> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Vernisáž Václav Rodek

vloženo: 06.03.2019           komentářů: 0

Srdečně Vás zveme na vernisáž výstavy Václav Rodek – Nadir je se mnou, která se uskuteční ve středu 6. 3. 2019 v Cechovně Dolu Michal v 18.00 h.

Úvodní slovo: Daniel Balabán, Tomáš Koudela
Hudba: Marius Konvoj, DJ Jacobsen real.
Výstava potrvá do 31. 3. 2019

Vernisáži bude předcházet prezentace tvorby Václava Rodka v Galerii výtvarných umění v Ostravě v rámci cyklu ŠEST od 16.00 do 17.00 h.

Pro zájemce bude v 17.15 před GVUO přistaven autobus na Důl Michal. Odjezd autobusu od GVUO v 17.30, odjezdy autobusu z Dolu Michal zpět do centra ve 20.30 a 21.30.

Důl Michal, Čs. armády 413/95, Ostrava-Michálkovice
linka trolejbusu č. 104 (z centra)


~~~

Václav Rodek
*1976, Lískovec u Frýdku Místku

Mezi léty 2003–2008 studoval na Fakultě umění Ostravské univerzity v malířském ateliéru prof. Daniela Balabána. V roce 2015 získal titul Ph.D. na Vysoké škole výtvarných umění v Bratislavě. Od roku 2008 působí jako odborný asistent ateliéru malby Fakulty umění Ostravské univerzity. Žije a tvoří v Lískovci u Frýdku-Místku.

Věrným znakem malířových cyklů je komponování nových technik do své malby. Mezi jeho poslední pokusy patří práce s dýhou na plátně. Tenké listy nebo pásy vzniklé řezáním, loupáním či krájením dřeva. Samotný obsah děl má však mnohem komplikovanější strukturu. Je plný kódů, které mají odkaz například na dějinné události. Umělec diváky do svých scén zatahuje, ovšem zároveň je permanentně znejišťuje tím, že vše jakoby probíhá za dřevěným plotem. Výklad Rodkova díla je sice na individuálním přístupu, nicméně malířovy obrazy jsou doplněny o klíč.

Malíř bude na výstavě v Dole Michal prezentovat průřez své tvorby s důrazem kladeným na práce z posledních let.

autor: www.dul-michal.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.