Klikněte pro zvětšení...

KONEČNĚ JSME SE DOČKALI

vloženo: 18.04.2019           komentářů: 0

KONEČNĚ JSME SE DOČKALI, PRVNÍ VÝHRA VENKU! CHRUDIM - VÍTKOVICE 1:2
Vítkovičtí fotbalisté se v rámci 23. kola F:NL podívali do Chrudimi, kde navázali na dvě venkovní remízy a proti nováčkovi si připsali první výhru na půdě soupeře od října 2017. Tři body znamenají pevnější pozici v horní části tabulky soutěže.

Domácí fotbalisté v úvodních minutách hrozili zejména díky četným centrům na Vašulína a Froňka, ale vítkovická defenzíva odolávala. Ale jen chvíli, po osmi minutých se dostal k dorážce Sixta a překonal Květona, sudí Petřík ovšem viděl ofsajd chrudimského hráče, a tak se skóre nezměnilo. Skutečnou a oprávněnou gólovou radost přinesl až útok po pravé straně a následný centr, jež si srazil za záda Zímy domácí stoper Rendla - 0:1.

Chrudim si toho příliš nevypracovala, ale měla k dispozici slibné standardky, díky kterým Kesner obral o body Varnsdorf. Tentokrát ovšem domácí kapitán toliko štěstí neměl, poprvé skryl míč v rukavicích Květon, napodruhé se rozehrávka na krátko nepodařila vůbec. To na druhé straně po půlhodině táhl útok Vasiljev, jeho nabídku ovšem Bzirský opřel jen o brankovou konstrukci. Ve zbytku první pětačtyřicetiminutovky se čtrnáctý celek tabulky na nějaký větší nápor nezmohl.

Ten přišel po změně stran, leč vydržel jen pět minut a domácí z něj nic nevytěžili. To mohl po šedesáti minutách hry změnit Ujec, z blízka ovšem mířil hlavou vedle. To Vítkovičtí se prezentovali krásnou individuální akcí s gólovým zakončením v podání Jana Matěje. Chrudimi se rohový kop tak nepovedl, že následně vítkovický záložník běžel sám s míčem z vlastní poloviny a nakonec ranou pod nohu překonal i Zímu - 0:2. Jenomže během sedmi minut po zbytečné ztrátě uprostřed hřiště srovnal Milan Ujec a bylo zaděláno na drama - 1:2.

Největší šanci měla Chrudim v 75. minutě, to by ovšem ránu z první musel Kesner lépe umístit, takhle se vyznamenal vítkovický brankář. Domácí poté sice měli mírnou převahu, ale tlak nedokázali přetavit v tutovou šanci. Když pak ani svěřenci trenéra Balcárka nebyli úspěšní se svými brejky a Kesner v nastavení z přímáku napálil zeď, bylo jasno, Vítkovice si připsaly 33. bod do tabulky F:NL a díky tomu mají blíže baráži než devátému místu.

Asistent trenéra Miroslav Paul: "Je to pro nás první venkovní vítězství. Máme problém se sestavou, ale určitě se na to nevymlouváme, protože jde vidět, že se to o to více semklo a hráči bojují jeden za druhého. To se ukázalo i dnes. Soupeř hraje o záchranu, takže jsme věděli, že to bude bitva. Taktiku jsme uzpůsobili hře na brejky, i proto se ve předu představil Vasiljev a pod ním Matěj, který se v nedávné době několikrát gólově prosadil. Hráči si zaslouží absolutorium, zvládli to skvěle. Pořád však musíme pracovat na využití brejkových situací, ale to dnes můžeme opomenout. Pozitivní je i fakt, že od začátku nastoupil Matěj Praus a zvládl to skvěle. Máme tři body z venku a určitě nechceme, aby to byly poslední tři body z hřišť soupeřů. Jedeme dál a chceme se udržet tam, kde jsme. Určitě nám vyhovujeme, že hrajeme až příští čtvrtek, takže doléčíme zranění. Ondra Chvěja i Vláďa Mišinský by se měli zapojit do tréninku, totéž platí pro Kaloče, u kterého jsme dnes nechtěli zhoršovat další poranění, hrát bude moci také Holiš, takže do utkání s Ústím bychom měli být již konsolidovanější."

MFK Chrudim - MFK Vítkovice 1:2 (0:1).

Branky: 70. Ujec – 15. Rendla (vla.), 63. Matěj. ŽK: Kesner, Vencl, Sulík - Ožvolda. Rozhodčí: Petřík – Fišer, Šimáček. Diváci: 1230.
Chrudim: Zíma – Řezníček, Rendla (78. Krčál), Vencl, Hlavsa – Dostálek (67. Sulík), Kesner (C), Sixta, Froněk (56. Ujec) – Rybička, Vašulín.
Vítkovice: Květon – Celba, Mikula (C), V. Cverna, Surzyn – Motyčka - Pašek, Matěj (79. Januška), Bzirský (87. Chvěja), Praus (76. Ožvolda) – Vasiljev.

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.