> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Největší návštěvnost a fanoušci.

vloženo: 11.05.2019           komentářů: 0

Ostrava se zasloužila o nejúspěšnější šampionát v historii para hokeje

To je stručná charakteristika právě skončeného Mistrovství světa v para hokeji, které se konalo v Ostravě od 27. dubna do 4. května.
Ostrava se zasloužila o nejúspěšnější šampionát v historii para hokeje

Ostravský světový šampionát se zapíše do historie tohoto sportu největší návštěvností a největší diváckou návštěvnou na jeden zápas. A tento rekord fandové překonali hned několikrát, protože několik zápasů navštívilo 8600 diváků. Tolik fandů se nepřišlo podívat ani na finálový zápas na paralympiádě.

Zápasy přenášela Česká televize, přímé přenosy šly do zámoří a dokonce v přestávkách zápasů NHL se promítaly záběry z ostravského mistrovství. Atmosféra v Ostravě na para hokeji byla bouřlivější než v nejlepší hokejové soutěži světa.

Čeští para hokejisté se probili mezi čtyři nejlepší týmy planety, na medaili však nedosáhli. Smutek zahnali diváci, pro ně jsou naši hokejisté mistry a 20minutový potlesk vestoje po závěrečném zápase dojal většinu hráčů. „To je pohádka, famózní. Co se tady dělo, je neuvěřitelné,“ kroutil hlavou nad atmosféru v hale český kapitán Michal Geier. „Dostali jsme o Korejců čtyři góly a lidi v hale stáli dvacet minut a tleskají. Neuvěřitelné. Nemám slov. Nemůžu říct, že jsme prohráli, to je vlastně výhra,“ byl dojatý brankář Michal Vápenka.

Hala nefandila jen českým hokejistům. Žáci několika desítek základních a středních škol z Ostravy a okolí se zapojilo do Paralympijských školních dnů a vytvořily skupinky, které fandily jednotlivým týmům. Takže každá ze zúčastněných zemí měla v hledišti své fandy.

Foto: Lukáš Kaboň


autor: Andrea Vojkovská

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.