> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Mini traktor z Bílovce zlatý!

vloženo: 16.04.2019           komentářů: 0

Papírový model traktoru Zetor v ořechové skořápce bíloveckého modeláře Zbyňka Havláta se o víkendu 12. a 13. dubna stal na výstavě Papírové jaro v Praze v diváckém hlasování vítězem v kategorii Ořech 2019!
„Účastním se této soutěže pátým rokem a letos poprvé se mi podařilo u diváků zabodovat, a to dokonce tak, že můj model získal cenu nejvyšší, což mě velmi potěšilo,“ řekl bezprostředně po soutěži Zbyněk Havlát, který se modelařině věnuje od svého dětství a své zkušenosti už několik let aktivně předává bíloveckým dětem v modelářském kroužku při DDM Bílovec. „Zhotovil jsem už bezpočet modelů, ale soutěž Ořech se stala pro mě výzvou. Jejím cílem je dostat jakýkoli technický model do skořápky ořechu tak, aby šel ořech zavřít. Jde o velmi titěrnou práci, na druhou stranu se model pohodlně převáží na soutěže,“ dodává s úsměvem úspěšný modelář, který letos postavil model traktoru se všemi detaily, který je jen o pár milimetrů větší než dvoukoruna. A právě originalita a detaily byly tím, co tento model vyneslo na post nejvyšší.
Mini traktor však není zdaleka prvním oceněným modelem Zbyňka Havláta. „V jiných kategoriích se nejen mé modely, ale i modely mých svěřenců z modelářského kroužku umisťují na předních místech. Prakticky pokaždé si vozíme domu body, které získávají jen modely do šestého místa. Na nedávné soutěži v Ostravě si ve svých kategoriích kluci vybojovali dokonce zlatou a stříbrnou medaili a já bronzovou, což považuji za velký úspěch. Znamená to, že kluky modelařina baví, protože jinak by ji nevěnovali tolik času a trpělivosti, a to mě těší. Každý z těchto malých modelářů je jiný, jednoho baví stavět tanky a ve svých šesti letech o nich víc než já, druhý je skvělý na nejrůznější obliny, blatníky, další zas umí něco jiného. Nejmladší člen naší party má teprve pět let, ale je moc šikovný a s nůžkami to opravdu umí. Nejstaršímu je 13 let,“ dodává Zbyněk Havlát, jehož některé modely můžete vidět i v muzeu hraček v Bílovci.autor: Lenka Hatlapatková

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.