> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Sára dětem už tento pátek

vloženo: 30.05.2019           komentářů: 0

V pátek 31. května se v prostorách bílovecké Střelnice uskuteční charitativní rockový koncert pořádaný spolkem Sára dětem na podporu léčby onkologických onemocnění dětských pacientů. Výtěžek bude věnován na stavbu venkovního dětského koutku pro oddělení dětské hematoonkologie ve Fakultní nemocnici Ostrava (FNO).
Jde již o třetí ročník akce Sára dětem podpořenou vedením města Bílovce, první dva ročníky byly pořádány v areálu zámku v Bílovci… „Bohužel nám v uplynulých dvou letech nepřálo počasí. A tak, i když jsme měli připraven velmi bohatý program pro děti i dospělé, lidé se nám rozutekli, jelikož pršelo a nebylo se kam schovat. Letos jsme proto připravili zcela odlišný koncept a akce Sára dětem se uskuteční až od 18 hodin na Střelnici, kde jsou mimo jiné k dispozici i prostory pro případ deštivého počasí,“ vysvětluje změnu místa i času konání pořadatelka Martina Loskotová a doplňuje, že od 19 do 22 hodin zde budou hrát dvě rockové kapely z Valašského Meziříčí bez nároku na honorář a volná zábava bude pokračovat i po skončení koncertu. „Doufáme nejen ve slušnou účast, ale i v dostatek financí pro onkologicky nemocné děti. Pokud se bude dařit, mohli bychom již tento pátek oslavit první milion, který se dobrovolnickému spolku Sára dětem podařilo pro tyto děti vybrat.“
Akce Sára dětem navázala na úspěšné zimní přehlídky Martiny Loskotové, které se konají už asi 8 let v Domě kultury v Bílovci, a jejichž výtěžek každoročně před Vánocemi putuje ve formě dárků a potřebných zdravotních pomůcek právě na oddělení dětské hematoonkologie. „Tyto přehlídky začaly být brzy velmi úspěšné, a tak jsme si s mužem říkali, že by bylo fajn posunout je o kousek dál a udělali jsme z nich charitativní přehlídky. Ale i to se mi zdálo málo a stále jsem přemýšlela o tom, že by bylo fajn udělat podobnou akci i v létě? A povedlo se,“ pokračuje paní Martina, kterou těší vstřícnost, s níž se do přípravy akce zapojili všichni oslovení a také podpora města Bílovce.
„Těší nás, že jsou mezi námi tak srdeční lidé jako je Martina Loskotová, kteří jsou ochotni věnovat svůj čas organizaci tak náročných charitativních kulturních akcí. A věřím, že páteční rockový koncert přitáhne spoustu dalších dobrých lidí. Za vedení města se přimlouváme u obyvatel okolních domů o shovívavost. Rockový koncert nemáme v Bílovci každý den. Navíc tento koncert je pro dobrou věc,“ komentuje chystanou akci Renata Mikolašová, která Martinu Loskotovou za její obětavost a neúnavnou organizaci charitativních akcí nominovala na cenu hejtmana Moravskoslezského kraje. Vedení města se navíc rozhodlo předat právě na této akci Martině Loskotové ocenění Úspěšný občan, které uděluje každoročně několika lidem.
Charitativní spolek Sára dětem v uplynulých letech nakoupil oddělení dětské hematoonkologie ve FNO například monitory životních funkcí dětem, polohovací lůžka, hračky a spoustu dalších potřebných zdravotních pomůcek a dárků pro děti. „Nyní máme v plánu větší projekt. Rádi bychom postavili venkovní dětský koutek, který by byl součástí tohoto oddělení a sloužil nemocným dětem a jejich rodičům k odreagování se. Vzhledem k tomu, že se nám daří ročně na našich charitativních akcích získat cca 200 až 300 tisíc korun, předpokládáme, že stavět budeme moci za dva až tři roky. Ale věříme, že i tento cíl splníme,“ dodává Martina Loskotová.
Pokud i vy chcete být součástí tohoto projektu, ale máte už na pátek jiné plány, nevadí. Přispívat můžete prostřednictvím transparentního účtu 115-874660237/0100, případně můžete osobně donést do kadeřnictví Sára v Bílovci hračky či jiné potřeby pro děti.


autor: Hatlapatková Lenka

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.