> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Jarní premiéra v divizi

vloženo: 12.04.2019           komentářů: 0

Letošní sezóna 2018/2019 je pro slezskoostravský klub FC Heřmanice Slezská výjimečná. Klub poprvé ve své historii postoupil z krajského přeboru do divize. Přezimoval na 13. příčce, ve druhé polovině března začal svou první jarní sezónu.
„Divize je svojí atmosférou i kvalitou opravdu někde jinde, než krajský přebor. Postupu vůbec nelitujeme, naším cílem v těchto měsících je v divizi se udržet,“ říká o nejbližších plánech klubu trenér fotbalistů Jaroslav Mlčoch.
Tým přes zimu posílil. Do Heřmanic se z norského angažmá vrátil defenzivní hráč Jan Kelnar, další posilou je bývalý hráč Baníku a Petřkovic, středopolař Martin Václavík. A do třetice, v záloze má nastupovat Oldřich Byrtus, rovněž někdejší hráč FC Baník Ostrava. „Od Oldy Byrtuse si hodně slibujeme, jde o velmi kvalitního fotbalistu,“ konstatuje trenér Mlčoch.
Na otázku, jak hodnotí třinácté místo, na kterém byly Heřmanice přes zimní přestávku, odpovídá trenér, že před sezónou by takové umístění bral. „Během podzimu to ale už vypadalo na klidný střed tabulky. Pak jsme ale dostali v Bohumíně lekci 4:0, kluci si trochu přestali věřit. Nejsme na to zvyklí, dříve v krajském přeboru jsme góly rozdávali my,“ odpovídá Jaroslav Mlčoch. Rozladění bývají někdy i fanoušci. „Byli zvyklí několik let jenom slavit, nyní je to těžší. Ale věřím, že nás budou i nadále podporovat, děláme pro to vše,“ doplňuje trenér.
Pro diváky plánuje klub v brzké době postavit novou tribunu, v plánu je vznik nové tréninkové plochy s umělou trávou nebo vybudování lepšího zázemí pro mládež. „Areál postupně rekonstruujeme s pomocí statutárního města Ostrava i městského obvodu Slezská Ostrava. Jejich pomoci si velmi vážíme, bez nich bychom to nedokázali,“ uzavírá Jaroslav Mlčoch.
V měsíci dubnu se FC Heřmanice Slezská představí na domácí půdě s Bohumínem /13.4. od 15.30 hod./ a s Kozlovicemi /20.4. od 16 hod./.

autor: FC Heřmanice Slezská

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.