> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Po uhelných vlečkách v revíru

vloženo: 20.03.2019           komentářů: 0

Dámy a pánové, vážení milovníci Ostravsko- Karvinského industrialu!
Ve spolupráci se společností AWT, členem skupiny PKP Cargo, jsme pro vás připravili další- v pořadí již šestou projížďku našimi poznávacími vlaky po uhelných vlečkách Ostravsko- Karvinského revíru:

V sobotu 13. dubna opět vyjedou ze stanice Ostrava střed naše Báňské spěšné vlaky a vydají se na svou dvouhodinovou komentovanou okružní jízdu po uhelných vlečkách společnosti AWT.
Postupně projedeme někdejší tzv. Báňskou dráhu z Ostravy do Karviné a projedeme kolem téměř všech bývalých Ostravských šachet.
Necháme vás nahlédnout i do míst, která nejsou běžným smrtelníkům přístupná.
Poté, co se přehoupneme přes Petřvaldský tektonický zlom a dojedeme do Karvinské dílčí pánve, ukážeme vám například skipovou budovu někdejšího velkodolu ČSA a dozvíte se, proč dnes už neslouží svému účelu.
Dozvíte se například také to, jakým prvenstvím se v minulosti mohli pyšnit havíři fárající na tehdejší Nové jámě- dnešním dole Lazy, kolem které také pojedeme a spoustu dalších zajímavostí.

Pojedeme také po někdejší Košicko- Bohumínské dráze, krajinou Rychvaldských a Heřmanických rybníků, která je zajímavá svým unikátním biotopem. Dozvíte se také, proč v roce 1963 přišel Rychvald, do té doby stanice ležící na důležité rychlíkové trati, o železniční spojení se světem.

Máme pro vás připraveny i dvě fotozastávky, kde bude možno z vlaku vystoupit a pořídit si unikátní fotografie osobního vlaku pod majestátem těžních věží dolů Michal v Michálkovicích a u vodní jámy Žofie v Orlové- Porubě.

Jak je u nás zvykem- budeme pro vás ve vlaku mít připraveno občerstvení formou roznášky, o dobrou pohodu se bude starat náš usměvavý personál, důlní a jiné zajímavosti bude popisovat navýsost fundovaný průvodce a možná přidáme i nějaké to překvapení :)

Jízdenky na Báňské spěšné vlaky lze zakoupit na našem webu:
www.slezskyzeleznicnispolek.cz/udalosti

Těšíme se na vás,
team SŽS

autor: www.slezskyzeleznicnispolek.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

28.06.2019

Nudu zaháněli v obchodě
Nudu zaháněli v obchodě, událost bude šetřit „sociálka“ Tři nezletilí chlapci se vydali 28. května 2019 do prodejny v Ostravě-Zábřehu. Nešli zde však nakupovat, nýbrž dělat nepořádek. Jak později sami přiznali, důvod, proč prodejnu navštívili, byla nuda. Jejich počínáním vznikla škoda na zboží v celkové výši přibližně 350,- Kč. Poškodili deodoranty a rozbalili na prodejně potravinářské zboží.

01.06.2019

Pod vlivem boural
Poškozenou krajnici vozovky a dopravní značení zahlédla hlídka městské policie v sobotu 1. června 2019 po 3. hodině ranní v Ostravě-Slezské Ostravě u jedné ze zastávek městské hromadné dopravy. Od tohoto místa se po vozovce táhla skvrna provozních kapalin, která strážníky dovedla až ke značně poškozenému vozidlu, které v té době přijíždělo k jedné z nedalekých ulic. Ve vozidle se nacházel pouze řidič. Hlídka muže ztotožnila, kdy se ukázalo, že jde o 41letého Asiata.

29.05.2019

Používala velmi hrubých výrazů
Dopoledne 29. května 2019 byla hlídka vyslána na Ostravy-Moravské Ostravy, kde se žena marně domáhala vyplacení sociální podpory. Verbálně na zaměstnankyně úřadu útočila, křičela a zároveň rušila i jednání dalších zaměstnanců. Používala velmi hrubých výrazů, především vůči zaměstnankyni, která agresorce odmítla dávky přiznat z důvodu chybějících dokumentů. Kromě vulgarit také plivala.

25.05.2019

Opilý muž napadl strážníky
Opilá osoba obtěžující okolí. To byl důvod, proč v sobotu 25. května 2019 odpoledne vyjížděla hlídka městské policie do Ostravy-Svinova. Na místě se na chodníku nacházel muž, který byl zjevně pod vlivem návykové látky. Ostatním kolemjdoucím vulgárně nadával a vyhrožoval. Dle oznamovatele se tak dělo již delší dobu. Muž odmítal spolupracovat i se strážníky. Ti mu následně naměřili přes 2,6 ‰ alkoholu v dechu.

20.05.2019

Sprejeři přistiženi při činu
Dne 20. května 2019 chvíli před půlnocí byli spatřeni strážníkem v Ostravě-Porubě v jednom z průchodů dva mladíci, kteří zde pokreslili stěny.Oba muže ve věku 19 let se podařilo dostihnout další hlídkou o několik metrů dál, podle popisu, který jim byl kolegou předán.