> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Vernisáž Václav Rodek

vloženo: 06.03.2019           komentářů: 0

Srdečně Vás zveme na vernisáž výstavy Václav Rodek – Nadir je se mnou, která se uskuteční ve středu 6. 3. 2019 v Cechovně Dolu Michal v 18.00 h.

Úvodní slovo: Daniel Balabán, Tomáš Koudela
Hudba: Marius Konvoj, DJ Jacobsen real.
Výstava potrvá do 31. 3. 2019

Vernisáži bude předcházet prezentace tvorby Václava Rodka v Galerii výtvarných umění v Ostravě v rámci cyklu ŠEST od 16.00 do 17.00 h.

Pro zájemce bude v 17.15 před GVUO přistaven autobus na Důl Michal. Odjezd autobusu od GVUO v 17.30, odjezdy autobusu z Dolu Michal zpět do centra ve 20.30 a 21.30.

Důl Michal, Čs. armády 413/95, Ostrava-Michálkovice
linka trolejbusu č. 104 (z centra)


~~~

Václav Rodek
*1976, Lískovec u Frýdku Místku

Mezi léty 2003–2008 studoval na Fakultě umění Ostravské univerzity v malířském ateliéru prof. Daniela Balabána. V roce 2015 získal titul Ph.D. na Vysoké škole výtvarných umění v Bratislavě. Od roku 2008 působí jako odborný asistent ateliéru malby Fakulty umění Ostravské univerzity. Žije a tvoří v Lískovci u Frýdku-Místku.

Věrným znakem malířových cyklů je komponování nových technik do své malby. Mezi jeho poslední pokusy patří práce s dýhou na plátně. Tenké listy nebo pásy vzniklé řezáním, loupáním či krájením dřeva. Samotný obsah děl má však mnohem komplikovanější strukturu. Je plný kódů, které mají odkaz například na dějinné události. Umělec diváky do svých scén zatahuje, ovšem zároveň je permanentně znejišťuje tím, že vše jakoby probíhá za dřevěným plotem. Výklad Rodkova díla je sice na individuálním přístupu, nicméně malířovy obrazy jsou doplněny o klíč.

Malíř bude na výstavě v Dole Michal prezentovat průřez své tvorby s důrazem kladeným na práce z posledních let.

autor: www.dul-michal.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

28.06.2019

Nudu zaháněli v obchodě
Nudu zaháněli v obchodě, událost bude šetřit „sociálka“ Tři nezletilí chlapci se vydali 28. května 2019 do prodejny v Ostravě-Zábřehu. Nešli zde však nakupovat, nýbrž dělat nepořádek. Jak později sami přiznali, důvod, proč prodejnu navštívili, byla nuda. Jejich počínáním vznikla škoda na zboží v celkové výši přibližně 350,- Kč. Poškodili deodoranty a rozbalili na prodejně potravinářské zboží.

01.06.2019

Pod vlivem boural
Poškozenou krajnici vozovky a dopravní značení zahlédla hlídka městské policie v sobotu 1. června 2019 po 3. hodině ranní v Ostravě-Slezské Ostravě u jedné ze zastávek městské hromadné dopravy. Od tohoto místa se po vozovce táhla skvrna provozních kapalin, která strážníky dovedla až ke značně poškozenému vozidlu, které v té době přijíždělo k jedné z nedalekých ulic. Ve vozidle se nacházel pouze řidič. Hlídka muže ztotožnila, kdy se ukázalo, že jde o 41letého Asiata.

29.05.2019

Používala velmi hrubých výrazů
Dopoledne 29. května 2019 byla hlídka vyslána na Ostravy-Moravské Ostravy, kde se žena marně domáhala vyplacení sociální podpory. Verbálně na zaměstnankyně úřadu útočila, křičela a zároveň rušila i jednání dalších zaměstnanců. Používala velmi hrubých výrazů, především vůči zaměstnankyni, která agresorce odmítla dávky přiznat z důvodu chybějících dokumentů. Kromě vulgarit také plivala.

25.05.2019

Opilý muž napadl strážníky
Opilá osoba obtěžující okolí. To byl důvod, proč v sobotu 25. května 2019 odpoledne vyjížděla hlídka městské policie do Ostravy-Svinova. Na místě se na chodníku nacházel muž, který byl zjevně pod vlivem návykové látky. Ostatním kolemjdoucím vulgárně nadával a vyhrožoval. Dle oznamovatele se tak dělo již delší dobu. Muž odmítal spolupracovat i se strážníky. Ti mu následně naměřili přes 2,6 ‰ alkoholu v dechu.

20.05.2019

Sprejeři přistiženi při činu
Dne 20. května 2019 chvíli před půlnocí byli spatřeni strážníkem v Ostravě-Porubě v jednom z průchodů dva mladíci, kteří zde pokreslili stěny.Oba muže ve věku 19 let se podařilo dostihnout další hlídkou o několik metrů dál, podle popisu, který jim byl kolegou předán.