> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Baník zabojuje o semifinále

vloženo: 03.04.2019           komentářů: 0

Třináct let nebyl Baník mezi čtyřmi nejlepšími týmy domácího poháru, teď to může změnit. Jedinou cestou je úspěch ve středečním čtvrtfinále MOL Cupu, ve kterém od 18:00 na Městském stadionu přivítá Slovan Liberec.

Baník by si výhrou potřeboval spravit i sebevědomí pošramocené sérií špatných výsledků v posledním období. „Vítězství by nám hodně pomohlo. Je to zápas, který bereme vážně jako ligu, a už nemáme kam couvat,“ ujistil trenér Bohumil Páník.

Baník se v jednozápasovém systému Českého poháru jako domácí celek představí po neuvěřitelných 13 letech. Za vítězstvím však nepůjde kompletní.

„Zapojíme do hry více hráčů, kteří nahradí některé zraněné. A je to taky na nich, aby mužstvu pomohli a snažili se ukázat výkon, který by je opravňoval do sestavy proti Teplicím,“ prohlásil Bohumil Páník.

Liberec je zatím jediným týmem, jehož skalp Baník na jaře získal. Hráči se tedy na vlastní kůži přesvědčili o tom, že Slovan je soupeř k poražení.

„Ale musejí si uvědomit, že s přístupem, který měli v Karviné, by to nešlo. Musí hrát znovu, jako na jaře bojovali o sestup a jako hráli na podzim. V rukavičkách se ten fotbal nedá hrát. Liberec teď v lize zremizoval na Slavii, která je na jaře suverénní, a to je důkaz, že mužstvo má sílu a je obrovsky nebezpečné,“ doplnil Bohumil Páník.

Zápas má výkop v 18:00. Držitelé permanentek mají vstup zdarma.

autor: FC Baník Ostrava

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

28.06.2019

Nudu zaháněli v obchodě
Nudu zaháněli v obchodě, událost bude šetřit „sociálka“ Tři nezletilí chlapci se vydali 28. května 2019 do prodejny v Ostravě-Zábřehu. Nešli zde však nakupovat, nýbrž dělat nepořádek. Jak později sami přiznali, důvod, proč prodejnu navštívili, byla nuda. Jejich počínáním vznikla škoda na zboží v celkové výši přibližně 350,- Kč. Poškodili deodoranty a rozbalili na prodejně potravinářské zboží.

01.06.2019

Pod vlivem boural
Poškozenou krajnici vozovky a dopravní značení zahlédla hlídka městské policie v sobotu 1. června 2019 po 3. hodině ranní v Ostravě-Slezské Ostravě u jedné ze zastávek městské hromadné dopravy. Od tohoto místa se po vozovce táhla skvrna provozních kapalin, která strážníky dovedla až ke značně poškozenému vozidlu, které v té době přijíždělo k jedné z nedalekých ulic. Ve vozidle se nacházel pouze řidič. Hlídka muže ztotožnila, kdy se ukázalo, že jde o 41letého Asiata.

29.05.2019

Používala velmi hrubých výrazů
Dopoledne 29. května 2019 byla hlídka vyslána na Ostravy-Moravské Ostravy, kde se žena marně domáhala vyplacení sociální podpory. Verbálně na zaměstnankyně úřadu útočila, křičela a zároveň rušila i jednání dalších zaměstnanců. Používala velmi hrubých výrazů, především vůči zaměstnankyni, která agresorce odmítla dávky přiznat z důvodu chybějících dokumentů. Kromě vulgarit také plivala.

25.05.2019

Opilý muž napadl strážníky
Opilá osoba obtěžující okolí. To byl důvod, proč v sobotu 25. května 2019 odpoledne vyjížděla hlídka městské policie do Ostravy-Svinova. Na místě se na chodníku nacházel muž, který byl zjevně pod vlivem návykové látky. Ostatním kolemjdoucím vulgárně nadával a vyhrožoval. Dle oznamovatele se tak dělo již delší dobu. Muž odmítal spolupracovat i se strážníky. Ti mu následně naměřili přes 2,6 ‰ alkoholu v dechu.

20.05.2019

Sprejeři přistiženi při činu
Dne 20. května 2019 chvíli před půlnocí byli spatřeni strážníkem v Ostravě-Porubě v jednom z průchodů dva mladíci, kteří zde pokreslili stěny.Oba muže ve věku 19 let se podařilo dostihnout další hlídkou o několik metrů dál, podle popisu, který jim byl kolegou předán.