> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Bude to hodně tvrdý zápas!

vloženo: 29.03.2019           komentářů: 0

Patrizio Stronati: Bude to hodně tvrdý zápas!

Bude to zápas, v němž bude Baník chtít přerušit sérii bez výhry. Patrizio Stronati ví, že o vítězství v Karviné bude kromě jiného rozhodovat i to, kdo bude agresivnější. "Zio" si stejně jako všichni jeho spoluhráči i fanoušci přeje, aby to byl Baník.

Už podruhé na jaře nastoupíte do utkání na půdě soupeře, který je aktuálně poslední v lize…

Na to, že je Karviná zrovna teď poslední, se nedíváme. Víme, jaký zápas nás v Karviné čeká. Bude to hodně bojovné. Beru to jako malé derby. Karviná hraje o všechno, musí. Určitě do toho zápasu vletí. Bude to hodně tvrdý zápas.

Karviná před časem změnila trenéra. Co podle vašeho názoru dokázal František Straka ve svém novém působišti především změnit?

Pana Straku znám jen z pověstí a vyprávění, osobně ne. Ale asi to bude dobrý motivátor. Ono to tak funguje skoro vždy, když do mužstva přijde nový trenér. Je to nový impulz. Každý hráč se chce ukázat. Ti kluci určitě budou motivování, ale my jsme taky. Bude to tvrdý boj, bude rozhodovat agresivita.

V uplynulém týdnu jste kromě tradičního tréninku strávili jeden den v Beskydech na teambuildingu. Jak se vám akce líbila?

Bylo to užitečné. Trochu jsme se uvolnili, na den dva jsme z hlavy pustili fotbal, protože není možné myslet pořád dokola jen na něj. Ať už jsou výsledky aktuálně dobré nebo horší. Je třeba zvolnit, zahrát si tenis, nebo jiné hry. Uvolnit to. A když přijde nový týden, tak se zase nastartovat na fotbal a jít do toho týdne s čistou hlavou.

Zápas s Karvinou je vnímán jako regionální derby. Je to podle vás duel srovnatelný se zápasy s Opavou nebo Spartou?

Není to derby jako s Opavou. A Sparta, to je spíše rivalita než derby. Je to ale místní souboj. Ne přímo o krále Slezska, prostě takové malé derby.

Fanoušci Baníku budou ovšem nejspíše za stadionem. To v reakci na rozhodnutí Karviné, která odmítla uvolnit fanouškům Baníku více než jen 237 lístků…

My jako hráči s tím nic neuděláme. Karviná splnila pravidla, jaká, pokud jde o počet lístků pro fandy hostů, existují. S tím nic neuděláme, ale jestli pojedou za tribunu, jak jsem slyšel, tak je to něco neuvěřitelného. Uslyšíme je zpoza tribuny, a to nás bude motivovat ještě více.

autor: FC Baník Ostrava

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.