> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

TJ OSTRAVA - VK KRÁLOVO POLE

vloženo: 10.03.2019           komentářů: 0

V posledním kole nadstavbové části bojovali hosté o 6. příčku, domácí byli přikováni k osmému místu a tak si aspoň mohli zvednout sebevědomí před play-off, kde narazí na vítěze nadstavby – Olomouc.

č.: 113 dne: 9. 3. 2019 v hod.: 17:00

TJ Ostrava - VK Královo Pole 3:1 (20:25, 25:23, 25:19, 25:14)

Rozhodčí: Kovář V., Trumpeš D.

Počet diváků: 110

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Makauskaite, Sedláčková, Diatková, Faltínová, Zemanová, Kašparová, libero Chevalierová. Střídaly: Zedníková, Lukáčová, Žolnerčíková.

Hosté: Meidlová, Vyklická, Nichol, Skiba, Kvapilová, Kopáčová, libero Digrinová. Střídaly: Pavlíková, Podhrázká.

Vyjádření:

Domácí:

Kateřina Zemanová (kapitánka TJ Ostrava): „Dneska to byl bojovný kolektivní výkon. Jsme rády za vybojované domácí vítězství před vstupem do play off. “

Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „Dnes jsme hráli pro fanoušky s nasazením a bojovností. Tento týmový výkon a tuto bojovnost musíme přenést do zápasů play off. Známe sílu Olomouce, ale budeme bojovat o každý míč.“

Hosté:

Klára Vyklická (kapitánka VK Královo Pole): „Udělaly jsme hodně chyb a přestaly bojovat.“

Tomáš Samsely (trenér VK Královo Pole): „Dnes byla Ostrava ve všem lepší i bojovnější. A i když měli někdy horší přihrávku, tak si to dobře odútočili, případně se dobře vykryli. Zaslouženě zvítězili.“

Popis utkání:

Hosté z Brna vstoupili do zápasu lépe, ale hráčky Ostravy dokázaly jejich vedení zkorigovat a od stavu 12:12 byl 1. set načas vyrovnanou partií. Za stavu 18:18 však domácí ztratili koncentraci a vlastními chybami umožnili Brňankám odskočit až na rozdíl 3 bodů, který již nedokázali dohnat.

Také začátek 2. setu se hrál podle brněnských not. Tentokrát se ovšem hráčkám TJ Ostrava podařilo dotáhnout náskok hostů dříve a oba týmy se pak střídaly ve vedení. V závěru setu se domácím podařilo odskočit až na 24:21, sice ještě povolili Brňankám odvrátit dva setboly, ale vítězství v setu si uniknout nenechali.

Povzbuzeny výhrou ve 2. setu se Ostravanky vrhly do toho 3. s velkou chutí, vytvořily si náskok hned od počátku a hostům povolily korigování skóre a s přehledem zvítězily (8:3, 15:10, 17:14, 23:19).

4. set již neměl tak jasný průběh. Úvod patřil hostům (5:8), ale domácí srovnali na 8:8. Pak šli ještě hosté do vedení 9:11, ostravské hráčky ovšem otočily na 14:11 a Brňanky už dokázaly do konce setu uhrát pouhé 3 další body.

Autor foto: HOLCMAN Oldřich

autor: Miloš Matula

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.