> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Absolutní rekord byl zlomen!

vloženo: 01.05.2019           komentářů: 0

Mistrovství světa v para hokeji přepisuje historii

Úterní utkání české para hokejové reprezentace s týmem Itálie sledovalo v Ostravar Aréně 8462 diváků!!! „Na začátku mistrovství to byla jen smělá očekávání. Sny. Dlouhé měsíce jsme plánovali, jak vůbec motivovat lidi k tomu, aby chtěli přijít na turnaj pro handicapované sportovce. Dnes jsme se skvělými fanoušky napsali novou historii,“ řekl s neskrývaným dojetím předseda organizačního týmu Mistrovství světa v para hokeji Jiří Šindler.

Zápas Česko X Itálie se objevil v živých vstupech také během utkání NHL. Hráče i publikum ocenili na sociálnách sítích například Jakub Voráček, Kevin Rempel, Patrik Eliáš, ale i Mezinárodní paralympijský výbor. Celosvětově sledovali v online přenosech dění v Ostravě se zatajeným dechem i mezinárodní sportovní komentátoři. Ostrava se zapsala na světovou mapu sportovních akcí.

Davy fanoušků a skvělý výkon české para hokejové reprezentace nadchnul i ambasadora mistrovství Dominika Haška. „Je neuvěřitelné, co naše reprezentace dokázala. Výkony kluků obdivuju a musím říct, že to, co se podařilo organizátorům šampionátu … klobouk dolů,“ řekl Dominik Hašek. Své nadšení neskrýval ani trenér mistrů české hokejové extraligy z Třince – Václav Varaďa. „Řadu let se znám s Jirkou Břízou, trenérem naší para hokejové reprezentace. Para hokej vidím na vlastní oči ale poprvé. Pro mě to nejsou para sportovci, ale neskuteční profíci. Tohle je naprosto nepopsatelná atmosféra.“ poznamenal Václav Varaďa.

Svůj program pak na poslední chvíli upravil i prezident Českého hokeje Tomáš Král a přijel do Ostravy. Po zápase pak předal i cenu pro nejlepšího hráče zápasu kapitánovi Michalu Geierovi. „I prezident si musí teď kleknout, aby náležitě ocenil výkon Michala Geiera a symbolicky také výkon celého českého týmu,“ komentoval trefně Robert Záruba.

Okamžitě po zápase zasedl organizační štáb mistrovství, aby mohl případně do dalších utkání navýšit kapacitu haly.

Ostrava se stala svědkem naprosto neuvěřitelného výkonu para hokejistů, ale i fanoušků, kteří opět vytvořili atmosféru, kterou Čechům závidí v těchto dnech zřejmě celý sportovní svět.

autor: https://paraostrava2019.cz/

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

28.06.2019

Nudu zaháněli v obchodě
Nudu zaháněli v obchodě, událost bude šetřit „sociálka“ Tři nezletilí chlapci se vydali 28. května 2019 do prodejny v Ostravě-Zábřehu. Nešli zde však nakupovat, nýbrž dělat nepořádek. Jak později sami přiznali, důvod, proč prodejnu navštívili, byla nuda. Jejich počínáním vznikla škoda na zboží v celkové výši přibližně 350,- Kč. Poškodili deodoranty a rozbalili na prodejně potravinářské zboží.

01.06.2019

Pod vlivem boural
Poškozenou krajnici vozovky a dopravní značení zahlédla hlídka městské policie v sobotu 1. června 2019 po 3. hodině ranní v Ostravě-Slezské Ostravě u jedné ze zastávek městské hromadné dopravy. Od tohoto místa se po vozovce táhla skvrna provozních kapalin, která strážníky dovedla až ke značně poškozenému vozidlu, které v té době přijíždělo k jedné z nedalekých ulic. Ve vozidle se nacházel pouze řidič. Hlídka muže ztotožnila, kdy se ukázalo, že jde o 41letého Asiata.

29.05.2019

Používala velmi hrubých výrazů
Dopoledne 29. května 2019 byla hlídka vyslána na Ostravy-Moravské Ostravy, kde se žena marně domáhala vyplacení sociální podpory. Verbálně na zaměstnankyně úřadu útočila, křičela a zároveň rušila i jednání dalších zaměstnanců. Používala velmi hrubých výrazů, především vůči zaměstnankyni, která agresorce odmítla dávky přiznat z důvodu chybějících dokumentů. Kromě vulgarit také plivala.

25.05.2019

Opilý muž napadl strážníky
Opilá osoba obtěžující okolí. To byl důvod, proč v sobotu 25. května 2019 odpoledne vyjížděla hlídka městské policie do Ostravy-Svinova. Na místě se na chodníku nacházel muž, který byl zjevně pod vlivem návykové látky. Ostatním kolemjdoucím vulgárně nadával a vyhrožoval. Dle oznamovatele se tak dělo již delší dobu. Muž odmítal spolupracovat i se strážníky. Ti mu následně naměřili přes 2,6 ‰ alkoholu v dechu.

20.05.2019

Sprejeři přistiženi při činu
Dne 20. května 2019 chvíli před půlnocí byli spatřeni strážníkem v Ostravě-Porubě v jednom z průchodů dva mladíci, kteří zde pokreslili stěny.Oba muže ve věku 19 let se podařilo dostihnout další hlídkou o několik metrů dál, podle popisu, který jim byl kolegou předán.