> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Výhrou s Karlovarskem vstupujeme

vloženo: 03.03.2019           komentářů: 0

Výhrou s Karlovarskem vstupujeme mezi elitu extraligy

Tříbodová výhra s Karlovarskem nás posouvá na čtvrté místo kompletní tabulky po předposledním kole. Podařilo se nám tak vklínit mezi vyhlašovanou elitní čtyřku volejbalové extraligy.

Nádherný vyrovnaný zápas viděla téměř plná ostravská hala. Úspěch nám přinesla hlavně větší chuť jít za vítězstvím. Obrovskou bojovností v poli jsme dokázali odvracet často i zdařilé útoky hostů a pak je většinou dokázali i úspěšně ukončit. S výjimkou třetího setu jsme nenechali soupeře odskočit na větší rozdíl. Úspěšně jsme se vypořádali i se slabšími chvilkami, kdy se Karlovarsku podařilo přiblížit, případně srovnat stav. Navíc naši smečaři si dokázali lépe poradit s bloky, než jejich soupeř.
VK Ostrava – VK ČEZ KARLOVARSKO 3:1 (25:22, 25:23, 20:25, 25:20)
Sestavy:
Domácí: Kotas, Podlesny, Janků, Sedláček, Dvořák, Menner, libero Sobczak.
Hosté: Wiese, Beer, Džavoronok, Hudeček, Patočka, Rejlek, libero Pfeffer. Střídali: Penrose, Van Haarlem, Vašina, O´Dea.
Vyjádření:
Domácí:
Jan David (kapitán VK Ostrava): „Vedla nás plná hala, vítězství je také zásluha diváků. Vybičováni skvělou atmosférou jsme velkou bojovností napravovali chyby, kterých jsme udělali možná více než v jiných zápasech.“
Jan Václavík (trenér VK Ostrava): „Pro nás skvělé utkání. Dva sety jsme dobře ztrátovali a dovedli k vítězství. Ve třetím už jsme moc spěchali za vítězstvím, byli jsme moc netrpěliví. Servis nám nečel jako v jiných zápasech, ale skvělou obranou jsme to vynahradili. Byl to v obraně náš nejlepší výkon. “
Hosté:
Ondřej Hudeček (kapitán VK ČEZ Karlovarsko): „V určitých herních činnostech to dnes nebyl špatný výkon. Vyhořeli jsme na dohrávání počapaných balónů. Ostrava si s nimi poradila podstatně líp.“
Jiří Novák (trenér VK ČEZ Karlovarsko): „Gratuluji Ostravě, odehrála velice slušný zápas. Věděli jsme, co nás čeká, připravili jsme se, ale naši smečaři se neprosadili. Holt jsme narazili na silnějšího. Kromě třetího setu se nám nepodařilo odskočit. Ostrava sice kazila více servisů než my, ale na rozdíl od nás v koncovkách dokázala podávat lépe. “
Popis utkání:
Poklidný začátek prvního setu přerušila naše šňůra ze 4:3 až na 9:4. Překvapivě získáváme body hlavně útoky středem a využitím univerzála. Karlovarsko se dokázalo několikrát přiblížit na dva body, ale náš tým vždy zase odskočil hlavně obrovskou bojovností na čtyřbodový rozdíl. Stejně to bylo v koncovce. Karlovarsko dotáhlo na 22:20, ale Dvořák a dokonalý blok vývoj setu posunuly na 24:20. Vary opět zapsaly dva body, ale za stavu 24:22 kazí Patočka podání a první set končí.
Ve druhém setu se oba týmy přetahují o každý bod až do stavu 13:12. Tři body v řadě pak získají Karlovy Vary, ale Ostrava jim to hned oplácí stejnou mincí. Obrovská přetahovaná pokračuje až do stavu 23:23. Pedrosa kazí podání a v další dlouhé rozehře set ukončuje Kotas útokem středem.
Ve třetím setu se opět koná přetahovaná až do 10:8. Pak na podání přichází Hudeček a skvělými servisy otáčí na 10:12. Tentokrát jsme to my, kdo dotahuje. Přiblížíme se na 16:17, ale pak sérií vlastních chyb zase ztrácíme. Tentokrát si náskok vedoucí tým drží až do úplného konce setu a vítězí 20:25.
Ve čtvrtém setu si vytváříme velký náskok, Při podání Podlesneho se dostaneme ke stavu 6:1. V následujícím průběhu se nemůžeme prosadit přes karlovarské bloky. Navíc začínáme dělat zbytečné chyby a stav je najednou srovnán na 10:10. Při podání Kotase se podaří znovu odskočit na 14:11. V dalším průběhu už naši hráči nedovolí hostům přiblížit se na míň než dva body, naposled na 22:20. Následující útoky Sedláčka a Kotase přinášejí domácím čtyři mečboly. Hned první proměňujeme trojblokem, jak bývá v naší hale v posledních zápasech zvykem.

autor: Zbyněk Matýsek

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.