> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Po schodech na věž

vloženo: 11.04.2019           komentářů: 0

Komentované prohlídky: Po schodech na věž, 14. dubna
Pouze dvakrát do roka je možné využít pro výstup na Vyhlídkovou věž Nové radnice jinak nepřístupné schodiště. Na jaře tento termín vždy připadá na Mezinárodní den památek a sídel, kdy je zvykem po celé Evropě otevírat běžně nepřístupná místa a zákoutí památek a turistických atraktivit.

Výstupy budou probíhat každou celou hodinu, poprvé v 10, naposledy v 17 hodin. Průvodci návštěvníkům během výstupů po 292 schodech sdělí spoustu zajímavostí o Nové radnici, její historii, technických faktech a podobně. Řeč bude rovněž o ostravském prvorepublikovém starostovi Janu Prokešovi, který se významnou měrou o výstavbu této ostravské dominanty zasloužil. K nahlédnutí bude také několik historických fotografií nejen z průběhu stavby. Velkým lákadlem bude zpřístupnění „spodní“ terasy u paty věže, která bývá návštěvníkům běžně utajena.

Vstupenky budou k zakoupení vždy před výstupy v infocentru v 6. patře Nové radnice, kde budou komentované prohlídky začínat. Místa není potřeba rezervovat.

Vstupné se neliší od standardního ceníku Vyhlídkové věže:
dospělí 60 Kč
děti 7-15 let, studenti, senioři, ZTP 40 Kč
děti 4-6 let 20 Kč
rodina 2 dospělí a až 3 děti do 15 let 160 Kč

autor: www.ostravainfo.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.