> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

TJ OSTRAVA - VK UP OLOMOUC

vloženo: 21.03.2019           komentářů: 0

Druhý zápas čtvrtfinále play-off měl jasného favorita v hostujícím týmu a ten to také s přehledem potvrdil.

č.: 123 dne: 20. 3. 2019 v hod.: 18:00

TJ Ostrava - VK UP Olomouc 0:3 (23:25, 12:25,17:25)

Rozhodčí: Peloušek J., Trumpeš D.

Počet diváků: 150

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Kašparová, Makauskaite, Nečasová, Diatková, Faltínová, Zemanová, libera: Chevalierová, Střídaly: Červenková, Žolnerčíková, Lukáčová, Sedláčková.

Hosté: Kubínová, Michalíková, Trnková, Orvošová, Kossányiová, Strušková, libero Kovářová. Střídaly: Košická, Sokolová

Vyjádření:

Domácí:

Kateřina Zemanová (kapitánka TJ Ostrava): „Lepší zápas než v Olomouci, škoda koncovky prvního setu. Ve druhém setu jsme udělaly mnoho chyb a ve třetím nám uletěl začátek. V Olomouci ještě zkusíme zabojovat.“

Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „Do prvního setu jsme vstoupili bojovně a se soupeřem jsme hráli vyrovnanou partii. Škoda neuhrané koncovky. Další dva sety nás soupeř přehrál jak v útoku, tak v obraně. Bohužel jsme nevytěžili více bodů po našem poměrně slušném servisu.“

Hosté:

Katarína Dudová (kapitánka VK UP Olomouc): „V prvním setu jsme nepředváděly naši hru, ale od druhého setu jsme se uklidnily a pohlídaly si vše.“

Jiří Teplý (trenér VK UP Olomouc): „První set vyrovnaný, my jsme byli nekoncentrovaní, dělali jsme chyby. Ostrava se chytla, koncovka byla naštěstí pro nás. Pak už zápas proběhl v klidu, byl podobný jako v Olomouci, měli jsme ho pod kontrolou. Nejsem spokojený s množstvím našich nevynucených chyb.“

Popis utkání:

Domácí do druhého zápasu série vstoupili mnohem lépe a od prvního míče si udržovali vedení (2:0, 6:3, 7:4, 9:6). Poté však hostující hráčky přidaly, srovnaly krok a zlepšený výkon následně přetavily v těsné vedení (14:15). Domácí hráčky se však nenechaly zaskočit a nedovolily soupeřkám získat více než dvoubodový náskok (17:17, 17:19, 18:20, 21:23). Ostravanky dokonce dokázaly v samém závěru setu srovnat, avšak hosté vypjatou koncovku zvládli lépe a dokázali set získat poměrem 23:25.

Ve druhém setu se domácím nepodařilo navázat na výkon z prvního setu a od prvního podání tempo diktovali hosté (4:11). Ani oddechové časy a zásahy domácího trenéra do sestavy nedokázaly rozjeté Olomoučanky zastavit a druhý set tak byl k nevoli početných domácích fanoušků brzy u konce (6:15, 10:19).

Ani úvod třetí sady domácím nevyšel (1:5, 2:7), avšak Ostravanky předvedly, že ani za zdánlivě beznadějného stavu nehodlají složit zbraně a dokázaly hosty postupně dotáhnout až na rozdíl jediného bodu (6:7, 11:12). Tento vývoj ale jakoby znovu probudil olomoucký tým, který si opět dokázal vypracovat komfortní náskok (11:15, 14:18, 15:20). Tento další nástup v tomto setu nedokázal zastavit ani oddechový čas domácích a hosté se tak z Ostravy budou vracet s vedením 2:0 na zápasy.

autor: Miloš Matula

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

15.04.2019

Agresivní mladá žena
Agresivní mladá žena ohrožovala auta i tramvaje.V pondělí 15. dubna 2019 dopoledne byla hlídka městské policie Ostrava vyslána do Ostravy-Hrabůvky, kde se pohybovala žena po komunikaci a kolejišti, čímž ohrožovala bezpečnost a plynulost provozu na pozemní komunikaci. Následně si sedla do kolejiště, s hlídkou nekomunikovala a na vše reagovala tak, že je jí to jedno. Kromě toho si strážníci všimli také škrábanců a podlitin na krku mladé ženy, nabízené lékařské ošetření však odmítla.

12.04.2019

Pěstmi napadl bývalou přítelkyni
V pátek 12. dubna 2019 odpoledne vyjížděla hlídka městské policie do Ostravy-Hrušova, kde došlo k fyzickému napadení 36leté ženy. Strážníci na místě zjistili, že devětatřicetiletý muž přelezl plot a napadl svou bývalou přítelkyni – nadával ji, několikrát ji pěstmi udeřil do hlavy a srazil k zemi.

08.04.2019

Bez řidičáku, pod vlivem
Dne 8. dubna 2019 v noci spatřila hlídka městské policie v Ostravě-Moravské Ostravě vozidlo, které jelo v protisměru, čímž došlo k ohrožení bezpečnosti silničního provozu. Poté, co řidič spatřil hlídku, otočil se a rozjel se z místa pryč. Strážníci předepsaným způsobem vozidlo následně zastavili. Řidič se hlídce prokázal pouze občanským průkazem se slovy, že řidičský průkaz zapomněl doma. Po ověření se ovšem ukázalo, že řidičák vůbec nevlastní.

08.04.2019

Nezletilá matka v hospodě
Nezletilá matka v hospodě, dítě nechala v kočárku venku 8. dubna 2019 večer, byla hlídka vyslána do Ostravy-Poruby znovu. Tentokrát před jednou z restaurací stál dětský kočárek s dítětem, u kterého se nikdo nenacházel. Uvnitř restaurace strážníci nalezli teprve 17letou matku tohoto přibližně ročního dítěte. Ta byla navíc zjevně pod vlivem alkoholu - orientační dechová zkouška u ní potvrdila téměř 2 promile.

05.04.2019

Trojice nezletilých popíjela alkohol
Na skupinu osob popíjející alkohol na veřejném prostranství byla hlídka městské policie upozorněna večer 5. dubna 2019 v Ostravě-Porubě. Na místě se nacházela trojice mladých osob, která jevila známky požití návykové látky – nebyli schopni samostatné chůze a z jejich dechu byl silně cítit alkohol. Po ztotožnění vyšlo najevo, že se jedná o 2 muže a 1 ženu ve věku teprve 15-16 let! U sebe měli 2 lahve alkoholu – rum a vodku. Jeden z mužů, který nadýchal téměř 2 ‰