> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Ikonická Barbie slaví

vloženo: 05.03.2019           komentářů: 0

Ikonická Barbie slaví 60. narozeniny. Forum Nová Karolina se na dva dny zabalí do růžové Bárbí. Zřejmě nejčastější holčičí odpověď na otázku "Co si přeješ k narozeninám nebo k Vánocům?" slýchají rodičové už šedesát let. Je to až neuvěřitelné, ale ikonická panenka spatřila světlo světa poprvé v roce 1959 ve Spojených státech. Od té doby se jí po celém světě prodaly stovky milionů, zdokonaloval se design, rozšiřovaly řady, přibývaly typy, účesy, tvary postavy, povolání… Jedním slovem - fenomén z rodiny hraček světoznámého výrobce Mattel.

Oslava kulatého výročí vstupu panenky Barbie na trh připadá na 9. března. Vůbec největší akce v České republice se uskuteční v sobotu 9. a v neděli 10. března v obchodním a zábavním centru Forum Nová Karolina v Ostravě. To si na základě přesvědčivých výsledků z předchozích akcí vybrali zástupci samotného Mattelu. A pro návštěvníky o víkendu přichystali desítky velkolepých atrakcí. Vše bude zdarma, naopak děti si budou moci odnést množství dárků a pozorností. Samotné centrum se na dva dny zahalí do růžové - právě tato barva je pro Barbie charakteristická.

Od pondělí 11. března až do konce měsíce však budou oslavy pokračovat. Takzvaný Barbie svět nabídne největší Barbie zónu v ČR, výstavy, kino, víkendový animační program a mnohé další atrakce. Na své si přijdou i kluci a tatínkové v  Hot Wheels herně a Xbox zóně.

Vstupné je zdarma

Růžové balonky, hostesky, osvětlení i barva na fasádě a koberců u vstupu do ostravského OC Forum Nová Karolina budou o víkendu 9. a 10. března 2019 lákat návštěvníky už zdálky. Barbie ve všech jejích podobách za posledních šedesát let bude shlížet z LED obrazovek i interaktivních panelů. Po oba dny od 11 do 18 hodin na příchozí čeká všemi odstíny růžové hrající doprovodný program.

Specialitou bude Barbie akademie, která interaktivním způsobem přiblíží šedesátiletou historii této hračky. Doprovodí ji výstava sběratelských panenek, Barbie stage s živým hudebním a tanečním programem včetně sobotní show oblíbené dívčí skupiny Lollipopz, slavnostní krájení dortu či soutěže a tombola o hračky.

Jedinečná bude i nabídka workshopů zaměřených například na tvoření, pohyb nebo gastronomii. Zamířit bude možné také do Barbie Beauty Studia s líčením a účesy pro děti nebo tematických fotokoutků. Atrakce budou rozmístěné ve všech patrech po celém centru. Na příchozí čeká welcome drink a pro prvních 1 000, kteří přijdou v růžové barvě, bude připravená originální taška z limitované edice BARBIE60.

Středobodem se uvnitř centra stane velká Mattel zóna s obří herní zónou Barbie, která v centru zůstane až do 31. března a doprovodí ji další herny jako Barbie60, Dreamtopia, Fashionistas, návrhářská dílna, kino, výtvarné studio nebo kreativní prostor Můžeš být kým chceš.

Pro kluky a tatínky bude záplava růžové kompenzována od pondělí 11. března velkorysou Mattel zónou. Najdou v ní další taháky z nabídky Mattelu jako hernu Hot Wheels s nejnovějšími modely a největší autodráhou na jednom místě nebo Xbox zónu. Pro nejmenší děti do 3 let bude připravená Fisher-Price herna s Mašinkou Tomášem.

Herny budou od 11. do 31. března přístupné denně od 10 do 18 hodin. Každý víkend je mezi 13. a 17. hodinou doplní program s animátory, soutěže a Barbie akademie.

autor: www.forumnovakarolina.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.