> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Sára dětem už tento pátek

vloženo: 30.05.2019           komentářů: 0

V pátek 31. května se v prostorách bílovecké Střelnice uskuteční charitativní rockový koncert pořádaný spolkem Sára dětem na podporu léčby onkologických onemocnění dětských pacientů. Výtěžek bude věnován na stavbu venkovního dětského koutku pro oddělení dětské hematoonkologie ve Fakultní nemocnici Ostrava (FNO).
Jde již o třetí ročník akce Sára dětem podpořenou vedením města Bílovce, první dva ročníky byly pořádány v areálu zámku v Bílovci… „Bohužel nám v uplynulých dvou letech nepřálo počasí. A tak, i když jsme měli připraven velmi bohatý program pro děti i dospělé, lidé se nám rozutekli, jelikož pršelo a nebylo se kam schovat. Letos jsme proto připravili zcela odlišný koncept a akce Sára dětem se uskuteční až od 18 hodin na Střelnici, kde jsou mimo jiné k dispozici i prostory pro případ deštivého počasí,“ vysvětluje změnu místa i času konání pořadatelka Martina Loskotová a doplňuje, že od 19 do 22 hodin zde budou hrát dvě rockové kapely z Valašského Meziříčí bez nároku na honorář a volná zábava bude pokračovat i po skončení koncertu. „Doufáme nejen ve slušnou účast, ale i v dostatek financí pro onkologicky nemocné děti. Pokud se bude dařit, mohli bychom již tento pátek oslavit první milion, který se dobrovolnickému spolku Sára dětem podařilo pro tyto děti vybrat.“
Akce Sára dětem navázala na úspěšné zimní přehlídky Martiny Loskotové, které se konají už asi 8 let v Domě kultury v Bílovci, a jejichž výtěžek každoročně před Vánocemi putuje ve formě dárků a potřebných zdravotních pomůcek právě na oddělení dětské hematoonkologie. „Tyto přehlídky začaly být brzy velmi úspěšné, a tak jsme si s mužem říkali, že by bylo fajn posunout je o kousek dál a udělali jsme z nich charitativní přehlídky. Ale i to se mi zdálo málo a stále jsem přemýšlela o tom, že by bylo fajn udělat podobnou akci i v létě? A povedlo se,“ pokračuje paní Martina, kterou těší vstřícnost, s níž se do přípravy akce zapojili všichni oslovení a také podpora města Bílovce.
„Těší nás, že jsou mezi námi tak srdeční lidé jako je Martina Loskotová, kteří jsou ochotni věnovat svůj čas organizaci tak náročných charitativních kulturních akcí. A věřím, že páteční rockový koncert přitáhne spoustu dalších dobrých lidí. Za vedení města se přimlouváme u obyvatel okolních domů o shovívavost. Rockový koncert nemáme v Bílovci každý den. Navíc tento koncert je pro dobrou věc,“ komentuje chystanou akci Renata Mikolašová, která Martinu Loskotovou za její obětavost a neúnavnou organizaci charitativních akcí nominovala na cenu hejtmana Moravskoslezského kraje. Vedení města se navíc rozhodlo předat právě na této akci Martině Loskotové ocenění Úspěšný občan, které uděluje každoročně několika lidem.
Charitativní spolek Sára dětem v uplynulých letech nakoupil oddělení dětské hematoonkologie ve FNO například monitory životních funkcí dětem, polohovací lůžka, hračky a spoustu dalších potřebných zdravotních pomůcek a dárků pro děti. „Nyní máme v plánu větší projekt. Rádi bychom postavili venkovní dětský koutek, který by byl součástí tohoto oddělení a sloužil nemocným dětem a jejich rodičům k odreagování se. Vzhledem k tomu, že se nám daří ročně na našich charitativních akcích získat cca 200 až 300 tisíc korun, předpokládáme, že stavět budeme moci za dva až tři roky. Ale věříme, že i tento cíl splníme,“ dodává Martina Loskotová.
Pokud i vy chcete být součástí tohoto projektu, ale máte už na pátek jiné plány, nevadí. Přispívat můžete prostřednictvím transparentního účtu 115-874660237/0100, případně můžete osobně donést do kadeřnictví Sára v Bílovci hračky či jiné potřeby pro děti.


autor: Hatlapatková Lenka

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

28.06.2019

Nudu zaháněli v obchodě
Nudu zaháněli v obchodě, událost bude šetřit „sociálka“ Tři nezletilí chlapci se vydali 28. května 2019 do prodejny v Ostravě-Zábřehu. Nešli zde však nakupovat, nýbrž dělat nepořádek. Jak později sami přiznali, důvod, proč prodejnu navštívili, byla nuda. Jejich počínáním vznikla škoda na zboží v celkové výši přibližně 350,- Kč. Poškodili deodoranty a rozbalili na prodejně potravinářské zboží.

01.06.2019

Pod vlivem boural
Poškozenou krajnici vozovky a dopravní značení zahlédla hlídka městské policie v sobotu 1. června 2019 po 3. hodině ranní v Ostravě-Slezské Ostravě u jedné ze zastávek městské hromadné dopravy. Od tohoto místa se po vozovce táhla skvrna provozních kapalin, která strážníky dovedla až ke značně poškozenému vozidlu, které v té době přijíždělo k jedné z nedalekých ulic. Ve vozidle se nacházel pouze řidič. Hlídka muže ztotožnila, kdy se ukázalo, že jde o 41letého Asiata.

29.05.2019

Používala velmi hrubých výrazů
Dopoledne 29. května 2019 byla hlídka vyslána na Ostravy-Moravské Ostravy, kde se žena marně domáhala vyplacení sociální podpory. Verbálně na zaměstnankyně úřadu útočila, křičela a zároveň rušila i jednání dalších zaměstnanců. Používala velmi hrubých výrazů, především vůči zaměstnankyni, která agresorce odmítla dávky přiznat z důvodu chybějících dokumentů. Kromě vulgarit také plivala.

25.05.2019

Opilý muž napadl strážníky
Opilá osoba obtěžující okolí. To byl důvod, proč v sobotu 25. května 2019 odpoledne vyjížděla hlídka městské policie do Ostravy-Svinova. Na místě se na chodníku nacházel muž, který byl zjevně pod vlivem návykové látky. Ostatním kolemjdoucím vulgárně nadával a vyhrožoval. Dle oznamovatele se tak dělo již delší dobu. Muž odmítal spolupracovat i se strážníky. Ti mu následně naměřili přes 2,6 ‰ alkoholu v dechu.

20.05.2019

Sprejeři přistiženi při činu
Dne 20. května 2019 chvíli před půlnocí byli spatřeni strážníkem v Ostravě-Porubě v jednom z průchodů dva mladíci, kteří zde pokreslili stěny.Oba muže ve věku 19 let se podařilo dostihnout další hlídkou o několik metrů dál, podle popisu, který jim byl kolegou předán.