> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Dětský sbor Ko-Ko v Praze

vloženo: 13.05.2019           komentářů: 0

Ostravský pěvecký sbor Ko-Ko uctil v centru Prahy padlé za druhé světové války

Dětský pěvecký sbor Ko-Ko vyrazil 8. května 2018 do centra Prahy oslavit výročí konce druhé světové války v Evropě. Na jednom pódiu vystoupil společně se Starší sborem dívek Sluneční vítr z ruského Uljanovska Písně spojily obyvatele Prahy různých národnosti, aby společně uctili památku padlých při osvobozování naší země.

Dětský pěvecký sbor Ko-Ko své vystoupení zahájil písní "Haló, tady Ostrava!" ostravského skladatele Dobroslava Lidmily a poté zazpíval posluchačům písně lidové (české, slovenské i ruskou), umělé z pera soudobých českých autorů i populární melodie známé například z filmového plátna. Ruský sbor přidal ruské lidové písně a písně z doby druhé světové války.

Koncert dětských sborů proběhl pod patronátem prezidenta Miloše Zemana, ruského velvyslance v Česku Alexandra Zmejevského, hejtmana Moravskoslezského kraje Ivo Vondráka a starosty města Ostrava-Jih Martina Bednáře. Hlavním partnerem koncertu bylo Oddělení vnějších vztahů moskevské vlády.

Koncert byl zakončen společnou písní Ať je mír, ať je všude. Tuto píseň znalo po válce snad každé dítě a její popularitu potvrdilo i publikum, které se přidávalo ke společnému zpěvu obou sborů v ruštině i v češtině.

O den později, 9. května, se ostravské děti zúčastnily slavnostního ceremoniálu položení květin k památníkům rudoarmějců a československých hrdinů, kteří padli při osvobozování Československa od fašistů.

Děti z obou sborů čekal v průběhu pobytu v Praze také další program - vyrazily na prohlídku města, projely se na parníku po Vltavě a navštívily pražskou zoologickou zahradu.

„Naši zpěváci si celou akci neskutečně užili. S dětmi z ruského sboru si v mžiku padli do oka a veškeré zážitky, které nám byly připraveny, dělaly všem o to větší radost. Musíme moc pochválit organizátory akce a také pana zvukaře, který měl pro sborové zpívání cit a koncert obou sborů precizně podpořil svým umem. Za nás dospělé musím říct, že jsme již dlouho neabsolvovali tak příjemný čas organizovaný někým jiným než námi. S ruským sborem jsme již teď domluveni na další spolupráci a těšíme se, až za námi do Ostravy přijedou. Věříme, že se třeba za pár let na oslavy Dne vítězství opět podíváme,“ řekla sbormistryně Lenka Velikovská.

Sponzory akce byly: Ruská korporace pro atomovou energii Rosatom, Cerva Group, Bioster, Vítkovice Steel, Kompot, Medovnik, Freja, Fromin, Středočeská ovocnářská unie, SVNR.CZ, Sady Tuchoraz.

Hlavním organizátorem byla občanská společnost Za evropskou multikulturní společnost.

autor: Zuzana Sommerová

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

15.04.2019

Agresivní mladá žena
Agresivní mladá žena ohrožovala auta i tramvaje.V pondělí 15. dubna 2019 dopoledne byla hlídka městské policie Ostrava vyslána do Ostravy-Hrabůvky, kde se pohybovala žena po komunikaci a kolejišti, čímž ohrožovala bezpečnost a plynulost provozu na pozemní komunikaci. Následně si sedla do kolejiště, s hlídkou nekomunikovala a na vše reagovala tak, že je jí to jedno. Kromě toho si strážníci všimli také škrábanců a podlitin na krku mladé ženy, nabízené lékařské ošetření však odmítla.

12.04.2019

Pěstmi napadl bývalou přítelkyni
V pátek 12. dubna 2019 odpoledne vyjížděla hlídka městské policie do Ostravy-Hrušova, kde došlo k fyzickému napadení 36leté ženy. Strážníci na místě zjistili, že devětatřicetiletý muž přelezl plot a napadl svou bývalou přítelkyni – nadával ji, několikrát ji pěstmi udeřil do hlavy a srazil k zemi.

08.04.2019

Bez řidičáku, pod vlivem
Dne 8. dubna 2019 v noci spatřila hlídka městské policie v Ostravě-Moravské Ostravě vozidlo, které jelo v protisměru, čímž došlo k ohrožení bezpečnosti silničního provozu. Poté, co řidič spatřil hlídku, otočil se a rozjel se z místa pryč. Strážníci předepsaným způsobem vozidlo následně zastavili. Řidič se hlídce prokázal pouze občanským průkazem se slovy, že řidičský průkaz zapomněl doma. Po ověření se ovšem ukázalo, že řidičák vůbec nevlastní.

08.04.2019

Nezletilá matka v hospodě
Nezletilá matka v hospodě, dítě nechala v kočárku venku 8. dubna 2019 večer, byla hlídka vyslána do Ostravy-Poruby znovu. Tentokrát před jednou z restaurací stál dětský kočárek s dítětem, u kterého se nikdo nenacházel. Uvnitř restaurace strážníci nalezli teprve 17letou matku tohoto přibližně ročního dítěte. Ta byla navíc zjevně pod vlivem alkoholu - orientační dechová zkouška u ní potvrdila téměř 2 promile.

05.04.2019

Trojice nezletilých popíjela alkohol
Na skupinu osob popíjející alkohol na veřejném prostranství byla hlídka městské policie upozorněna večer 5. dubna 2019 v Ostravě-Porubě. Na místě se nacházela trojice mladých osob, která jevila známky požití návykové látky – nebyli schopni samostatné chůze a z jejich dechu byl silně cítit alkohol. Po ztotožnění vyšlo najevo, že se jedná o 2 muže a 1 ženu ve věku teprve 15-16 let! U sebe měli 2 lahve alkoholu – rum a vodku. Jeden z mužů, který nadýchal téměř 2 ‰