> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Po uhelných vlečkách v revíru

vloženo: 20.03.2019           komentářů: 0

Dámy a pánové, vážení milovníci Ostravsko- Karvinského industrialu!
Ve spolupráci se společností AWT, členem skupiny PKP Cargo, jsme pro vás připravili další- v pořadí již šestou projížďku našimi poznávacími vlaky po uhelných vlečkách Ostravsko- Karvinského revíru:

V sobotu 13. dubna opět vyjedou ze stanice Ostrava střed naše Báňské spěšné vlaky a vydají se na svou dvouhodinovou komentovanou okružní jízdu po uhelných vlečkách společnosti AWT.
Postupně projedeme někdejší tzv. Báňskou dráhu z Ostravy do Karviné a projedeme kolem téměř všech bývalých Ostravských šachet.
Necháme vás nahlédnout i do míst, která nejsou běžným smrtelníkům přístupná.
Poté, co se přehoupneme přes Petřvaldský tektonický zlom a dojedeme do Karvinské dílčí pánve, ukážeme vám například skipovou budovu někdejšího velkodolu ČSA a dozvíte se, proč dnes už neslouží svému účelu.
Dozvíte se například také to, jakým prvenstvím se v minulosti mohli pyšnit havíři fárající na tehdejší Nové jámě- dnešním dole Lazy, kolem které také pojedeme a spoustu dalších zajímavostí.

Pojedeme také po někdejší Košicko- Bohumínské dráze, krajinou Rychvaldských a Heřmanických rybníků, která je zajímavá svým unikátním biotopem. Dozvíte se také, proč v roce 1963 přišel Rychvald, do té doby stanice ležící na důležité rychlíkové trati, o železniční spojení se světem.

Máme pro vás připraveny i dvě fotozastávky, kde bude možno z vlaku vystoupit a pořídit si unikátní fotografie osobního vlaku pod majestátem těžních věží dolů Michal v Michálkovicích a u vodní jámy Žofie v Orlové- Porubě.

Jak je u nás zvykem- budeme pro vás ve vlaku mít připraveno občerstvení formou roznášky, o dobrou pohodu se bude starat náš usměvavý personál, důlní a jiné zajímavosti bude popisovat navýsost fundovaný průvodce a možná přidáme i nějaké to překvapení :)

Jízdenky na Báňské spěšné vlaky lze zakoupit na našem webu:
www.slezskyzeleznicnispolek.cz/udalosti

Těšíme se na vás,
team SŽS

autor: www.slezskyzeleznicnispolek.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře










  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.