> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Po uhelných vlečkách v revíru

vloženo: 20.03.2019           komentářů: 0

Dámy a pánové, vážení milovníci Ostravsko- Karvinského industrialu!
Ve spolupráci se společností AWT, členem skupiny PKP Cargo, jsme pro vás připravili další- v pořadí již šestou projížďku našimi poznávacími vlaky po uhelných vlečkách Ostravsko- Karvinského revíru:

V sobotu 13. dubna opět vyjedou ze stanice Ostrava střed naše Báňské spěšné vlaky a vydají se na svou dvouhodinovou komentovanou okružní jízdu po uhelných vlečkách společnosti AWT.
Postupně projedeme někdejší tzv. Báňskou dráhu z Ostravy do Karviné a projedeme kolem téměř všech bývalých Ostravských šachet.
Necháme vás nahlédnout i do míst, která nejsou běžným smrtelníkům přístupná.
Poté, co se přehoupneme přes Petřvaldský tektonický zlom a dojedeme do Karvinské dílčí pánve, ukážeme vám například skipovou budovu někdejšího velkodolu ČSA a dozvíte se, proč dnes už neslouží svému účelu.
Dozvíte se například také to, jakým prvenstvím se v minulosti mohli pyšnit havíři fárající na tehdejší Nové jámě- dnešním dole Lazy, kolem které také pojedeme a spoustu dalších zajímavostí.

Pojedeme také po někdejší Košicko- Bohumínské dráze, krajinou Rychvaldských a Heřmanických rybníků, která je zajímavá svým unikátním biotopem. Dozvíte se také, proč v roce 1963 přišel Rychvald, do té doby stanice ležící na důležité rychlíkové trati, o železniční spojení se světem.

Máme pro vás připraveny i dvě fotozastávky, kde bude možno z vlaku vystoupit a pořídit si unikátní fotografie osobního vlaku pod majestátem těžních věží dolů Michal v Michálkovicích a u vodní jámy Žofie v Orlové- Porubě.

Jak je u nás zvykem- budeme pro vás ve vlaku mít připraveno občerstvení formou roznášky, o dobrou pohodu se bude starat náš usměvavý personál, důlní a jiné zajímavosti bude popisovat navýsost fundovaný průvodce a možná přidáme i nějaké to překvapení :)

Jízdenky na Báňské spěšné vlaky lze zakoupit na našem webu:
www.slezskyzeleznicnispolek.cz/udalosti

Těšíme se na vás,
team SŽS

autor: www.slezskyzeleznicnispolek.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

15.04.2019

Agresivní mladá žena
Agresivní mladá žena ohrožovala auta i tramvaje.V pondělí 15. dubna 2019 dopoledne byla hlídka městské policie Ostrava vyslána do Ostravy-Hrabůvky, kde se pohybovala žena po komunikaci a kolejišti, čímž ohrožovala bezpečnost a plynulost provozu na pozemní komunikaci. Následně si sedla do kolejiště, s hlídkou nekomunikovala a na vše reagovala tak, že je jí to jedno. Kromě toho si strážníci všimli také škrábanců a podlitin na krku mladé ženy, nabízené lékařské ošetření však odmítla.

12.04.2019

Pěstmi napadl bývalou přítelkyni
V pátek 12. dubna 2019 odpoledne vyjížděla hlídka městské policie do Ostravy-Hrušova, kde došlo k fyzickému napadení 36leté ženy. Strážníci na místě zjistili, že devětatřicetiletý muž přelezl plot a napadl svou bývalou přítelkyni – nadával ji, několikrát ji pěstmi udeřil do hlavy a srazil k zemi.

08.04.2019

Bez řidičáku, pod vlivem
Dne 8. dubna 2019 v noci spatřila hlídka městské policie v Ostravě-Moravské Ostravě vozidlo, které jelo v protisměru, čímž došlo k ohrožení bezpečnosti silničního provozu. Poté, co řidič spatřil hlídku, otočil se a rozjel se z místa pryč. Strážníci předepsaným způsobem vozidlo následně zastavili. Řidič se hlídce prokázal pouze občanským průkazem se slovy, že řidičský průkaz zapomněl doma. Po ověření se ovšem ukázalo, že řidičák vůbec nevlastní.

08.04.2019

Nezletilá matka v hospodě
Nezletilá matka v hospodě, dítě nechala v kočárku venku 8. dubna 2019 večer, byla hlídka vyslána do Ostravy-Poruby znovu. Tentokrát před jednou z restaurací stál dětský kočárek s dítětem, u kterého se nikdo nenacházel. Uvnitř restaurace strážníci nalezli teprve 17letou matku tohoto přibližně ročního dítěte. Ta byla navíc zjevně pod vlivem alkoholu - orientační dechová zkouška u ní potvrdila téměř 2 promile.

05.04.2019

Trojice nezletilých popíjela alkohol
Na skupinu osob popíjející alkohol na veřejném prostranství byla hlídka městské policie upozorněna večer 5. dubna 2019 v Ostravě-Porubě. Na místě se nacházela trojice mladých osob, která jevila známky požití návykové látky – nebyli schopni samostatné chůze a z jejich dechu byl silně cítit alkohol. Po ztotožnění vyšlo najevo, že se jedná o 2 muže a 1 ženu ve věku teprve 15-16 let! U sebe měli 2 lahve alkoholu – rum a vodku. Jeden z mužů, který nadýchal téměř 2 ‰