> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Nový Infuzní stacionář

vloženo: 02.05.2019           komentářů: 0

Nový Infuzní stacionář má dvojnásobnou kapacitu

Ve čtvrtek 25. dubna byl do provozu slavnostně uveden nový Infuzní stacionář patřící pod oddělení ORL (Otorhinolaryngologie). Mezioborový stacionář poskytuje možnost ambulantně absolvovat infuzní terapii ordinovanou odborným lékařem pod dohledem zkušeného zdravotnického personálu. Je umístěn v 5. nadzemním podlaží budovy Lékařské pohotovostní služby, v prostorách, které nebyly využívány, a je přístupný z ulice Varenská. Úpravy realizovala stavební společnost JVAgro Morava s.r.o. od prosince 2018 do konce března 2019. Celková hodnota zakázky včetně vybavení je 5,6 milionu korun.

Nový infuzní stacionář, který byl přemístěn z 2. nadzemního podloží pavilonu E2, má kapacitu 14 infuzních křesel z původních 7. Infuzní hala má rozlohu necelých 100 m2. Je v ní čekárna, WC, skladová a denní místnost a hygienické zařízení pro zdravotnický personál. Stacionář je přístupný také pro osoby s omezenou schopností pohybu.

Prostory byly pro nový provoz stavebně upraveny, vyměněny byly vnitřní rozvody a instalace, osvětlovací a otopná tělesa, došlo k výměně podlah a stěn, instalována byla klimatizace a pracoviště bylo vybaveno novým nábytkem.

„Infuzní stacionář byl v Městské nemocnici Ostrava s kapacitou sedmi křesel otevřen 10. října 2016. Byla tím vyřešena problematika nutnosti hospitalizace pacientů s ordinovanou infuzní terapií. Docházelo k obsazování lůžek na odděleních, která mohla sloužit akutně přijímaným pacientům. Pro daná oddělení byly tyto hospitalizace značně ekonomicky nevýhodné a i pro pacienty je ambulantní léčba velkou výhodou. Rozšířením kapacity mezioborového infuzního stacionáře reagujeme na jeho vytíženost. Vloni bylo ve stacionáři provedeno 5 229 aplikací, což je o 743 více než v roce 2017. Navýšením kapacity zkrátíme čekací doby, pacienti v akutním stavu mohou podstoupit terapii ihned. Jedná se o pacienty našich odborných ambulancí, zejména ORL, neurologické ambulance a Ambulance pro léčbu bolesti. Nově jsou k enzymoterapii  odesíláni pacienti z nefrologické ambulance,“ řekl k tématu ředitel MNO Petr Uhlig

Náměstek ostravského primátora pro zdravotnictví a sociální oblast Zbyněk Pražák dodává: „Rekonstrukce prostor, ve kterých je umístěn Infuzní stacionář, byla hrazena z Fondu pro rozvoj nemocnice. Aktuálně je v něm 474 milionů korun. V modernizaci areálu i nákupu nových přístrojů budeme samozřejmě pokračovat.“

autor: mmo

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.