> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

TJ OSTRAVA - VK KRÁLOVO POLE

vloženo: 10.03.2019           komentářů: 0

V posledním kole nadstavbové části bojovali hosté o 6. příčku, domácí byli přikováni k osmému místu a tak si aspoň mohli zvednout sebevědomí před play-off, kde narazí na vítěze nadstavby – Olomouc.

č.: 113 dne: 9. 3. 2019 v hod.: 17:00

TJ Ostrava - VK Královo Pole 3:1 (20:25, 25:23, 25:19, 25:14)

Rozhodčí: Kovář V., Trumpeš D.

Počet diváků: 110

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Makauskaite, Sedláčková, Diatková, Faltínová, Zemanová, Kašparová, libero Chevalierová. Střídaly: Zedníková, Lukáčová, Žolnerčíková.

Hosté: Meidlová, Vyklická, Nichol, Skiba, Kvapilová, Kopáčová, libero Digrinová. Střídaly: Pavlíková, Podhrázká.

Vyjádření:

Domácí:

Kateřina Zemanová (kapitánka TJ Ostrava): „Dneska to byl bojovný kolektivní výkon. Jsme rády za vybojované domácí vítězství před vstupem do play off. “

Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „Dnes jsme hráli pro fanoušky s nasazením a bojovností. Tento týmový výkon a tuto bojovnost musíme přenést do zápasů play off. Známe sílu Olomouce, ale budeme bojovat o každý míč.“

Hosté:

Klára Vyklická (kapitánka VK Královo Pole): „Udělaly jsme hodně chyb a přestaly bojovat.“

Tomáš Samsely (trenér VK Královo Pole): „Dnes byla Ostrava ve všem lepší i bojovnější. A i když měli někdy horší přihrávku, tak si to dobře odútočili, případně se dobře vykryli. Zaslouženě zvítězili.“

Popis utkání:

Hosté z Brna vstoupili do zápasu lépe, ale hráčky Ostravy dokázaly jejich vedení zkorigovat a od stavu 12:12 byl 1. set načas vyrovnanou partií. Za stavu 18:18 však domácí ztratili koncentraci a vlastními chybami umožnili Brňankám odskočit až na rozdíl 3 bodů, který již nedokázali dohnat.

Také začátek 2. setu se hrál podle brněnských not. Tentokrát se ovšem hráčkám TJ Ostrava podařilo dotáhnout náskok hostů dříve a oba týmy se pak střídaly ve vedení. V závěru setu se domácím podařilo odskočit až na 24:21, sice ještě povolili Brňankám odvrátit dva setboly, ale vítězství v setu si uniknout nenechali.

Povzbuzeny výhrou ve 2. setu se Ostravanky vrhly do toho 3. s velkou chutí, vytvořily si náskok hned od počátku a hostům povolily korigování skóre a s přehledem zvítězily (8:3, 15:10, 17:14, 23:19).

4. set již neměl tak jasný průběh. Úvod patřil hostům (5:8), ale domácí srovnali na 8:8. Pak šli ještě hosté do vedení 9:11, ostravské hráčky ovšem otočily na 14:11 a Brňanky už dokázaly do konce setu uhrát pouhé 3 další body.

Autor foto: HOLCMAN Oldřich

autor: Miloš Matula

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

15.04.2019

Agresivní mladá žena
Agresivní mladá žena ohrožovala auta i tramvaje.V pondělí 15. dubna 2019 dopoledne byla hlídka městské policie Ostrava vyslána do Ostravy-Hrabůvky, kde se pohybovala žena po komunikaci a kolejišti, čímž ohrožovala bezpečnost a plynulost provozu na pozemní komunikaci. Následně si sedla do kolejiště, s hlídkou nekomunikovala a na vše reagovala tak, že je jí to jedno. Kromě toho si strážníci všimli také škrábanců a podlitin na krku mladé ženy, nabízené lékařské ošetření však odmítla.

12.04.2019

Pěstmi napadl bývalou přítelkyni
V pátek 12. dubna 2019 odpoledne vyjížděla hlídka městské policie do Ostravy-Hrušova, kde došlo k fyzickému napadení 36leté ženy. Strážníci na místě zjistili, že devětatřicetiletý muž přelezl plot a napadl svou bývalou přítelkyni – nadával ji, několikrát ji pěstmi udeřil do hlavy a srazil k zemi.

08.04.2019

Bez řidičáku, pod vlivem
Dne 8. dubna 2019 v noci spatřila hlídka městské policie v Ostravě-Moravské Ostravě vozidlo, které jelo v protisměru, čímž došlo k ohrožení bezpečnosti silničního provozu. Poté, co řidič spatřil hlídku, otočil se a rozjel se z místa pryč. Strážníci předepsaným způsobem vozidlo následně zastavili. Řidič se hlídce prokázal pouze občanským průkazem se slovy, že řidičský průkaz zapomněl doma. Po ověření se ovšem ukázalo, že řidičák vůbec nevlastní.

08.04.2019

Nezletilá matka v hospodě
Nezletilá matka v hospodě, dítě nechala v kočárku venku 8. dubna 2019 večer, byla hlídka vyslána do Ostravy-Poruby znovu. Tentokrát před jednou z restaurací stál dětský kočárek s dítětem, u kterého se nikdo nenacházel. Uvnitř restaurace strážníci nalezli teprve 17letou matku tohoto přibližně ročního dítěte. Ta byla navíc zjevně pod vlivem alkoholu - orientační dechová zkouška u ní potvrdila téměř 2 promile.

05.04.2019

Trojice nezletilých popíjela alkohol
Na skupinu osob popíjející alkohol na veřejném prostranství byla hlídka městské policie upozorněna večer 5. dubna 2019 v Ostravě-Porubě. Na místě se nacházela trojice mladých osob, která jevila známky požití návykové látky – nebyli schopni samostatné chůze a z jejich dechu byl silně cítit alkohol. Po ztotožnění vyšlo najevo, že se jedná o 2 muže a 1 ženu ve věku teprve 15-16 let! U sebe měli 2 lahve alkoholu – rum a vodku. Jeden z mužů, který nadýchal téměř 2 ‰