> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Mini traktor z Bílovce zlatý!

vloženo: 16.04.2019           komentářů: 0

Papírový model traktoru Zetor v ořechové skořápce bíloveckého modeláře Zbyňka Havláta se o víkendu 12. a 13. dubna stal na výstavě Papírové jaro v Praze v diváckém hlasování vítězem v kategorii Ořech 2019!
„Účastním se této soutěže pátým rokem a letos poprvé se mi podařilo u diváků zabodovat, a to dokonce tak, že můj model získal cenu nejvyšší, což mě velmi potěšilo,“ řekl bezprostředně po soutěži Zbyněk Havlát, který se modelařině věnuje od svého dětství a své zkušenosti už několik let aktivně předává bíloveckým dětem v modelářském kroužku při DDM Bílovec. „Zhotovil jsem už bezpočet modelů, ale soutěž Ořech se stala pro mě výzvou. Jejím cílem je dostat jakýkoli technický model do skořápky ořechu tak, aby šel ořech zavřít. Jde o velmi titěrnou práci, na druhou stranu se model pohodlně převáží na soutěže,“ dodává s úsměvem úspěšný modelář, který letos postavil model traktoru se všemi detaily, který je jen o pár milimetrů větší než dvoukoruna. A právě originalita a detaily byly tím, co tento model vyneslo na post nejvyšší.
Mini traktor však není zdaleka prvním oceněným modelem Zbyňka Havláta. „V jiných kategoriích se nejen mé modely, ale i modely mých svěřenců z modelářského kroužku umisťují na předních místech. Prakticky pokaždé si vozíme domu body, které získávají jen modely do šestého místa. Na nedávné soutěži v Ostravě si ve svých kategoriích kluci vybojovali dokonce zlatou a stříbrnou medaili a já bronzovou, což považuji za velký úspěch. Znamená to, že kluky modelařina baví, protože jinak by ji nevěnovali tolik času a trpělivosti, a to mě těší. Každý z těchto malých modelářů je jiný, jednoho baví stavět tanky a ve svých šesti letech o nich víc než já, druhý je skvělý na nejrůznější obliny, blatníky, další zas umí něco jiného. Nejmladší člen naší party má teprve pět let, ale je moc šikovný a s nůžkami to opravdu umí. Nejstaršímu je 13 let,“ dodává Zbyněk Havlát, jehož některé modely můžete vidět i v muzeu hraček v Bílovci.autor: Lenka Hatlapatková

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

28.06.2019

Nudu zaháněli v obchodě
Nudu zaháněli v obchodě, událost bude šetřit „sociálka“ Tři nezletilí chlapci se vydali 28. května 2019 do prodejny v Ostravě-Zábřehu. Nešli zde však nakupovat, nýbrž dělat nepořádek. Jak později sami přiznali, důvod, proč prodejnu navštívili, byla nuda. Jejich počínáním vznikla škoda na zboží v celkové výši přibližně 350,- Kč. Poškodili deodoranty a rozbalili na prodejně potravinářské zboží.

01.06.2019

Pod vlivem boural
Poškozenou krajnici vozovky a dopravní značení zahlédla hlídka městské policie v sobotu 1. června 2019 po 3. hodině ranní v Ostravě-Slezské Ostravě u jedné ze zastávek městské hromadné dopravy. Od tohoto místa se po vozovce táhla skvrna provozních kapalin, která strážníky dovedla až ke značně poškozenému vozidlu, které v té době přijíždělo k jedné z nedalekých ulic. Ve vozidle se nacházel pouze řidič. Hlídka muže ztotožnila, kdy se ukázalo, že jde o 41letého Asiata.

29.05.2019

Používala velmi hrubých výrazů
Dopoledne 29. května 2019 byla hlídka vyslána na Ostravy-Moravské Ostravy, kde se žena marně domáhala vyplacení sociální podpory. Verbálně na zaměstnankyně úřadu útočila, křičela a zároveň rušila i jednání dalších zaměstnanců. Používala velmi hrubých výrazů, především vůči zaměstnankyni, která agresorce odmítla dávky přiznat z důvodu chybějících dokumentů. Kromě vulgarit také plivala.

25.05.2019

Opilý muž napadl strážníky
Opilá osoba obtěžující okolí. To byl důvod, proč v sobotu 25. května 2019 odpoledne vyjížděla hlídka městské policie do Ostravy-Svinova. Na místě se na chodníku nacházel muž, který byl zjevně pod vlivem návykové látky. Ostatním kolemjdoucím vulgárně nadával a vyhrožoval. Dle oznamovatele se tak dělo již delší dobu. Muž odmítal spolupracovat i se strážníky. Ti mu následně naměřili přes 2,6 ‰ alkoholu v dechu.

20.05.2019

Sprejeři přistiženi při činu
Dne 20. května 2019 chvíli před půlnocí byli spatřeni strážníkem v Ostravě-Porubě v jednom z průchodů dva mladíci, kteří zde pokreslili stěny.Oba muže ve věku 19 let se podařilo dostihnout další hlídkou o několik metrů dál, podle popisu, který jim byl kolegou předán.