> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Část Masarykova náměstí

vloženo: 01.06.2019           komentářů: 0

Část Masarykova náměstí se může proměnit v oddychovou zónu a celoroční sportoviště

Architekti Markéta a Ondřej Vysloužilovi představili návrhy, jak by mohla být využita plocha Masarykova náměstí se zelení. Vyšli z požadavků občanů na únorové besedě ve Staré aréně.
Část Masarykova náměstí se může proměnit v oddychovou zónu a celoroční sportoviště

Na Masarykově náměstí v prostoru bývalé květinové síně představili v pondělí 27. května ostravští architekti Markéta a Ondřej Vysloužilovi návrhy na dočasné využití plochy Masarykova náměstí, která má být v budoucnu zastavěna. Jedná se o proluku po domech zbořených koncem 60. let minulého století.

Na únorové veřejné debatě obyvatelé Ostravy navrhovali, co by si v daném místě přáli. „Předpokládáme, že archeologický průzkum a následná výstavba nezačne dříve než za pět let. Navrhujeme tedy dočasné řešení a vycházeli jsme z námětů občanů z únorové debaty,“ řekl architekt Ondřej Vysloužil. Lidé si přáli plochu pro relaxaci, hřiště, pódium pro koncerty, letní kino, prodejny, tržnici nebo kavárničky. Architekti navrhli tři varianty na využití tohoto prostoru, přičemž část plochy budou tvořit gastro kontejnery. „Ty mohou sloužit k podávání občerstvení, ale také jako malé prodejničky. K nim se jednoduše přivede voda a elektřina,“ vysvětloval architekt Vysloužil. Poté, co budou muset náměstí opustit, mohou sloužit na jiném místě jinému provozovateli. Součástí jednoho návrhu je i letní kino a plocha pro pořádání akcí, v zadní části vždy bude sportoviště, ať už jedno větší hřiště nebo dvě menší.

Podle architektů budou tato hřiště složit celoročně a v zimě se jednoduchou úpravou dají proměnit v kluziště, které bude mít stejné rozměry jako tradiční kluziště, jež bylo na náměstí dosud.

V následné diskuzi se občané zajímali, zda Masarykovo náměstí není poddolované, kolik bude tato úprava stát a zda nevyjdou levněji současné akce s pískem a kluzištěm. Dozvěděli se, že u poddolování umístění lehkých kontejnerů není žádným problémem, že úpravy náměstí navrhované architekty jsou plánovány na přibližně pět let a budou stát 10 až 15 milionů korun. V této ceně je však pořízení kontejnerů, které po odstranění v budoucnu nepřijdou vniveč a budou sloužit na jiných místech.

Foto: René Stejskal


autor: Andrea Vojkovská

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.