> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

RESIDOMO v letošním roce investuje

vloženo: 26.05.2019           komentářů: 0

RESIDOMO v letošním roce investuje do oprav 1,2 miliardy korun
Společnost RESIDOMO, největší soukromý poskytovatel nájemního bydlení v ČR, pokračuje v rozsáhlé regeneraci a opravách svého bytového fondu. Na tento účel byla pro rok 2019 vyčleněna rekordní částka 1,2 miliardy korun. Firma realizuje i nové projekty – mj. výstavbu půdních bytů či revitalizaci lokality Ostrava-Kunčičky.
Jedním z významných projektů postupné rekonstrukce bytového portfolia je zateplení panelových domů. Potrvá pět let, celkem bude zatepleno 8 644 bytů v panelových a 612 bytů v cihlových domech. V letošním roce vynaložená částka je 200 milionů korun.
„Máme za sebou úspěšný rok 2018, ve kterém se opět ukázalo, že o naše byty je zájem a jejich obsazenost stále roste. Potvrzuje se tak trend vzrůstající poptávky po nájemním bydlení. I proto jsme se rozhodli pro rozšíření portfolia o několik bytových domů v Olomouci nebo výstavbu nových půdních bytů v Ostravě. Před dokončením je pilotní projekt tří půdních nástaveb v ulici Ostrčilova, v horizontu sedmi let počítáme s výstavbou více než 500 půdních bytů,“ uvedl generální ředitel RESIDOMO Jan Rafaj.
V souladu s dlouhodobou strategií realizuje RESIDOMO řadu nových projektů. V rámci revitalizace vybraných lokalit vzniká v Ostravě-Kunčičkách moderní čtvrť. Proměna probíhá ve dvou etapách, v první vznikne 31 rekonstruovaných bytů 2+kk, změní se i veřejný prostor, přibude nové oplocení, sadové úpravy atd.
„Priorita vlastníků je dlouhodobě udržitelný a společensky odpovědný rozvoj našeho podnikání, a tedy i nájemního bydlení. Jsme lídry trhu v ČR a můžeme se srovnávat s nejlepšími poskytovateli v Evropě. Ceny nájemního bydlení sice rostou, ale byty RESIDOMO pořád patří k těm nejdostupnějším v rámci České republiky,“ řekl investiční ředitel Round Hill Capital Stan Kubáček.
Posláním RESIDOMO je být svým nájemníkům spolehlivým, profesionálním a dlouhodobým partnerem, který pomůže proměnit nájemní bydlení v domov. Společnost však vyvíjí i řadu jiných aktivit. RESIDOMO má programy pro nejrůznější skupiny nájemníků, je jedním z největších poskytovatelů nájemního bydlení pro sociálně potřebné, spolupracuje s dvacítkou neziskových organizací, dbá o rovné podmínky pro všechny nájemníky. Nadační fond RESIDOMO spustil dlouhodobý projekt Cesta domů, který zabezpečuje osamostatňujícím se mladým lidem z dětských domovů a pěstounských rodin jejich jednodušší start poskytováním zvýhodněných podmínek bydlení a zajištěním sociální doprovodné služby. Druhý ročník akce Živá Hlavní v Havířově, který je zaměřen na podporu tamních podnikatelů, přilákal do centra města na 11 000 lidí. RESIDOMO je rovněž jedním z hlavních partnerů úklidové akce Čisté Beskydy atd. Jsme rádi, že tyto naše aktivity nezůstaly bez odezvy, byly oceněny 2. místem v Ceně hejtmana kraje za společenskou odpovědnost.Fakta a čísla za 2018:
v bytech RESIDOMO bydlí více než devadesát tisíc obyvatel Moravskoslezského a Olomouckého kraje

v roce 2018 přibylo 6 tisíc nových nájemníků

v roce 2018 byly provedeny opravy a revitalizační projekty bytového portfolia v hodnotě více než 820 milionů korun

nově jsme zrekonstruovali 29 výtahů, zastřešili a ve většine případů i zateplili téměř 50 dalších domů

bezmála 200 nájemců jsme kompletně revitalizovali balkóny, revitalizovali jsme rozvody plynu v cca 140 bytech, zrekonstruovali téměř 90 vstupních, respektive společných prostor domů a 35 domů s více než 300 byty dostalo nově opravenou či zateplenou fasádu

pokračovali jsme rovněž v rozdělování větších bytů na malometrážní, které jsou nájemci žádány. V uplynulém roce bylo takto rozděleno 173 bytů.

oblíbenou službu Senior asistent vyhledalo vloni více než 500 nájemníků z řad seniorů a dlouhodobě nemocných

od roku 2011 rovněž působí tzv. Fond bydlení, jehož prostředky směřují k osaměle žijícím seniorům jako pomoc s úhradou nájemného. Z tohoto fondu bylo dosud vyplaceno více než 51 milionů korun. V roce 2018 dosahovala částka téměř 11 milionů korun.

aktivity Nadačního fondu RESIDOMO jsme vloni podpořili téměř 4,5 miliony korun

zaměstnanci Linky RESIDOMO vyřídili 73 000 telefonátů

zodpovězeno bylo na 20 000 e-mailových dotazů

technici položili v bytech 22 000 m² plovoucích podlah, 11 500 m² dlažeb, 8 500 m² obkladů, 11 000 m vodovodního a odpadního potrubí

v bytech a společných prostorách bylo vymalováno 432 000 m² plochy

autor: Kateřina Piechowicz

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.