> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

TJ OSTRAVA - VK KRÁLOVO POLE

vloženo: 07.04.2019           komentářů: 0

Ve druhém utkání o 7. místo museli domácí vyhrát, aby prodloužili sérii hranou na dvě vítězná utkání a vrátili se ještě jednou a naposledy do Brna. To se jim podařilo díky bojovnému výkonu.

č.: 148 dne: 6. 4. 2019 v hod.: 18:30

TJ Ostrava - VK Královo Pole 3:0 (25:14, 25:22, 25:20)

Rozhodčí: Kovář V., Trumpeš D.

Počet diváků: 150

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Makauskaite, Nečasová, Diatková, Faltínová, Zemanová, Kašparová, libero Chevalierová. Střídaly: Zedníková, Sedláčková.

Hosté: Kopáčová, Fricano, Vyklická, Nichol, Skiba, Kvapilová, libero Meidlová. Střídaly: Podhrázká, Šloufová.

Vyjádření:

Domácí:

Kateřina Zemanová (kapitánka TJ Ostrava): „Dneska chválím tým za povedený a koncentrovaný výkon. Doufám, že zakončíme sezónu výhrou v Brně. “

Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „Týmová hra a vysoké nasazení před domácím publikem. Fanoušci opět výborní jako po celou sezónu a tímto jim děkujeme. Ve středu navážeme na dnešní výkon.“

Hosté:

Klára Vyklická (kapitánka VK Královo Pole): „Ve značně okleštěné sestavě se nám nepodařilo soupeře přehrát jako v Brně. Jsme připraveny doma potvrdit první vítězství.“

Tomáš Samsely (trenér VK Královo Pole): „Gratuluji Ostravě, byli lepší, my jsme hráli v improvizované sestavě (dvě hráčky byly uvolněny pro finále juniorek). Ostrava nás tlačila, hrála obětavě na servisu i v útoku. Rozhodne se ve středu v Brně.“

Popis utkání:

Ostravské hráčky hodily prohru z prvního zápasu za hlavu a do hry se vrhly s vervou (8:4, 9:5). Soupeřky se však nenechaly zahanbit a srovnaly na 9:9. Domácí to nerozhodilo a brzy zase odskočili (16:12, 17:14). Situaci se nepodařilo trenéru hostů změnit ani dvěma oddechovými časy. I díky podání Vilte Makauskaite.

Do druhého setu vstoupili hosté koncentrovaněji a nastala přetahovaná o každý míč (5:5). Následně se Brno dostalo do vedení (5:8, 7:11, 13:16). Domácím se podařilo skóre srovnat na 16:16 a Brno pak i díky komplikacím způsobeným zraněním libera Meidlové na chvíli ztratilo s Ostravankami kontakt (18:16, 19:17). Meidlová se sice v závěru setu vrátila zpět do hry, ale hráčky TJ Ostrava si nenechaly vítězství v setu uniknout.

Třetí set začal pod taktovkou domácích (10:6, 12:9). Pak ovšem polevili a dovolili soupeři náskok snížit až na 12:11. Teprve po té se opět ostravské hráčky zkoncentrovaly a až do konce setu už hosty nepustily do vedení (17:13, 20:16, 21:19).

autor: Miloš Matula

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.