> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Úspěšně zvládla petřkovická ODRA

vloženo: 19.03.2019           komentářů: 0

16. kolo Fortuna MSFL: FC ODRA Petřkovice – FK Hodonín 2:0 (0:0)

Úspěšně zvládla petřkovická ODRA vstup do jarní části MSFL, když si na domácím hřišti poradila s Hodonínem po brankách Lokši a Szotkowského 2:0.

Od úvodu byla domácí ODRA aktivnější a již do 15 minuty si vypracovala několik brankových příležitostí, v zakončení ale chyběla přesnost. První velkou šanci neproměnil tváří v tvář hodonínskému gólmanovi nováček v naší sestavě Tomšů, který nechal vyniknout hostujícího strážce svatyně. Do vedení nešla ODRA ani po velké šanci Ptáčka, který se prodral do zakončení, z malého vápna ale trefil jenom břevno. Ani další střelecké pokusy Lokši, Ptáčka ke gólu nevedly. Hosté se v první půli nedostali do téměř žádné nebezpečnější šance, několik střel ze střední vzdálenosti buď minuly tři tyče, nebo je kryl domácí Godula. Ve druhé půli se obraz hry výrazněji nezměnil, poslat ODRU do vedení odmítl Lokša, který přestřelil zcela volno branku snad ze dvou metrů, když mu důrazem a průnikem z pravé strany připravil loženku Velner. Domácí střelec ale vše napravil v 70´ minutě, kdy krásnou akci z levé strany po ose Sporysz, Kania, Tomšů zakončil přesnou střelou - 1:0. Vedení domácích bylo zcela zasloužené. Po obdržené brance se ale osmělili i hosté, který začali být více nebezpeční. Několik rohových kopů ale domácí obrana dokázala odvrátit. Těsný výsledek přetrvával až do konce utkání, kdy již soupeř začal ve snaze vyrovnat více riskovat a otevírat zadní vrátka. Domácí ODRA tak mohla útočit do otevřenější obrany. Jednu z rychlých křídelních akcí Kanii si do branky srazil hostující obránce, kvůli ofsajdovému postavení Szotkowského ale branka neplatila. Snad z poslední akce utkání se Szotkowski nakonec prosadil, když uklidil gólovou přihrávku Kanii a stanovil konečný výsledek utkání na 2:0. Se třemi body z prvního utkání tak panuje velká spokojenost, škoda velkého množství neproměnných šancí, kdy naši hráči mohli o výsledku rozhodnout mnohem dříve. V příštím kole se představíme v sobotu 23.3.2019 opět na domácím hřišti, od 10:15 hostíme SK Uničov.

FC ODRA Petřkovice – FK Hodonín 2:0 (0:0)

Branky FC ODRA: 70´ Lokša, 90+2´ Szotkowski

Sestava FC ODRA: Godula – Velner, Tomšů, Sporysz, Baranek (C), Ptáček (61´ Neumann), Kaniak, Lokša (79´ Szotkowski), Plesník, Mládek (69´ Smékal), Honiš

Náhradníci: Ognjanov, Moučka, Tobiáš

autor: DuKas

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

15.04.2019

Agresivní mladá žena
Agresivní mladá žena ohrožovala auta i tramvaje.V pondělí 15. dubna 2019 dopoledne byla hlídka městské policie Ostrava vyslána do Ostravy-Hrabůvky, kde se pohybovala žena po komunikaci a kolejišti, čímž ohrožovala bezpečnost a plynulost provozu na pozemní komunikaci. Následně si sedla do kolejiště, s hlídkou nekomunikovala a na vše reagovala tak, že je jí to jedno. Kromě toho si strážníci všimli také škrábanců a podlitin na krku mladé ženy, nabízené lékařské ošetření však odmítla.

12.04.2019

Pěstmi napadl bývalou přítelkyni
V pátek 12. dubna 2019 odpoledne vyjížděla hlídka městské policie do Ostravy-Hrušova, kde došlo k fyzickému napadení 36leté ženy. Strážníci na místě zjistili, že devětatřicetiletý muž přelezl plot a napadl svou bývalou přítelkyni – nadával ji, několikrát ji pěstmi udeřil do hlavy a srazil k zemi.

08.04.2019

Bez řidičáku, pod vlivem
Dne 8. dubna 2019 v noci spatřila hlídka městské policie v Ostravě-Moravské Ostravě vozidlo, které jelo v protisměru, čímž došlo k ohrožení bezpečnosti silničního provozu. Poté, co řidič spatřil hlídku, otočil se a rozjel se z místa pryč. Strážníci předepsaným způsobem vozidlo následně zastavili. Řidič se hlídce prokázal pouze občanským průkazem se slovy, že řidičský průkaz zapomněl doma. Po ověření se ovšem ukázalo, že řidičák vůbec nevlastní.

08.04.2019

Nezletilá matka v hospodě
Nezletilá matka v hospodě, dítě nechala v kočárku venku 8. dubna 2019 večer, byla hlídka vyslána do Ostravy-Poruby znovu. Tentokrát před jednou z restaurací stál dětský kočárek s dítětem, u kterého se nikdo nenacházel. Uvnitř restaurace strážníci nalezli teprve 17letou matku tohoto přibližně ročního dítěte. Ta byla navíc zjevně pod vlivem alkoholu - orientační dechová zkouška u ní potvrdila téměř 2 promile.

05.04.2019

Trojice nezletilých popíjela alkohol
Na skupinu osob popíjející alkohol na veřejném prostranství byla hlídka městské policie upozorněna večer 5. dubna 2019 v Ostravě-Porubě. Na místě se nacházela trojice mladých osob, která jevila známky požití návykové látky – nebyli schopni samostatné chůze a z jejich dechu byl silně cítit alkohol. Po ztotožnění vyšlo najevo, že se jedná o 2 muže a 1 ženu ve věku teprve 15-16 let! U sebe měli 2 lahve alkoholu – rum a vodku. Jeden z mužů, který nadýchal téměř 2 ‰