> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Pátá příčka se přiblížila

vloženo: 20.05.2019           komentářů: 0

Velmi cenný bod za remízu 0:0 vybojoval Baník v duelu proti pražské Slavii. Slezané se díky němu bodově dotáhli na pátý Slovan Liberec.
FORTUNA:LIGA, 34. kolo, ne 19.5. , stadion: Městský stadion, diváci: 11869

FC Baník Ostrava - SK Slavia Praha 0:0
Rozhodčí: Hrubeš – Koval, Dobrovolný. ŽK: Van Buren.

FC Baník Ostrava: Laštůvka - Šindelář, Procházka, Stronati - Pazdera, Jirásek, Hrubý, Fleišman - Holzer (80. J. Šašinka), Fillo - O. Šašinka (58. Kuzmanovič).

SK Slavia Praha: Kolář – Coufal, Ngadeu, Deli, Bořil – Souček, Traoré – Stoch (90. Zmrhal), Hušbauer, Ševčík (82. Frydrych) – Van Buren (72. Škoda).
Komentář

Baník se stále potýká s absencemi, takže i proti silné Slavii nastoupil v poněkud improvizovaném složení. První velkou šanci zápasu měl Tomáš Souček. V desáté minutě si naskočil na rohový kop, hlavou vyslal na branku Baníku tvrdou ránu, Jan Laštůvka ji však skvělým způsobem dokázal vyrazit.

O dvě minuty později se do šestnáctky Baníku prodral Ibrahim Traoré. Dostal se do gólové pozice, vypálil však nad. To bylo na dlouho naposledy, kdy Baník hrající se třemi stopery, pustil Slavii do gólové šance. Nebezpečná byla ještě Součkova střela zpoza šestnáctky, i tu však brankář Baníku vyrazil.

Ve 36. minutě zrychlil Ondřej Šašinka útočnou akci Baníku perfektní patičkou na rozběhnutého Martina Filla. Ten se proháčkoval šestnáctkou Slavie až do pozice, z níž poslal před branku pražského výběru nebezpečnou finální přihrávku. Danielu Holzerovi chyběl před prázdnou brankou kousek, aby na míč dosáhl...

Stoprocentní šanci měl v 51. minutě Josef Hušbauer. Dostal se až před Jana Laštůvku, zblízka zakončil směrem ke vzdálenější tyči, jenže brankář Baníku předvedl další skvělý zákrok. Včas se dostal k zemi a levou rukou míč bravurně vytlačil těsně mimo!

Poslední vzrušení v utkání, v němž Baník vybojoval velmi cenný bod, způsobila nevídaná rána Nemanji Kuzmanoviče. Zhruba třicet metrů před brankou si počíhal na odražený míč, napálil ho bez přípravy a obdivuhodná žíně donutila Ondřeje Koláře k výbornému zákroku, jímž pečetil bezbrankovou remízu.
Ohlasy trenérů
FC Baník Ostrava

BOHUMIL PÁNÍK: "Když nedostanete gól se Slavií, tak vám to pomáhá, že si víc věříte. Samozřejmě byl tam Laštůvka, který pochytal nepříjemné věci. Ke konci jsme taky trošku zazlobili. Bod se počítá, jsem rád, že jsme ho urvali. Možná je to ten bod, který rozhodne o pátém místě."

SK Slavia Praha

JINDŘICH TRPIŠOVSKÝ: "Jsme šťastní, že je to definitiva, hrálo se o to dlouho. Neříkám, že to byl nějaký top výkon, ale v kombinaci s míčem jsme si počínali jako dřív. Strašně jsem věřil mužstvu, že už tu branku nedostaneme a dotáhneme to dnes. Šlo hlavně o standardky, Baník je v tom strašně silný. Ta střela Kuzmanoviče na konci byla jedním z klíčových momentů zápasu, kromě toho, že jsme neproměnili vlastní šance ještě předtím."

autor: FC Baník Ostrava

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.