> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

VÍTKOVICE - PARDUBICE 1:0

vloženo: 26.05.2019           komentářů: 0

OSLAVY STOLETÍ OKOŘENILO VÍTĚZSTVÍ A POTVRZENÍ OSMÉ PŘÍČKY

Poté co se na hlavním hřišti předvedli bývalí reprezentanti a hráči stoleté historie Vítkovic, patřil zelený pažit opět druholigovému fotbalu. Pardubice sice měly řadu šancí, leč v brance zářil Pepa Květon a o vítězné tečce rozhodl Roman Holiš.

Oslavám 100 let vítkovického fotbalu se ještě budeme věnovat v samostatném článku. Fotbalový den na Městském stadionu v Ostravě zakončilo utkání 30. kola F:NL mezi Vítkovicemi a Pardubicemi. Tým Jiřího Balcárka nastoupil do posledního zápasu sezóny opět v pozměněné sestavě, do které se po karetním trestu vrátil Celba. Opět ale chyběla řada hráčů jako Mišinský, Matěj, Miker, Končal a také vykartovaný Pašek. Jen na lavičce opět zůstal Motyčka.


Domácí fotbalisté nastoupili jako vždy v pruhovaných dresech, ale tentokrát přeci jen jiných. Rozdílné pruhy, číslování a znak rytíře Vítka na prsou, přesně takové byly repliky dresů z mistrovské sezóny 1985-1986. V opatrnějším úvodů zápasu byli lepšími svěřenci trenéra Balcárka. Individuálně proniknout do vápna zkoušeli Chvěja s Januškou, nejprve každý sám a pak společně, ale ve všech případech nakonec o míč díky dobré práci defenzívy Pardubic přišli. Zajímavěji však vypadala točená střela Vasiljeva, ale ani ta se do prostoru branky nevešla. Na prví velkou příležitost se tak i nadále čekalo.Pardubičtí ovšem postupně vyrovnali hru a sami se začínali dostávat do šancí. Aktivní byl zejména Michal Petráň, nejlepší střelec hostů při jednom z centrů ne úplně vybíravě dohrál Květona, ten se z toho naštěstí rychle oklepal. Jen o chvíli později pálil z dobré pozici Mužík, ale hradba modrobílých míč zastavila, hosté se poté dožadovali penalty, ale píšťalka Jany Adámkové zůstala němá.


Pak ovšem soupeř ze sedmého místa v tabulce začal být velmi nebezpečný. Nejprve se ve vápně snesl míč na nohu Kováře, ale ten v tutové šanci do odkryté branky zamířil vysoko nad. Další pohlednou kombinaci Kováře a Petráně zastavila až noha Davida Mikuly v poslední chvíli a vzápětí se zakončení Mužíka z rohu vápna sneslo na horní síť domácí branky. Odpověď se snažil připravit Praus, který obral pardubické o míč a směřoval kupředu, přihrál na Vasiljeva, leč jeho skákavou ránu Šmíd nadvakrát zkrotil. V samotném závěru první půle nevyužil zmatku v domácí obraně Solil, i jeho projektil mířil mimo tři tyče. I když hosté měli více ze hry, ani jedna z jejich střel nezamířila na branku.

Po přestávce trenér Novotný posílil ofenzívu, Solila nahradil zkušený Pavel Černý a touha Pardubic zabojovat o páté místo byla enormní, to by ovšem v domácí brance nesměl čarovat Pepa Květon. Nejprve si poradil se zakončením Petráně a o minutu později střelu Jeřábka i dorážku Tomla, takhle skvělý na čáře byl snad jen Oliver Kahn. Vítkovická jednička si vysloužila slavnostní pokřik a i velký potlesk všech přítomných. V 55. minutě mohl všechny na stadionu překvapit Jiří Januška, který zdánlivě ztracený míč z těžkého úhlu vyslal tvrdou ranou na branku, Šmíd si ovšem poradil. Vítkovičtí postupně přidali na aktivitě, další projektilem brankáře hostů zaměstnal Bzirský.


Na první roh zápasu se čekalo téměř šedesát minut, ale hosté z něj branku neohrozili. Co se ovšem nepodařilo jim, vyšlo dokonale modrobílým. Standardka ze strany doletěla na zadní tyč do prostoru malého vápna, kde číhal Roman Holiš a hlavou vstřelil svou druhou branku v sezóně - 1:0. Východočeši se snažili o bleskovou odpověď, Pirochova hlavička ale skončila těsně vedle. I další minuty nabídly snahu především od hráčů v červeném, pokus Petráně zblokoval Cverna a dalekonosnou ránu Pavla Černého ovšem skvěle vyrazil Květon. Další příležitost již Východočeši ke zvrácení vývoje utkání neměli, a tak z Ostravy odjíždějí s nepořízenou.

Více než 1300 diváků tedy mohlo s hráči oslavit sladkou tečku za velmi úspěšným ročníkem 2018-2019. Svěřenci trenéra Balcárka se totiž dostali dalším domácím vítězstvím na 40 bodů, což je nejlepší bodový zisk ve druhé nejvyšší soutěži od roku 2003. To by před sezónou čekal asi málokdo.


MFK VÍTKOVICE - FK PARDUBICE 1:0 (0:0)

Branka: 65. Holiš Roman. Rozhodčí: Adámková - Šimáček, Ratajová. Diváci: 1325.
Vítkovice: Květon – Celba, Mikula (C), V. Cverna, Surzyn – Vasiljev, Praus, Holiš, Bzirský (79. Kaloč) – Januška (86. Leixner) – Chvěja (90+1. Vrzal).
Pardubice: Šmíd – Toml, Piroch, Šejvl, T. Čelůstka – Jeřábek (C) – Kovář (56. Sokol), Tischler, Solil (46. P. Černý), Mužík (77. Lee) – Petráň.Trenér Jiří Balcárek: "Chtěli jsme navázat na povedené utkání ve Znojmě a jsem rád, že se nám to podařilo. Do utkání jsme vstoupili celkem dobře, byli jsme aktivní na soupeřově polovině, ale pouze po šestnáctku. Nedařilo se nám dostávat míče ze stran do pokutového území. To jsem hráčům o přestávce vytýkal. Na začátku druhé půle jsme měli 10 minut hluchou pasáž, ve které se nám podařilo přežít šance soupeře i za přispění brankáře, který to výborně vychytal. Rozhodli jsme ze standardní situace a potom jsme to ubránili. Máme za sebou úspěšnou sezónu. Po sportovním sestupu a administrativní záchraně jsme měli méně času na skládání mužstva a přípravu a chtěli jsme se hlavně zachránit. Podařilo se nám nasměrovat kluky tím směrem, který jsme jim ukazovali. Velkou roli hrál týmový duch. Získali jsme 40 bodů a já musím celému týmu, každému hráči, poděkovat za celý krásný rok."

autor: MFK Vítkovice

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.