> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Úspěšní bohumínští tanečníci

vloženo: 31.05.2019           komentářů: 0

Taneční soubor Radost & Impuls Bohumín si z největší taneční tour v České Republice Czech Dance Masters přivezl neuvěřitelných 30 zlatých, 20 stříbrných a 6 bronzových medailí a titul mistra mistrů! Soutěž, prostřednictvím níž porota udílí nejen tituly mistrů České republiky a rovněž nominace pro mistrovství Evropy a světa, se uskutečnila o uplynulém víkendu v Průmyslovém paláci Praze.
Czech Dance Master se zúčastnilo zhruba 20 000 tanečníků, což je až 1000 soutěžních choreografií z tanečních klubů ze všech koutů České republiky. Bohumínský soubor přivezl do Prahy celkem 74 choreografií, z toho 14 velkých formací, ostatní byly choreografie sólistů, duet a malých skupin, a to ve všech věkových kategoriích.
„Připravit tak velké množství choreografií, kostýmů a v některých případech i kulis a rekvizit není vůbec jednoduché. Poslední týdny před soutěží jsme trénovali opravdu hodně a nebýt rodičů, kteří nejen trpělivě vozili děti na tréninky, ale dokonce se aktivně zapojili do tvorby kulis, zdobení kostýmů a dalších pomocných prací, určitě bychom nezvládli nacvičit tolik choreografií a na takové úrovni. Tímto bych chtěla všem moc poděkovat za spolupráci a píli,“ komentuje úspěchy trenérka a choreografka klubu Lenka Krčová.
Taneční tour Czech Dance Master byla slavnostně ukončena v neděli 26. května prestižním galavečerem, který nesl název MISTR MISTRŮ 2019. V tento večer se proti sobě postavilo v každé věkové kategorii (děti, junioři a dospělí) TOP 10 choreografií, novopečených mistrů České republiky, napříč tanečními styly, to znamená, že tančili například tap, couple, belly, streetové nebo contemporary formace proti sobě. VIP porota, která je každoročně složena z tanečních odborníků a ze známých osobností z oblasti showbyznysu, sportu a kultury, z partnerů a vzácných hostů, pak vybírá z každé kategorie absolutního vítěze, tzv. MISTRA MISTRŮ, který obdrží finanční a hmotné ceny.
Taneční soubor Radost & Impuls Bohumín měl na tomto galavečeru hned pět choreografií, z toho dvě dětské (show a contemporary), jednu juniorskou (show) a dvě dospělácké (show a modern). Titul mistra mistrů se podařilo vybojovat dětské contemporary formaci Pečujte o ni… Je jen jedna. Děti si ze soutěže odvezly nejen spoustu zážitků, neskutečných emocí, ale i nádherné ceny.
Bohumínský taneční klub si na Czech Dance Masters vybojoval mimo jiné i nominace na mezinárodní soutěže, tou první, kterou absolvuje, je mistrovství Evropy v jazz dance a contemporary. To se uskuteční už v polovině června v Praze.


autor: Hatlapatková Lenka

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.