> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Vítkovičtí sedmáci ve Švédsku

vloženo: 06.03.2019           komentářů: 0

Vítkovičtí sedmáci sbírali zkušenosti ve Švédsku


Hráči 7. třídy HC VÍTKOVICE RIDERA absolvovali v uplynulých dnech devítidenní turné po zemi úřadujících hokejových mistrů světa. Ve Švédsku sehráli celkem 4 přátelská utkání se stejně starými i staršími hráči a rozhodně se mohli vracet hodně spokojení.

HC Vítkovice RideraNěkolik tisíc kilometrů, cestování autobusem i trajektem, návštěvy řady zajímavých míst – ale hlavně 4 velmi kvalitní přátelská utkání ve čtyřech dnech. To vše absolvovali od 23. února do 3. března vítkovičtí sedmáci, kteří se vydali změřit své síly se soupěři z jedné z hokejově nejvyspělejších zemí světa. A ve Švédsku se rozhodně neztratili. Ba naopak, svůj klub HC VÍTKOVICE RIDERA tam reprezentovali v tom nejlepším světle.

Na úvod čekal na naše hráče v úterý 26. února soupeř zvučného jména z Göteborgu. Nikdo menší než Frölunda HC, klub, jehož A-tým nedávno již potřetí zvítězil v evropské CHL a zuby si na něm vylámala jak Plzeň tak brněnská Kometa. Výsledek utkání našich sedmáků se stejně starými soupeři však vyzněl jednoznačně pro Vítkovice, které na ledě Frölundy zvítězily 8:1.

O den později, ve středu 27.2., byl na programu přesun do 170 km vzdáleného Tidaholmu. Tam se vítkovičtí postavili o rok starším hráčům z týmu Tidaholm Hockey a po bezbrankové první třetině se mohlo zdát, že půjde o velmi vyrovnaný souboj. Ve druhé třetině však naši sedmáci zaveleli k útoku a nasázeli soupeři hned sedm gólů. V závěrečné dvacetiminutovce pak sice třikrát skóroval i Tidaholm, ale stejný počet branek přidali i Vítkovice a zvítězily tak výsledným skóre 10:3.

Čtvrtek byl z hlediska přejezdů nejodpočinkovějším dnem, neboť další soupeř čekal na naše hráče jen půl hodiny cesty z Tidaholmu v sousedním Falköpingu. I zde čekali na vítkovické sedmáky o rok starší soupeři. Přestože únava z náročného cestování a nabitého programu se už začínala pomalu projevovat, ujaly se Vítkovice po bezbrankové první třetině ve druhé dvacetiminutovce vedení, o které přišly až v poslední části hry, a utkání tak skončilo nerozhodně 1:1.

Posledním dějištěm tohoto česko-švédského měření hokejových sil bylo město Eksjö. Rychleji než naši hráči však 130 km z Falköpingu očividně urazily zprávy o dosavadních výsledcích tří předchozích utkání. A tak domácí neponechali nic náhodě a proti našim hráčům, vesměs ročníku 2006, postavili v Eksjö jen jediného stejně starého hráče, patnáct hráčů r. 2005 a dva dorostence r. 2004. Přesto jim Vítkovice celou první třetinu zdárně vzdorovaly. Domácí otevřeli skóre až ve druhé třetině, a když pak v posledním dějství skórovali ještě dvakrát, skončilo utkání 3:0. S ohledem na předchozí výkony a náročnost cestování však mohli vítkovičtí sedmáci odjíždět domů nadmíru spokojení.

“Pro naše hráče to byla první takováto velká hokejová zkušenost v zahraničí a zvládli ji na výbornou. Nejen, že měli – stejně jako my trenéři – šanci porovnat naši českou školu s tím, jak se hraje hokej ve Švédsku, ale zároveň si dokázali, že díky zodpovědnému přístupu a maximálnímu nasazení jsou schopni hrát i se staršími a mnohdy možná i zkušenějšími soupeři. Na všech hráčích bylo znát, jak vážně berou svou roli a jak chtějí náš klub reprezentovat co nejlépe, což se jim podařilo. Za to jim patří obrovský dík. Protože když za námi i po posledním utkání, které jsme jako jediné prohráli, přišli trenéři soupeře a hodnotili nasazení, herní projev i disciplinovanost našich hráčů s velkým uznáním, byla to velká odměna pro nás pro všechny. Nezbývá proto, než poděkovat všem rodičům i těm, kdo se na přípravě této cesty podíleli, protože zážitky a zkušenosti, které jsme si ze Švédska přivezli, jsou pro nás pro všechny velikým povzbuzením do další práce,” zhodnotil turné hlavní trenér vítkovických sedmáků Martin Tomášek.

autor: HC Vítkovice Ridera

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

28.06.2019

Nudu zaháněli v obchodě
Nudu zaháněli v obchodě, událost bude šetřit „sociálka“ Tři nezletilí chlapci se vydali 28. května 2019 do prodejny v Ostravě-Zábřehu. Nešli zde však nakupovat, nýbrž dělat nepořádek. Jak později sami přiznali, důvod, proč prodejnu navštívili, byla nuda. Jejich počínáním vznikla škoda na zboží v celkové výši přibližně 350,- Kč. Poškodili deodoranty a rozbalili na prodejně potravinářské zboží.

01.06.2019

Pod vlivem boural
Poškozenou krajnici vozovky a dopravní značení zahlédla hlídka městské policie v sobotu 1. června 2019 po 3. hodině ranní v Ostravě-Slezské Ostravě u jedné ze zastávek městské hromadné dopravy. Od tohoto místa se po vozovce táhla skvrna provozních kapalin, která strážníky dovedla až ke značně poškozenému vozidlu, které v té době přijíždělo k jedné z nedalekých ulic. Ve vozidle se nacházel pouze řidič. Hlídka muže ztotožnila, kdy se ukázalo, že jde o 41letého Asiata.

29.05.2019

Používala velmi hrubých výrazů
Dopoledne 29. května 2019 byla hlídka vyslána na Ostravy-Moravské Ostravy, kde se žena marně domáhala vyplacení sociální podpory. Verbálně na zaměstnankyně úřadu útočila, křičela a zároveň rušila i jednání dalších zaměstnanců. Používala velmi hrubých výrazů, především vůči zaměstnankyni, která agresorce odmítla dávky přiznat z důvodu chybějících dokumentů. Kromě vulgarit také plivala.

25.05.2019

Opilý muž napadl strážníky
Opilá osoba obtěžující okolí. To byl důvod, proč v sobotu 25. května 2019 odpoledne vyjížděla hlídka městské policie do Ostravy-Svinova. Na místě se na chodníku nacházel muž, který byl zjevně pod vlivem návykové látky. Ostatním kolemjdoucím vulgárně nadával a vyhrožoval. Dle oznamovatele se tak dělo již delší dobu. Muž odmítal spolupracovat i se strážníky. Ti mu následně naměřili přes 2,6 ‰ alkoholu v dechu.

20.05.2019

Sprejeři přistiženi při činu
Dne 20. května 2019 chvíli před půlnocí byli spatřeni strážníkem v Ostravě-Porubě v jednom z průchodů dva mladíci, kteří zde pokreslili stěny.Oba muže ve věku 19 let se podařilo dostihnout další hlídkou o několik metrů dál, podle popisu, který jim byl kolegou předán.