> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Juniorka zabrala proti Spartě

vloženo: 27.05.2019           komentářů: 0

Na závěr to klaplo! Baníku vyšlo loučení s juniorskou ligou a v pondělním závěrečném utkání finálové skupiny zvítězil na Strahově na hřišti Sparty Praha 2:1. Rozhodující branku zaznamenal v 83. minutě Adam Zajíček.
Juniorská liga, 30. kolo, po 27.5. , stadion: TCM Strahov, diváci: 50
AC Sparta Praha - FC Baník Ostrava
AC Sparta Praha
1:2
(0:0)
FC Baník Ostrava

Branky: 80. Traore – 46. Mooc, 83. Zajíček. Rozhodčí: Matějček – Kříž, Koval. ŽK: Pak, Lehnert.

AC Sparta Praha: Pecháček – Ambler, Penc, Sváta, Flak, Palečko (56. Alhassan), Sláma, Cabadaj, Prokopec (77. Traore), Hájek, Radwan.

FC Baník Ostrava: Murin – Dolba, Kubík, Hasala, Russmann - Ptáček (88. Blejchař), Mooc, Buchta, Lehnert - Krakovčík (71. Nagy), Pak (65. Zajíček).
Komentář

Ostravským se poslední vystoupení v juniorské ligy před návratem do MSFL povedlo. Vypracovali si více šancí a už ve druhé minutě se domácí gólman musel vytáhnout po dalekonosné ráně Buchty. Ještě blíž byl Baník ke gólu v 10. minute, to už Pražanům pomohlo i břevno. Sparta hrozila převážně po standardních situacích, ale několik nepřehledných situací v hostujícím vápně změnu skóre nepřineslo.

To se povedlo až ihned v nástupu druhého poločasu Baníku: Mooc dostal přihrávku do druhé vlny a z plného běhu poslal balon volejem přesně pod břevno.

Baník pak nevyužil přečíslení tři na jednoho a deset minut před koncem byl potrestán střídajícím Traorem, který dostal pas za obranu a přehodil Murina. Hosté ale šli za třemi body a vyrovnání je nezlomilo. Tři minuty po vyrovnávacím gólu unikl Zajíček a po blafáku gólmanovi vsítil vítězný gól.

autor: FC Baník Ostrava

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.