> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Komentované výšlapy na haldu Emu

vloženo: 05.03.2019           komentářů: 0

Komentované výšlapy na haldu Emu, 10.3.2019

Jaro se pomalu blíží a průvodci z OSTRAVAINFO si pro letošní rok opět připravili sérii komentovaných procházek pro veřejnost. V posledních letech se stalo tradicí, že průvodcovskou sezónu otevíraly oblíbené výšlapy na jeden z nejvyšších bodů města a jeden z jeho symbolů – haldu Emu. Nejinak tomu bude i tento víkend.

„Dva komentované výšlapy se konají v neděli 10. března v 9 a ve 14 hodin. Sraz zájemců je čtvrt hodiny před začátkem u brány Slezskoostravského hradu. Velkou novinkou je fakt, že vstupenky na naše procházky se od letoška dají pořídit pouze v předprodeji v ostravských infocentrech nebo online na našem webu www.ostravainfo.cz,“ sděluje ředitel ostravských infocenter Mgr. Jiří Šimon. „V minulých sezónách jsme šli cestou nezávazných rezervací. Bohužel se ale stávalo, že na zdánlivě plně obsazené procházky se někteří návštěvníci nedostavili a zbytečně blokovali místa těm, kteří se zúčastnit skutečně chtěli, a na které se v rezervacích už nedostalo. Účast pak někdy byla i poloviční. Takhle věříme, že si vstupenky zakoupí opravdu jen skuteční zájemci.“

Návštěvníci se během výšlapu dozvědí o spoustě zajímavostí spjatými se Slezskou Ostravou. Řeč tak bude například o historii hradu, krvavé stávce na Dolu Trojice, místním rodákovi Zdeňku Jirotkovi nebo o slavných či méně slavných dobách Baníku Ostrava. Výšlapy budou ukončeny na vrcholu haldy Emy. Trasa je dlouhá necelé 3 kilometry. Znovu upozorňujeme všechny zájemce, že vstupenku na výšlapy nebude možné pořídit u průvodců na místě před procházkou, ale pouze v předprodeji online nebo v infocentrech. Vstupné činí 80 Kč pro dospělé a 50 Kč pro děti od 7 let, studenty, seniory a ZTP. Výšlapy mají omezenou kapacitu.

Program komentovaných procházek pro veřejnost 2019

10.3 Výšlap na haldu Emu
31.3. Obchodní domy
28.4. Přívoz
12.5. Ostravské hospody
26.5. Mariánské Hory
29.9. Židovská Ostrava
13.10 Vítkovice
3.11. Od Jubilejní po Jeremenko

autor: Jakub Otto

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.