> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Projekt STU2DNA dává příležitost

vloženo: 08.03.2019           komentářů: 0

Projekt STU2DNA dává příležitost mladým umělcům
Projekt Stud2na, nebo-li studnice studentských nápadů, financovaný městem Ostrava, dává příležitost studentům a mládeži realizovat vlastní projekty. Ať už se jedná o zpěváky, herce, kapely nebo další nadšence, klub Akord poskytuje zázemí pro jejich tvorbu.
„Akord poskytuje prostor, aby se mladí mohli realizovat. Můžou si vyzkoušet techniku, zázemí. Chtěli bychom, aby se hlásili studenti nebo kolektivy, které na něčem pracují,“ říká Zdeněk Kačor, koordinátor projektu.
Největší spolupráci, kterou Akord navázal v rámci tohoto projektu, je s divadelním souborem ZDividla, který v klubu odprezentoval už spoustu divadelních pásem. V neděli 10. března předvede svou derniéru autorské inscenace o době dospívání s názvem Už brzy dozpívám. Tato inscenace získala v roce 2018 cenu poroty Šrámkův Písek. Původně avizovaná premiéra představení Jako ty, mami byla z důvodu nemoci zrušena.
Ve středu 13. března se v Akordu poprvé představí divadelní soubor Disodor. Jde o žáky 7. třídy základní školy Chrjukinova 12. Zahrají pohádku Sněhová královna, a to rovnou ve 4 časech. Dopolední představení jsou věnovány místním školám a odpolední představení, které začne v 16:30 je určeno pro širší veřejnost.
Mezi další účinkující, kteří prošli Stud2nou jsou: improvizační divadlo IMPÉČKO, studenti ZUŠ Viléma Petrželky nebo třeba kvarteto De Cuatros Ukulelos.
Zapojit se můžete i vy. V případě zájmu nebo dotazů se ozvěte panu Zdenku Kačorovi, buď na e-mail: z.kacor@dk-akord.cz nebo telefonicky na čísle 596 762 515 nebo 725 059 550.
Jestli neúčinkujete v žádném souboru, ale náplň projektu Stud2na vás zaujala, neváhejte a přijďte se na představení podívat jako divák. Studenti a mládež mají vstup na akci zdarma, dospělí za 30 Kč.

autor: Ing. Tereza Zgabajová

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

15.04.2019

Agresivní mladá žena
Agresivní mladá žena ohrožovala auta i tramvaje.V pondělí 15. dubna 2019 dopoledne byla hlídka městské policie Ostrava vyslána do Ostravy-Hrabůvky, kde se pohybovala žena po komunikaci a kolejišti, čímž ohrožovala bezpečnost a plynulost provozu na pozemní komunikaci. Následně si sedla do kolejiště, s hlídkou nekomunikovala a na vše reagovala tak, že je jí to jedno. Kromě toho si strážníci všimli také škrábanců a podlitin na krku mladé ženy, nabízené lékařské ošetření však odmítla.

12.04.2019

Pěstmi napadl bývalou přítelkyni
V pátek 12. dubna 2019 odpoledne vyjížděla hlídka městské policie do Ostravy-Hrušova, kde došlo k fyzickému napadení 36leté ženy. Strážníci na místě zjistili, že devětatřicetiletý muž přelezl plot a napadl svou bývalou přítelkyni – nadával ji, několikrát ji pěstmi udeřil do hlavy a srazil k zemi.

08.04.2019

Bez řidičáku, pod vlivem
Dne 8. dubna 2019 v noci spatřila hlídka městské policie v Ostravě-Moravské Ostravě vozidlo, které jelo v protisměru, čímž došlo k ohrožení bezpečnosti silničního provozu. Poté, co řidič spatřil hlídku, otočil se a rozjel se z místa pryč. Strážníci předepsaným způsobem vozidlo následně zastavili. Řidič se hlídce prokázal pouze občanským průkazem se slovy, že řidičský průkaz zapomněl doma. Po ověření se ovšem ukázalo, že řidičák vůbec nevlastní.

08.04.2019

Nezletilá matka v hospodě
Nezletilá matka v hospodě, dítě nechala v kočárku venku 8. dubna 2019 večer, byla hlídka vyslána do Ostravy-Poruby znovu. Tentokrát před jednou z restaurací stál dětský kočárek s dítětem, u kterého se nikdo nenacházel. Uvnitř restaurace strážníci nalezli teprve 17letou matku tohoto přibližně ročního dítěte. Ta byla navíc zjevně pod vlivem alkoholu - orientační dechová zkouška u ní potvrdila téměř 2 promile.

05.04.2019

Trojice nezletilých popíjela alkohol
Na skupinu osob popíjející alkohol na veřejném prostranství byla hlídka městské policie upozorněna večer 5. dubna 2019 v Ostravě-Porubě. Na místě se nacházela trojice mladých osob, která jevila známky požití návykové látky – nebyli schopni samostatné chůze a z jejich dechu byl silně cítit alkohol. Po ztotožnění vyšlo najevo, že se jedná o 2 muže a 1 ženu ve věku teprve 15-16 let! U sebe měli 2 lahve alkoholu – rum a vodku. Jeden z mužů, který nadýchal téměř 2 ‰