> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Báňské spěšné vlaky po OKR

vloženo: 03.04.2019           komentářů: 0

Dámy a pánové, zveme Vás na projížďku po uhelných vlečkách Ostravsko- Karvinského černouhelného revíru:

Báňské spěšné vlaky se vydají v sobotu 13. dubna 2019 na komentované okružní jízdy po někdejší Báňské dráze- dnešní vlečkové síti společnosti AWT, jenž je členem skupiny PKP Cargo.
Vlaky budou vyjíždět z nádraží Ostrava střed v 10 a ve 14 hodin.

K vidění bude dopravní terminál na Hranečníku z nezvyklé perspektivy, projedeme kolem dolů, které zakládaly a vlastnily rody Larisch-Mönnichů, Wilczků, či Severní dráha Ferdinandova.
Zastavíme u dolu Michal a Vodní jámy Žofie, kde si budete moci na fotozastávkách vystoupit a pořídit si unikátní snímky osobního vlaku pod majestátem těžních věží a dozvíte se třeba to, proč se od 70 let minulého století nedá dostat z Orlové do Rychvaldu osobním vlakem, byť to v minulosti byly významné rychlíkové stanice...

Ve vlaku bude k dispozici občerstvení zahrnující kupříkladu teplé nebo hřejivé rozlévané nápoje a po celou dobu jízdy se o Vaši pohodu a dobrou náladu bude starat náš usměvavý vlakový doprovod.
Chybět samozřejmě nebude ani erudovaný průvodce, který bude po celou dobu jízdy popisovat vše zajímavé, co budete moci za okny vlaku spatřit.

Online předprodej jízdenek a bližší informace k akci jsou k dispozici na našich webových stránkách:
slezskyzeleznicnispolek.cz/udalosti/banske-spesne-vlaky-vi/

Těšíme se na Vás,
team SŽS :)

autor: Slezský železniční spolek

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.