> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Do zaparkované Octavie hodil kanyst

vloženo: 19.03.2019           komentářů: 0

Do zaparkované Octavie hodil kanystr benzínu a vůz chtěl zapálit, vyrušil ho ale náhodný svědek.Dne 16. 3. 2019 kolem 15.45 hodin v Ostravě-Porubě došlo k poškození zaparkovaného vozu zn. Škoda Octavia. Z dosud zjištěných informací vyplývá, že 39letý muž měl nejprve rozbít okno automobilu, do interiéru vozu pak měl vhodit nádobu s tekutinou.

Nestandardního jednání muže si všiml svědek, který informaci sdělil na tísňové lince. Přivolaná hlídka porubských policistů muže zadržela. Policistům muž sdělil, že chtěl původně automobil zapálit. Orientační dechová zkouška vykázala u podezřelého hodnotu zhruba 1,5 promile alkoholu. Pozitivní byl rovněž test k přítomnosti drog.

V době, kdy byl schopen výslechu, podezřelý muž uvedl, že si opatřil kanystr, do kterého natankoval benzín a původně zamýšlel vůz zapálit. Když byl spatřen svědkem a zaregistroval jeho sdělení, že přivolá policii, svůj úmysl zapálení vozu si měl rozmyslet. Způsobenou škodu na majetku dosud majitel automobilu detailně nespecifikoval.

Policisté realizovali ohledání místa činu, pořídili fotodokumentaci a shromažďují veškeré související informace k řádnému objasnění a zadokumentování události.

autor: mjr. Mgr. Gabriela Pokorná

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

28.06.2019

Nudu zaháněli v obchodě
Nudu zaháněli v obchodě, událost bude šetřit „sociálka“ Tři nezletilí chlapci se vydali 28. května 2019 do prodejny v Ostravě-Zábřehu. Nešli zde však nakupovat, nýbrž dělat nepořádek. Jak později sami přiznali, důvod, proč prodejnu navštívili, byla nuda. Jejich počínáním vznikla škoda na zboží v celkové výši přibližně 350,- Kč. Poškodili deodoranty a rozbalili na prodejně potravinářské zboží.

01.06.2019

Pod vlivem boural
Poškozenou krajnici vozovky a dopravní značení zahlédla hlídka městské policie v sobotu 1. června 2019 po 3. hodině ranní v Ostravě-Slezské Ostravě u jedné ze zastávek městské hromadné dopravy. Od tohoto místa se po vozovce táhla skvrna provozních kapalin, která strážníky dovedla až ke značně poškozenému vozidlu, které v té době přijíždělo k jedné z nedalekých ulic. Ve vozidle se nacházel pouze řidič. Hlídka muže ztotožnila, kdy se ukázalo, že jde o 41letého Asiata.

29.05.2019

Používala velmi hrubých výrazů
Dopoledne 29. května 2019 byla hlídka vyslána na Ostravy-Moravské Ostravy, kde se žena marně domáhala vyplacení sociální podpory. Verbálně na zaměstnankyně úřadu útočila, křičela a zároveň rušila i jednání dalších zaměstnanců. Používala velmi hrubých výrazů, především vůči zaměstnankyni, která agresorce odmítla dávky přiznat z důvodu chybějících dokumentů. Kromě vulgarit také plivala.

25.05.2019

Opilý muž napadl strážníky
Opilá osoba obtěžující okolí. To byl důvod, proč v sobotu 25. května 2019 odpoledne vyjížděla hlídka městské policie do Ostravy-Svinova. Na místě se na chodníku nacházel muž, který byl zjevně pod vlivem návykové látky. Ostatním kolemjdoucím vulgárně nadával a vyhrožoval. Dle oznamovatele se tak dělo již delší dobu. Muž odmítal spolupracovat i se strážníky. Ti mu následně naměřili přes 2,6 ‰ alkoholu v dechu.

20.05.2019

Sprejeři přistiženi při činu
Dne 20. května 2019 chvíli před půlnocí byli spatřeni strážníkem v Ostravě-Porubě v jednom z průchodů dva mladíci, kteří zde pokreslili stěny.Oba muže ve věku 19 let se podařilo dostihnout další hlídkou o několik metrů dál, podle popisu, který jim byl kolegou předán.