> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Projekt STU2DNA dává příležitost

vloženo: 08.03.2019           komentářů: 0

Projekt STU2DNA dává příležitost mladým umělcům
Projekt Stud2na, nebo-li studnice studentských nápadů, financovaný městem Ostrava, dává příležitost studentům a mládeži realizovat vlastní projekty. Ať už se jedná o zpěváky, herce, kapely nebo další nadšence, klub Akord poskytuje zázemí pro jejich tvorbu.
„Akord poskytuje prostor, aby se mladí mohli realizovat. Můžou si vyzkoušet techniku, zázemí. Chtěli bychom, aby se hlásili studenti nebo kolektivy, které na něčem pracují,“ říká Zdeněk Kačor, koordinátor projektu.
Největší spolupráci, kterou Akord navázal v rámci tohoto projektu, je s divadelním souborem ZDividla, který v klubu odprezentoval už spoustu divadelních pásem. V neděli 10. března předvede svou derniéru autorské inscenace o době dospívání s názvem Už brzy dozpívám. Tato inscenace získala v roce 2018 cenu poroty Šrámkův Písek. Původně avizovaná premiéra představení Jako ty, mami byla z důvodu nemoci zrušena.
Ve středu 13. března se v Akordu poprvé představí divadelní soubor Disodor. Jde o žáky 7. třídy základní školy Chrjukinova 12. Zahrají pohádku Sněhová královna, a to rovnou ve 4 časech. Dopolední představení jsou věnovány místním školám a odpolední představení, které začne v 16:30 je určeno pro širší veřejnost.
Mezi další účinkující, kteří prošli Stud2nou jsou: improvizační divadlo IMPÉČKO, studenti ZUŠ Viléma Petrželky nebo třeba kvarteto De Cuatros Ukulelos.
Zapojit se můžete i vy. V případě zájmu nebo dotazů se ozvěte panu Zdenku Kačorovi, buď na e-mail: z.kacor@dk-akord.cz nebo telefonicky na čísle 596 762 515 nebo 725 059 550.
Jestli neúčinkujete v žádném souboru, ale náplň projektu Stud2na vás zaujala, neváhejte a přijďte se na představení podívat jako divák. Studenti a mládež mají vstup na akci zdarma, dospělí za 30 Kč.

autor: Ing. Tereza Zgabajová

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

09.03.2019

Vloupání do vozidla
Dosud neznámý pachatel v době od 18:30 hodin dne 9. března 2019 do 02:30 hodin dne 10. března 2019, v Ostravě na ulici Vítkovická, vnikl do osobního vozidla značky Škoda Octacia, odkud odcizil autorádio a sportovní potřeby. Při vloupání došlo ještě k poškození zámku dveří na vozidle. Majiteli vozidla způsobil škodu ve výši přesahující 11 tisíc korun. Trestní zákoník stanoví za uvedené jednání trest odnětí svobody až na dva roky.

08.03.2019

Přichycen při činu!
V pátek 8. března 2019 v noci prováděla hlídka městské policie výkon služby v Ostravě-Třebovicích. Najednou uslyšeli za plotem jednoho z areálů zvuky bouchání. Následně uviděli osobu, která ležela pod vozidlem a odstraňovala součásti ze spodní části vozidla. Jednalo se o muže, který po se po spatření hlídky dal na útěk. Daleko však neutekl. Čtyřiatřicetiletý muž přiznal, že se z vozidla pokoušel ukrást katalyzátor za účelem dalšího prodeje.

05.03.2019

Úterý ve znamení „záškoláctví“
V úterý 5. března 2019 dopoledne byli nalezeni další „hříšníci“ z řad nezletilých osob. Tentokrát se jednalo o dva sourozence, které během výkonu služby v Ostravě-Vítkovicích spatřili asistenti prevence kriminality. Ti následně v součinnosti s hlídkou městské policie zjistili, že oba chlapci, ve věku 7 a 11 let, byť jsou dle vlastních slov nemocní, se pohybují po venku a nedodržují léčebný režim.

05.03.2019

Případy čtrnáctiletých kuřáků
V úterý 5. března 2019 před začátkem vyučováním prováděla hlídka městské policie výkon služby v Ostravě-Výškovicích, kde si všimla chlapce zjevně mladšího osmnácti let, který kouřil cigaretu. Dle jeho slov tabákový výrobek koupil neznámo kde. Stejně argumentoval o den později v Ostravě-Hrabůvce i další chlapec, který sdělil, že měl na cigaretu chuť. Bylo jim jedno, že osobám mladším 18 let je kouření tabákových výrobků zakázáno. Vzhledem k tomu, že se v obou případech jednalo teprve o 14leté chlapce, bylo jejich jednání oznámeno orgánu sociálně právní ochrany dětí k projednání.

03.03.2019

Dopravní nehoda se smrtí
V pátek kolem 20. hodiny došlo v Ostravě, části Kunčičky, k dopravní nehodě. Dvacetiletý muž měl řídit osobní motorové vozidlo, přičemž z dosud nezjištěných příčin přejel do protisměru a posléze mimo pozemní komunikaci. Po nárazu do dopravní značky sjel do příkopu, kde se vozidlo převrátilo a narazilo do další pevné překážky. Řidič na místě zraněním, která při nehodě utrpěl, podlehl. Škoda na vozidle je předběžně odhadnuta na 50 000 korun, na poškozených zařízeních 22 000 korun.