> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Absolutní rekord byl zlomen!

vloženo: 01.05.2019           komentářů: 0

Mistrovství světa v para hokeji přepisuje historii

Úterní utkání české para hokejové reprezentace s týmem Itálie sledovalo v Ostravar Aréně 8462 diváků!!! „Na začátku mistrovství to byla jen smělá očekávání. Sny. Dlouhé měsíce jsme plánovali, jak vůbec motivovat lidi k tomu, aby chtěli přijít na turnaj pro handicapované sportovce. Dnes jsme se skvělými fanoušky napsali novou historii,“ řekl s neskrývaným dojetím předseda organizačního týmu Mistrovství světa v para hokeji Jiří Šindler.

Zápas Česko X Itálie se objevil v živých vstupech také během utkání NHL. Hráče i publikum ocenili na sociálnách sítích například Jakub Voráček, Kevin Rempel, Patrik Eliáš, ale i Mezinárodní paralympijský výbor. Celosvětově sledovali v online přenosech dění v Ostravě se zatajeným dechem i mezinárodní sportovní komentátoři. Ostrava se zapsala na světovou mapu sportovních akcí.

Davy fanoušků a skvělý výkon české para hokejové reprezentace nadchnul i ambasadora mistrovství Dominika Haška. „Je neuvěřitelné, co naše reprezentace dokázala. Výkony kluků obdivuju a musím říct, že to, co se podařilo organizátorům šampionátu … klobouk dolů,“ řekl Dominik Hašek. Své nadšení neskrýval ani trenér mistrů české hokejové extraligy z Třince – Václav Varaďa. „Řadu let se znám s Jirkou Břízou, trenérem naší para hokejové reprezentace. Para hokej vidím na vlastní oči ale poprvé. Pro mě to nejsou para sportovci, ale neskuteční profíci. Tohle je naprosto nepopsatelná atmosféra.“ poznamenal Václav Varaďa.

Svůj program pak na poslední chvíli upravil i prezident Českého hokeje Tomáš Král a přijel do Ostravy. Po zápase pak předal i cenu pro nejlepšího hráče zápasu kapitánovi Michalu Geierovi. „I prezident si musí teď kleknout, aby náležitě ocenil výkon Michala Geiera a symbolicky také výkon celého českého týmu,“ komentoval trefně Robert Záruba.

Okamžitě po zápase zasedl organizační štáb mistrovství, aby mohl případně do dalších utkání navýšit kapacitu haly.

Ostrava se stala svědkem naprosto neuvěřitelného výkonu para hokejistů, ale i fanoušků, kteří opět vytvořili atmosféru, kterou Čechům závidí v těchto dnech zřejmě celý sportovní svět.

autor: https://paraostrava2019.cz/

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.