> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Ikonická Barbie slaví

vloženo: 05.03.2019           komentářů: 0

Ikonická Barbie slaví 60. narozeniny. Forum Nová Karolina se na dva dny zabalí do růžové Bárbí. Zřejmě nejčastější holčičí odpověď na otázku "Co si přeješ k narozeninám nebo k Vánocům?" slýchají rodičové už šedesát let. Je to až neuvěřitelné, ale ikonická panenka spatřila světlo světa poprvé v roce 1959 ve Spojených státech. Od té doby se jí po celém světě prodaly stovky milionů, zdokonaloval se design, rozšiřovaly řady, přibývaly typy, účesy, tvary postavy, povolání… Jedním slovem - fenomén z rodiny hraček světoznámého výrobce Mattel.

Oslava kulatého výročí vstupu panenky Barbie na trh připadá na 9. března. Vůbec největší akce v České republice se uskuteční v sobotu 9. a v neděli 10. března v obchodním a zábavním centru Forum Nová Karolina v Ostravě. To si na základě přesvědčivých výsledků z předchozích akcí vybrali zástupci samotného Mattelu. A pro návštěvníky o víkendu přichystali desítky velkolepých atrakcí. Vše bude zdarma, naopak děti si budou moci odnést množství dárků a pozorností. Samotné centrum se na dva dny zahalí do růžové - právě tato barva je pro Barbie charakteristická.

Od pondělí 11. března až do konce měsíce však budou oslavy pokračovat. Takzvaný Barbie svět nabídne největší Barbie zónu v ČR, výstavy, kino, víkendový animační program a mnohé další atrakce. Na své si přijdou i kluci a tatínkové v  Hot Wheels herně a Xbox zóně.

Vstupné je zdarma

Růžové balonky, hostesky, osvětlení i barva na fasádě a koberců u vstupu do ostravského OC Forum Nová Karolina budou o víkendu 9. a 10. března 2019 lákat návštěvníky už zdálky. Barbie ve všech jejích podobách za posledních šedesát let bude shlížet z LED obrazovek i interaktivních panelů. Po oba dny od 11 do 18 hodin na příchozí čeká všemi odstíny růžové hrající doprovodný program.

Specialitou bude Barbie akademie, která interaktivním způsobem přiblíží šedesátiletou historii této hračky. Doprovodí ji výstava sběratelských panenek, Barbie stage s živým hudebním a tanečním programem včetně sobotní show oblíbené dívčí skupiny Lollipopz, slavnostní krájení dortu či soutěže a tombola o hračky.

Jedinečná bude i nabídka workshopů zaměřených například na tvoření, pohyb nebo gastronomii. Zamířit bude možné také do Barbie Beauty Studia s líčením a účesy pro děti nebo tematických fotokoutků. Atrakce budou rozmístěné ve všech patrech po celém centru. Na příchozí čeká welcome drink a pro prvních 1 000, kteří přijdou v růžové barvě, bude připravená originální taška z limitované edice BARBIE60.

Středobodem se uvnitř centra stane velká Mattel zóna s obří herní zónou Barbie, která v centru zůstane až do 31. března a doprovodí ji další herny jako Barbie60, Dreamtopia, Fashionistas, návrhářská dílna, kino, výtvarné studio nebo kreativní prostor Můžeš být kým chceš.

Pro kluky a tatínky bude záplava růžové kompenzována od pondělí 11. března velkorysou Mattel zónou. Najdou v ní další taháky z nabídky Mattelu jako hernu Hot Wheels s nejnovějšími modely a největší autodráhou na jednom místě nebo Xbox zónu. Pro nejmenší děti do 3 let bude připravená Fisher-Price herna s Mašinkou Tomášem.

Herny budou od 11. do 31. března přístupné denně od 10 do 18 hodin. Každý víkend je mezi 13. a 17. hodinou doplní program s animátory, soutěže a Barbie akademie.

autor: www.forumnovakarolina.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >  OSTRAVSKÁ 112

28.06.2019

Nudu zaháněli v obchodě
Nudu zaháněli v obchodě, událost bude šetřit „sociálka“ Tři nezletilí chlapci se vydali 28. května 2019 do prodejny v Ostravě-Zábřehu. Nešli zde však nakupovat, nýbrž dělat nepořádek. Jak později sami přiznali, důvod, proč prodejnu navštívili, byla nuda. Jejich počínáním vznikla škoda na zboží v celkové výši přibližně 350,- Kč. Poškodili deodoranty a rozbalili na prodejně potravinářské zboží.

01.06.2019

Pod vlivem boural
Poškozenou krajnici vozovky a dopravní značení zahlédla hlídka městské policie v sobotu 1. června 2019 po 3. hodině ranní v Ostravě-Slezské Ostravě u jedné ze zastávek městské hromadné dopravy. Od tohoto místa se po vozovce táhla skvrna provozních kapalin, která strážníky dovedla až ke značně poškozenému vozidlu, které v té době přijíždělo k jedné z nedalekých ulic. Ve vozidle se nacházel pouze řidič. Hlídka muže ztotožnila, kdy se ukázalo, že jde o 41letého Asiata.

29.05.2019

Používala velmi hrubých výrazů
Dopoledne 29. května 2019 byla hlídka vyslána na Ostravy-Moravské Ostravy, kde se žena marně domáhala vyplacení sociální podpory. Verbálně na zaměstnankyně úřadu útočila, křičela a zároveň rušila i jednání dalších zaměstnanců. Používala velmi hrubých výrazů, především vůči zaměstnankyni, která agresorce odmítla dávky přiznat z důvodu chybějících dokumentů. Kromě vulgarit také plivala.

25.05.2019

Opilý muž napadl strážníky
Opilá osoba obtěžující okolí. To byl důvod, proč v sobotu 25. května 2019 odpoledne vyjížděla hlídka městské policie do Ostravy-Svinova. Na místě se na chodníku nacházel muž, který byl zjevně pod vlivem návykové látky. Ostatním kolemjdoucím vulgárně nadával a vyhrožoval. Dle oznamovatele se tak dělo již delší dobu. Muž odmítal spolupracovat i se strážníky. Ti mu následně naměřili přes 2,6 ‰ alkoholu v dechu.

20.05.2019

Sprejeři přistiženi při činu
Dne 20. května 2019 chvíli před půlnocí byli spatřeni strážníkem v Ostravě-Porubě v jednom z průchodů dva mladíci, kteří zde pokreslili stěny.Oba muže ve věku 19 let se podařilo dostihnout další hlídkou o několik metrů dál, podle popisu, který jim byl kolegou předán.