> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Projekt STU2DNA dává příležitost

vloženo: 08.03.2019           komentářů: 0

Projekt STU2DNA dává příležitost mladým umělcům
Projekt Stud2na, nebo-li studnice studentských nápadů, financovaný městem Ostrava, dává příležitost studentům a mládeži realizovat vlastní projekty. Ať už se jedná o zpěváky, herce, kapely nebo další nadšence, klub Akord poskytuje zázemí pro jejich tvorbu.
„Akord poskytuje prostor, aby se mladí mohli realizovat. Můžou si vyzkoušet techniku, zázemí. Chtěli bychom, aby se hlásili studenti nebo kolektivy, které na něčem pracují,“ říká Zdeněk Kačor, koordinátor projektu.
Největší spolupráci, kterou Akord navázal v rámci tohoto projektu, je s divadelním souborem ZDividla, který v klubu odprezentoval už spoustu divadelních pásem. V neděli 10. března předvede svou derniéru autorské inscenace o době dospívání s názvem Už brzy dozpívám. Tato inscenace získala v roce 2018 cenu poroty Šrámkův Písek. Původně avizovaná premiéra představení Jako ty, mami byla z důvodu nemoci zrušena.
Ve středu 13. března se v Akordu poprvé představí divadelní soubor Disodor. Jde o žáky 7. třídy základní školy Chrjukinova 12. Zahrají pohádku Sněhová královna, a to rovnou ve 4 časech. Dopolední představení jsou věnovány místním školám a odpolední představení, které začne v 16:30 je určeno pro širší veřejnost.
Mezi další účinkující, kteří prošli Stud2nou jsou: improvizační divadlo IMPÉČKO, studenti ZUŠ Viléma Petrželky nebo třeba kvarteto De Cuatros Ukulelos.
Zapojit se můžete i vy. V případě zájmu nebo dotazů se ozvěte panu Zdenku Kačorovi, buď na e-mail: z.kacor@dk-akord.cz nebo telefonicky na čísle 596 762 515 nebo 725 059 550.
Jestli neúčinkujete v žádném souboru, ale náplň projektu Stud2na vás zaujala, neváhejte a přijďte se na představení podívat jako divák. Studenti a mládež mají vstup na akci zdarma, dospělí za 30 Kč.

autor: Ing. Tereza Zgabajová

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.