiznat z důvodu chybějících dokumentů. Kromě vulgarit také plivala.

25.05.2019

Opilý muž napadl strážníky
Opilá osoba obtěžující okolí. To byl důvod, proč v sobotu 25. května 2019 odpoledne vyjížděla hlídka městské policie do Ostravy-Svinova. Na místě se na chodníku nacházel muž, který byl zjevně pod vlivem návykové látky. Ostatním kolemjdoucím vulgárně nadával a vyhrožoval. Dle oznamovatele se tak dělo již delší dobu. Muž odmítal spolupracovat i se strážníky. Ti mu následně naměřili přes 2,6 ‰ alkoholu v dechu.

20.05.2019

Sprejeři přistiženi při činu
Dne 20. května 2019 chvíli před půlnocí byli spatřeni strážníkem v Ostravě-Porubě v jednom z průchodů dva mladíci, kteří zde pokreslili stěny.Oba muže ve věku 19 let se podařilo dostihnout další hlídkou o několik metrů dál, podle popisu, který jim byl kolegou předán.