> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Beachvolejbalový svátek

vloženo: 23.05.2019           komentářů: 0

Pouhých osm dní zbývá do zahájení největšího beachvolejbalového turnaje v Česku J&T Banka Ostrava Beach Open. Přípravy na turnaj vrcholí, v Dolní oblasti Vítkovice již vyrůstá šest kurtů a ochozy pro diváky.
Za osm dní v Ostravě začne beachvolejbalový svátek

Banka Ostrava Beach Open.

Historicky největší beachvolejbalový turnaj, který se kdy na území České republiky konal, byl díky kombinaci netradičního prostředí, skvělé atmosféry i úspěšné organizaci zařazen mezi tři nejlepší turnaje FIVB za rok 2018. Letos se koná druhý ročník.

Turnaj zahájí ve středu 29. května kvalifikační utkání. Ve čtvrtek ráno odstartuje hlavní soutěž, kde se představí celkem 32 mužských a 32 ženských týmů. Medailové boje vyvrcholí o víkendu 1. a 2. června. V ženské kategorii bude vítězství obhajovat český pár Barbora Hermannová, Markéta Nausch Sluková, o účast na olympijských hrách se budou prát také Ondřej Perušič a David Schweiner. České jedničky v kategorii mužů před rokem vybojovaly senzační 4. místo. Mezi přihlášenými týmy nechybí ani nejlepší páry aktuálního světového žebříčku, Norové Anders Mol a Christian Sørum a Kanaďanky Heather Bansley a Brandie Wilkerson. Do Ostravy přijedou medailisté z olympijských her a mistrovství světa.

„Je perfektní, že se v Ostravě znovu dočkáme velkého turnaje v tak divácky atraktivním sportu, jakým je beachvolejbal, a to rovnou na špičkové úrovni v podobě podniku Světové série. Jedinečným bonusem pro hráče i diváky bude opět nepřehlédnutelný kontrast tohoto plážového sportu s industriálním prostředím Dolních Vítkovic. Důležitým prvkem naší podpory je následné využití písku pro rozvoj sportu na základních školách a na ostravských sportovištích,“ připomenul primátor Tomáš Macura.

V areálu Dolních Vítkovic vyrostou 4 soutěžní a 2 tréninkové písečné kurty. Do tribun kolem centrálního hřiště se vejde 3200 diváků. Součástí beachvolejbalového svátku je také doprovodný program ve fanzóně, Festival barevného minivolejbalu a turnaj pro družstva z moravskoslezských dětských domovů.

Ve dnech 29. až 31. května je vstup do areálu pro všechny zdarma. Na sobotní a nedělní zápasy vyřazovací části turnaje jsou k dispozici vstupenky v síti Ticketportal. Na oba víkendové dny je možné zakoupit zvýhodněnou permanentku.


autor: J&T Banka Ostrava Beach Open

přidat komentář            zobrazit komentáře










  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

28.06.2019

Nudu zaháněli v obchodě
Nudu zaháněli v obchodě, událost bude šetřit „sociálka“ Tři nezletilí chlapci se vydali 28. května 2019 do prodejny v Ostravě-Zábřehu. Nešli zde však nakupovat, nýbrž dělat nepořádek. Jak později sami přiznali, důvod, proč prodejnu navštívili, byla nuda. Jejich počínáním vznikla škoda na zboží v celkové výši přibližně 350,- Kč. Poškodili deodoranty a rozbalili na prodejně potravinářské zboží.

01.06.2019

Pod vlivem boural
Poškozenou krajnici vozovky a dopravní značení zahlédla hlídka městské policie v sobotu 1. června 2019 po 3. hodině ranní v Ostravě-Slezské Ostravě u jedné ze zastávek městské hromadné dopravy. Od tohoto místa se po vozovce táhla skvrna provozních kapalin, která strážníky dovedla až ke značně poškozenému vozidlu, které v té době přijíždělo k jedné z nedalekých ulic. Ve vozidle se nacházel pouze řidič. Hlídka muže ztotožnila, kdy se ukázalo, že jde o 41letého Asiata.

29.05.2019

Používala velmi hrubých výrazů
Dopoledne 29. května 2019 byla hlídka vyslána na Ostravy-Moravské Ostravy, kde se žena marně domáhala vyplacení sociální podpory. Verbálně na zaměstnankyně úřadu útočila, křičela a zároveň rušila i jednání dalších zaměstnanců. Používala velmi hrubých výrazů, především vůči zaměstnankyni, která agresorce odmítla dávky přiznat z důvodu chybějících dokumentů. Kromě vulgarit také plivala.

25.05.2019

Opilý muž napadl strážníky
Opilá osoba obtěžující okolí. To byl důvod, proč v sobotu 25. května 2019 odpoledne vyjížděla hlídka městské policie do Ostravy-Svinova. Na místě se na chodníku nacházel muž, který byl zjevně pod vlivem návykové látky. Ostatním kolemjdoucím vulgárně nadával a vyhrožoval. Dle oznamovatele se tak dělo již delší dobu. Muž odmítal spolupracovat i se strážníky. Ti mu následně naměřili přes 2,6 ‰ alkoholu v dechu.

20.05.2019

Sprejeři přistiženi při činu
Dne 20. května 2019 chvíli před půlnocí byli spatřeni strážníkem v Ostravě-Porubě v jednom z průchodů dva mladíci, kteří zde pokreslili stěny.Oba muže ve věku 19 let se podařilo dostihnout další hlídkou o několik metrů dál, podle popisu, který jim byl kolegou předán.