Klikněte pro zvětšení...

KONEČNĚ JSME SE DOČKALI

vloženo: 18.04.2019           komentářů: 0

KONEČNĚ JSME SE DOČKALI, PRVNÍ VÝHRA VENKU! CHRUDIM - VÍTKOVICE 1:2
Vítkovičtí fotbalisté se v rámci 23. kola F:NL podívali do Chrudimi, kde navázali na dvě venkovní remízy a proti nováčkovi si připsali první výhru na půdě soupeře od října 2017. Tři body znamenají pevnější pozici v horní části tabulky soutěže.

Domácí fotbalisté v úvodních minutách hrozili zejména díky četným centrům na Vašulína a Froňka, ale vítkovická defenzíva odolávala. Ale jen chvíli, po osmi minutých se dostal k dorážce Sixta a překonal Květona, sudí Petřík ovšem viděl ofsajd chrudimského hráče, a tak se skóre nezměnilo. Skutečnou a oprávněnou gólovou radost přinesl až útok po pravé straně a následný centr, jež si srazil za záda Zímy domácí stoper Rendla - 0:1.

Chrudim si toho příliš nevypracovala, ale měla k dispozici slibné standardky, díky kterým Kesner obral o body Varnsdorf. Tentokrát ovšem domácí kapitán toliko štěstí neměl, poprvé skryl míč v rukavicích Květon, napodruhé se rozehrávka na krátko nepodařila vůbec. To na druhé straně po půlhodině táhl útok Vasiljev, jeho nabídku ovšem Bzirský opřel jen o brankovou konstrukci. Ve zbytku první pětačtyřicetiminutovky se čtrnáctý celek tabulky na nějaký větší nápor nezmohl.

Ten přišel po změně stran, leč vydržel jen pět minut a domácí z něj nic nevytěžili. To mohl po šedesáti minutách hry změnit Ujec, z blízka ovšem mířil hlavou vedle. To Vítkovičtí se prezentovali krásnou individuální akcí s gólovým zakončením v podání Jana Matěje. Chrudimi se rohový kop tak nepovedl, že následně vítkovický záložník běžel sám s míčem z vlastní poloviny a nakonec ranou pod nohu překonal i Zímu - 0:2. Jenomže během sedmi minut po zbytečné ztrátě uprostřed hřiště srovnal Milan Ujec a bylo zaděláno na drama - 1:2.

Největší šanci měla Chrudim v 75. minutě, to by ovšem ránu z první musel Kesner lépe umístit, takhle se vyznamenal vítkovický brankář. Domácí poté sice měli mírnou převahu, ale tlak nedokázali přetavit v tutovou šanci. Když pak ani svěřenci trenéra Balcárka nebyli úspěšní se svými brejky a Kesner v nastavení z přímáku napálil zeď, bylo jasno, Vítkovice si připsaly 33. bod do tabulky F:NL a díky tomu mají blíže baráži než devátému místu.

Asistent trenéra Miroslav Paul: "Je to pro nás první venkovní vítězství. Máme problém se sestavou, ale určitě se na to nevymlouváme, protože jde vidět, že se to o to více semklo a hráči bojují jeden za druhého. To se ukázalo i dnes. Soupeř hraje o záchranu, takže jsme věděli, že to bude bitva. Taktiku jsme uzpůsobili hře na brejky, i proto se ve předu představil Vasiljev a pod ním Matěj, který se v nedávné době několikrát gólově prosadil. Hráči si zaslouží absolutorium, zvládli to skvěle. Pořád však musíme pracovat na využití brejkových situací, ale to dnes můžeme opomenout. Pozitivní je i fakt, že od začátku nastoupil Matěj Praus a zvládl to skvěle. Máme tři body z venku a určitě nechceme, aby to byly poslední tři body z hřišť soupeřů. Jedeme dál a chceme se udržet tam, kde jsme. Určitě nám vyhovujeme, že hrajeme až příští čtvrtek, takže doléčíme zranění. Ondra Chvěja i Vláďa Mišinský by se měli zapojit do tréninku, totéž platí pro Kaloče, u kterého jsme dnes nechtěli zhoršovat další poranění, hrát bude moci také Holiš, takže do utkání s Ústím bychom měli být již konsolidovanější."

MFK Chrudim - MFK Vítkovice 1:2 (0:1).

Branky: 70. Ujec – 15. Rendla (vla.), 63. Matěj. ŽK: Kesner, Vencl, Sulík - Ožvolda. Rozhodčí: Petřík – Fišer, Šimáček. Diváci: 1230.
Chrudim: Zíma – Řezníček, Rendla (78. Krčál), Vencl, Hlavsa – Dostálek (67. Sulík), Kesner (C), Sixta, Froněk (56. Ujec) – Rybička, Vašulín.
Vítkovice: Květon – Celba, Mikula (C), V. Cverna, Surzyn – Motyčka - Pašek, Matěj (79. Januška), Bzirský (87. Chvěja), Praus (76. Ožvolda) – Vasiljev.

Nudu zaháněli v obchodě
Nudu zaháněli v obchodě, událost bude šetřit „sociálka“ Tři nezletilí chlapci se vydali 28. května 2019 do prodejny v Ostravě-Zábřehu. Nešli zde však nakupovat, nýbrž dělat nepořádek. Jak později sami přiznali, důvod, proč prodejnu navštívili, byla nuda. Jejich počínáním vznikla škoda na zboží v celkové výši přibližně 350,- Kč. Poškodili deodoranty a rozbalili na prodejně potravinářské zboží.

01.06.2019

Pod vlivem boural
Poškozenou krajnici vozovky a dopravní značení zahlédla hlídka městské policie v sobotu 1. června 2019 po 3. hodině ranní v Ostravě-Slezské Ostravě u jedné ze zastávek městské hromadné dopravy. Od tohoto místa se po vozovce táhla skvrna provozních kapalin, která strážníky dovedla až ke značně poškozenému vozidlu, které v té době přijíždělo k jedné z nedalekých ulic. Ve vozidle se nacházel pouze řidič. Hlídka muže ztotožnila, kdy se ukázalo, že jde o 41letého Asiata.

29.05.2019

Používala velmi hrubých výrazů
Dopoledne 29. května 2019 byla hlídka vyslána na Ostravy-Moravské Ostravy, kde se žena marně domáhala vyplacení sociální podpory. Verbálně na zaměstnankyně úřadu útočila, křičela a zároveň rušila i jednání dalších zaměstnanců. Používala velmi hrubých výrazů, především vůči zaměstnankyni, která agresorce odmítla dávky přiznat z důvodu chybějících dokumentů. Kromě vulgarit také plivala.

25.05.2019

Opilý muž napadl strážníky
Opilá osoba obtěžující okolí. To byl důvod, proč v sobotu 25. května 2019 odpoledne vyjížděla hlídka městské policie do Ostravy-Svinova. Na místě se na chodníku nacházel muž, který byl zjevně pod vlivem návykové látky. Ostatním kolemjdoucím vulgárně nadával a vyhrožoval. Dle oznamovatele se tak dělo již delší dobu. Muž odmítal spolupracovat i se strážníky. Ti mu následně naměřili přes 2,6 ‰ alkoholu v dechu.