> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Úspěšně zvládla petřkovická ODRA

vloženo: 19.03.2019           komentářů: 0

16. kolo Fortuna MSFL: FC ODRA Petřkovice – FK Hodonín 2:0 (0:0)

Úspěšně zvládla petřkovická ODRA vstup do jarní části MSFL, když si na domácím hřišti poradila s Hodonínem po brankách Lokši a Szotkowského 2:0.

Od úvodu byla domácí ODRA aktivnější a již do 15 minuty si vypracovala několik brankových příležitostí, v zakončení ale chyběla přesnost. První velkou šanci neproměnil tváří v tvář hodonínskému gólmanovi nováček v naší sestavě Tomšů, který nechal vyniknout hostujícího strážce svatyně. Do vedení nešla ODRA ani po velké šanci Ptáčka, který se prodral do zakončení, z malého vápna ale trefil jenom břevno. Ani další střelecké pokusy Lokši, Ptáčka ke gólu nevedly. Hosté se v první půli nedostali do téměř žádné nebezpečnější šance, několik střel ze střední vzdálenosti buď minuly tři tyče, nebo je kryl domácí Godula. Ve druhé půli se obraz hry výrazněji nezměnil, poslat ODRU do vedení odmítl Lokša, který přestřelil zcela volno branku snad ze dvou metrů, když mu důrazem a průnikem z pravé strany připravil loženku Velner. Domácí střelec ale vše napravil v 70´ minutě, kdy krásnou akci z levé strany po ose Sporysz, Kania, Tomšů zakončil přesnou střelou - 1:0. Vedení domácích bylo zcela zasloužené. Po obdržené brance se ale osmělili i hosté, který začali být více nebezpeční. Několik rohových kopů ale domácí obrana dokázala odvrátit. Těsný výsledek přetrvával až do konce utkání, kdy již soupeř začal ve snaze vyrovnat více riskovat a otevírat zadní vrátka. Domácí ODRA tak mohla útočit do otevřenější obrany. Jednu z rychlých křídelních akcí Kanii si do branky srazil hostující obránce, kvůli ofsajdovému postavení Szotkowského ale branka neplatila. Snad z poslední akce utkání se Szotkowski nakonec prosadil, když uklidil gólovou přihrávku Kanii a stanovil konečný výsledek utkání na 2:0. Se třemi body z prvního utkání tak panuje velká spokojenost, škoda velkého množství neproměnných šancí, kdy naši hráči mohli o výsledku rozhodnout mnohem dříve. V příštím kole se představíme v sobotu 23.3.2019 opět na domácím hřišti, od 10:15 hostíme SK Uničov.

FC ODRA Petřkovice – FK Hodonín 2:0 (0:0)

Branky FC ODRA: 70´ Lokša, 90+2´ Szotkowski

Sestava FC ODRA: Godula – Velner, Tomšů, Sporysz, Baranek (C), Ptáček (61´ Neumann), Kaniak, Lokša (79´ Szotkowski), Plesník, Mládek (69´ Smékal), Honiš

Náhradníci: Ognjanov, Moučka, Tobiáš

autor: DuKas

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.