> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Komentované výšlapy na haldu Emu

vloženo: 05.03.2019           komentářů: 0

Komentované výšlapy na haldu Emu, 10.3.2019

Jaro se pomalu blíží a průvodci z OSTRAVAINFO si pro letošní rok opět připravili sérii komentovaných procházek pro veřejnost. V posledních letech se stalo tradicí, že průvodcovskou sezónu otevíraly oblíbené výšlapy na jeden z nejvyšších bodů města a jeden z jeho symbolů – haldu Emu. Nejinak tomu bude i tento víkend.

„Dva komentované výšlapy se konají v neděli 10. března v 9 a ve 14 hodin. Sraz zájemců je čtvrt hodiny před začátkem u brány Slezskoostravského hradu. Velkou novinkou je fakt, že vstupenky na naše procházky se od letoška dají pořídit pouze v předprodeji v ostravských infocentrech nebo online na našem webu www.ostravainfo.cz,“ sděluje ředitel ostravských infocenter Mgr. Jiří Šimon. „V minulých sezónách jsme šli cestou nezávazných rezervací. Bohužel se ale stávalo, že na zdánlivě plně obsazené procházky se někteří návštěvníci nedostavili a zbytečně blokovali místa těm, kteří se zúčastnit skutečně chtěli, a na které se v rezervacích už nedostalo. Účast pak někdy byla i poloviční. Takhle věříme, že si vstupenky zakoupí opravdu jen skuteční zájemci.“

Návštěvníci se během výšlapu dozvědí o spoustě zajímavostí spjatými se Slezskou Ostravou. Řeč tak bude například o historii hradu, krvavé stávce na Dolu Trojice, místním rodákovi Zdeňku Jirotkovi nebo o slavných či méně slavných dobách Baníku Ostrava. Výšlapy budou ukončeny na vrcholu haldy Emy. Trasa je dlouhá necelé 3 kilometry. Znovu upozorňujeme všechny zájemce, že vstupenku na výšlapy nebude možné pořídit u průvodců na místě před procházkou, ale pouze v předprodeji online nebo v infocentrech. Vstupné činí 80 Kč pro dospělé a 50 Kč pro děti od 7 let, studenty, seniory a ZTP. Výšlapy mají omezenou kapacitu.

Program komentovaných procházek pro veřejnost 2019

10.3 Výšlap na haldu Emu
31.3. Obchodní domy
28.4. Přívoz
12.5. Ostravské hospody
26.5. Mariánské Hory
29.9. Židovská Ostrava
13.10 Vítkovice
3.11. Od Jubilejní po Jeremenko

autor: Jakub Otto

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

28.06.2019

Nudu zaháněli v obchodě
Nudu zaháněli v obchodě, událost bude šetřit „sociálka“ Tři nezletilí chlapci se vydali 28. května 2019 do prodejny v Ostravě-Zábřehu. Nešli zde však nakupovat, nýbrž dělat nepořádek. Jak později sami přiznali, důvod, proč prodejnu navštívili, byla nuda. Jejich počínáním vznikla škoda na zboží v celkové výši přibližně 350,- Kč. Poškodili deodoranty a rozbalili na prodejně potravinářské zboží.

01.06.2019

Pod vlivem boural
Poškozenou krajnici vozovky a dopravní značení zahlédla hlídka městské policie v sobotu 1. června 2019 po 3. hodině ranní v Ostravě-Slezské Ostravě u jedné ze zastávek městské hromadné dopravy. Od tohoto místa se po vozovce táhla skvrna provozních kapalin, která strážníky dovedla až ke značně poškozenému vozidlu, které v té době přijíždělo k jedné z nedalekých ulic. Ve vozidle se nacházel pouze řidič. Hlídka muže ztotožnila, kdy se ukázalo, že jde o 41letého Asiata.

29.05.2019

Používala velmi hrubých výrazů
Dopoledne 29. května 2019 byla hlídka vyslána na Ostravy-Moravské Ostravy, kde se žena marně domáhala vyplacení sociální podpory. Verbálně na zaměstnankyně úřadu útočila, křičela a zároveň rušila i jednání dalších zaměstnanců. Používala velmi hrubých výrazů, především vůči zaměstnankyni, která agresorce odmítla dávky přiznat z důvodu chybějících dokumentů. Kromě vulgarit také plivala.

25.05.2019

Opilý muž napadl strážníky
Opilá osoba obtěžující okolí. To byl důvod, proč v sobotu 25. května 2019 odpoledne vyjížděla hlídka městské policie do Ostravy-Svinova. Na místě se na chodníku nacházel muž, který byl zjevně pod vlivem návykové látky. Ostatním kolemjdoucím vulgárně nadával a vyhrožoval. Dle oznamovatele se tak dělo již delší dobu. Muž odmítal spolupracovat i se strážníky. Ti mu následně naměřili přes 2,6 ‰ alkoholu v dechu.

20.05.2019

Sprejeři přistiženi při činu
Dne 20. května 2019 chvíli před půlnocí byli spatřeni strážníkem v Ostravě-Porubě v jednom z průchodů dva mladíci, kteří zde pokreslili stěny.Oba muže ve věku 19 let se podařilo dostihnout další hlídkou o několik metrů dál, podle popisu, který jim byl kolegou předán.