> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Úspěšně zvládla petřkovická ODRA

vloženo: 19.03.2019           komentářů: 0

16. kolo Fortuna MSFL: FC ODRA Petřkovice – FK Hodonín 2:0 (0:0)

Úspěšně zvládla petřkovická ODRA vstup do jarní části MSFL, když si na domácím hřišti poradila s Hodonínem po brankách Lokši a Szotkowského 2:0.

Od úvodu byla domácí ODRA aktivnější a již do 15 minuty si vypracovala několik brankových příležitostí, v zakončení ale chyběla přesnost. První velkou šanci neproměnil tváří v tvář hodonínskému gólmanovi nováček v naší sestavě Tomšů, který nechal vyniknout hostujícího strážce svatyně. Do vedení nešla ODRA ani po velké šanci Ptáčka, který se prodral do zakončení, z malého vápna ale trefil jenom břevno. Ani další střelecké pokusy Lokši, Ptáčka ke gólu nevedly. Hosté se v první půli nedostali do téměř žádné nebezpečnější šance, několik střel ze střední vzdálenosti buď minuly tři tyče, nebo je kryl domácí Godula. Ve druhé půli se obraz hry výrazněji nezměnil, poslat ODRU do vedení odmítl Lokša, který přestřelil zcela volno branku snad ze dvou metrů, když mu důrazem a průnikem z pravé strany připravil loženku Velner. Domácí střelec ale vše napravil v 70´ minutě, kdy krásnou akci z levé strany po ose Sporysz, Kania, Tomšů zakončil přesnou střelou - 1:0. Vedení domácích bylo zcela zasloužené. Po obdržené brance se ale osmělili i hosté, který začali být více nebezpeční. Několik rohových kopů ale domácí obrana dokázala odvrátit. Těsný výsledek přetrvával až do konce utkání, kdy již soupeř začal ve snaze vyrovnat více riskovat a otevírat zadní vrátka. Domácí ODRA tak mohla útočit do otevřenější obrany. Jednu z rychlých křídelních akcí Kanii si do branky srazil hostující obránce, kvůli ofsajdovému postavení Szotkowského ale branka neplatila. Snad z poslední akce utkání se Szotkowski nakonec prosadil, když uklidil gólovou přihrávku Kanii a stanovil konečný výsledek utkání na 2:0. Se třemi body z prvního utkání tak panuje velká spokojenost, škoda velkého množství neproměnných šancí, kdy naši hráči mohli o výsledku rozhodnout mnohem dříve. V příštím kole se představíme v sobotu 23.3.2019 opět na domácím hřišti, od 10:15 hostíme SK Uničov.

FC ODRA Petřkovice – FK Hodonín 2:0 (0:0)

Branky FC ODRA: 70´ Lokša, 90+2´ Szotkowski

Sestava FC ODRA: Godula – Velner, Tomšů, Sporysz, Baranek (C), Ptáček (61´ Neumann), Kaniak, Lokša (79´ Szotkowski), Plesník, Mládek (69´ Smékal), Honiš

Náhradníci: Ognjanov, Moučka, Tobiáš

autor: DuKas

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

28.06.2019

Nudu zaháněli v obchodě
Nudu zaháněli v obchodě, událost bude šetřit „sociálka“ Tři nezletilí chlapci se vydali 28. května 2019 do prodejny v Ostravě-Zábřehu. Nešli zde však nakupovat, nýbrž dělat nepořádek. Jak později sami přiznali, důvod, proč prodejnu navštívili, byla nuda. Jejich počínáním vznikla škoda na zboží v celkové výši přibližně 350,- Kč. Poškodili deodoranty a rozbalili na prodejně potravinářské zboží.

01.06.2019

Pod vlivem boural
Poškozenou krajnici vozovky a dopravní značení zahlédla hlídka městské policie v sobotu 1. června 2019 po 3. hodině ranní v Ostravě-Slezské Ostravě u jedné ze zastávek městské hromadné dopravy. Od tohoto místa se po vozovce táhla skvrna provozních kapalin, která strážníky dovedla až ke značně poškozenému vozidlu, které v té době přijíždělo k jedné z nedalekých ulic. Ve vozidle se nacházel pouze řidič. Hlídka muže ztotožnila, kdy se ukázalo, že jde o 41letého Asiata.

29.05.2019

Používala velmi hrubých výrazů
Dopoledne 29. května 2019 byla hlídka vyslána na Ostravy-Moravské Ostravy, kde se žena marně domáhala vyplacení sociální podpory. Verbálně na zaměstnankyně úřadu útočila, křičela a zároveň rušila i jednání dalších zaměstnanců. Používala velmi hrubých výrazů, především vůči zaměstnankyni, která agresorce odmítla dávky přiznat z důvodu chybějících dokumentů. Kromě vulgarit také plivala.

25.05.2019

Opilý muž napadl strážníky
Opilá osoba obtěžující okolí. To byl důvod, proč v sobotu 25. května 2019 odpoledne vyjížděla hlídka městské policie do Ostravy-Svinova. Na místě se na chodníku nacházel muž, který byl zjevně pod vlivem návykové látky. Ostatním kolemjdoucím vulgárně nadával a vyhrožoval. Dle oznamovatele se tak dělo již delší dobu. Muž odmítal spolupracovat i se strážníky. Ti mu následně naměřili přes 2,6 ‰ alkoholu v dechu.

20.05.2019

Sprejeři přistiženi při činu
Dne 20. května 2019 chvíli před půlnocí byli spatřeni strážníkem v Ostravě-Porubě v jednom z průchodů dva mladíci, kteří zde pokreslili stěny.Oba muže ve věku 19 let se podařilo dostihnout další hlídkou o několik metrů dál, podle popisu, který jim byl kolegou předán.