> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Vítkovice - Hradec Králové

vloženo: 02.03.2019           komentářů: 0

Cesta zpět do šestky povede jedině přes výhru nad Hradcem

Z lovných se stali lovci. Vítkovice po prohře v Brně vypadly z Top 6, a tak v nedělním domácím duelu s Hradcem Králové nebudou bránit pozici zajišťující přímý postup do čtvrtfinále, ale naopak budou útočit na pozici těch, kteří se před ně dostali. Zápas 50. kola Tipsport Extraligy mezi HC VÍTKOVICE RIDERA a Mountfield HK hostí vítkovická OSTRAVAR ARÉNA v neděli 3. března od 16 hodin. Zápas nabídne i zajímavý doprovodný program s hasiči Moravskoslezského kraje.

Mountfield HK

Oba chtěli bojovat o vyšší příčky, ale neúprosná realita jim připravila jiné výzvy. Vítkovice v neděli na svém ledě hostí Hradec Králové. Hosté ještě před časem ohrožovali první pozici a pomýšleli na Prezidentský pohár, nyní ale budou rádi, když ve čtvrtfinále vyzvou protivníka z předkola. Ostravané zase ještě nedávno bránili pozici v šestce, ale aktuálně jsou mimo příčky zajišťující přímý postup do play off a musejí hodně zamakat, aby se dokázali vrátit. Předposlední domácí zápas základní části hraje HC VÍTKOVICE RIDERA v neděli 3. března od 16 hodin proti Mountfield HK.
V Brně jako proti Třinci – nadějné vedení a pak frustrace ze ztráty

Další hořké sousto. Vítkovičtí se chtěli poprat o ubránění pozice v šestce, na ledě Brna byli v pátek odhodlaní naplno bodovat a do 55. minuty k tomu měli i našlápnuto. Jenže nedokázali navýšit hubené jednobrankové vedení a úřadující mistr se pak zvedl a během 57 vteřin otočil zápas. Ostravané už v sobě nenašli sílu s výsledkem cokoli udělat a silně frustrovaní a rozzlobení museli přijmout fakt, že ani na půdě Komety nebodovali. „Takticky hráči všechno splnili. Víceméně se jedná o to, proč nejsme v šestce a tam, kde bychom měli být. Šest přečíslení dva na jednoho, které jsme nevyužili a neproměněné přesilovky, které nás trápí a to jsou právě ty chyby. Kometa sice znervózněla, ale trpělivostí a dobrým výkonem se do šancí dostali. Za stavu 1:1 jsme utkání nezvládli a zbytečně jsme inkasovali,“ uznal suše kouč Vítkovic Jakub Petr.


Na prezidentský pohár to už asi stačit nebude, pořád ale mohou být druzí

Jestliže v táboře Vítkovic zavládlo po pátku silné rozčarování, pak ani v kabině Hradce Králové není úplně důvod k jásání. Mountfield ještě před pár dny ohrožoval první místo Liberce a směle pomýšlel na případný úspěch v dlouhodobé soutěži a zisk Prezidentského poháru. Pak ale přišly na řadu rozhodující zápasy. Tým trenéra Tomáše Martince zkolaboval v Liberci 3:6 a v pátek nedokázal doma bodovat a padl s Plzní 1:2. Dvě prohry po jinak bezchybném únoru (pět výher v řadě) znamenaly posun mužstva z předních příček. Aktuálně jsou Východočeši na čtvrté pozici, na první místo ztrácejí šest bodů, ovšem s osmibodovým náskokem na pátou Kometu se relativně snadno mohou soustředit jen na útok na týmy před sebou a pokusit se urvat alespoň druhou příčku, ztráta je čtyři body. Kouč Tomáš Martinec se má, o co opřít. Bránu si dělí dva kvalitní a dnes už i zkušení gólmani Brandon Maxwell a Jaroslav Pavelka. Nejproduktivnějším hráčem týmu je překvapivě obránce, Petr Zámorský stihl během 47 zápasů nasbírat 37 kanadských bodů. Až pět bodů za ním byl se 33 body forvard Radek Smoleňák, jeden z lídrů útočné hry Mountfieldu. Na někoho možná může soupiska Hradce působit nenápadným dojmem, ale nenápadná rozhodně není. Hráči, jako zmíněný Smoleňák, dále Vincour, Petr Koukal, beci Filip Pavlík, Rosandič, Cibulskis, útočníci Radovan Pavlík, Paulovič, Cingel, Rákos či Dragoun. Hradec má svůj koktejl velice kvalitně namíchaný a nejen v základní části, ale i v play off může chtít útočit na nejvyšší příčky a dosáhnout na historický úspěch.


Začíná bitva o návrat do šestky

Jestliže ještě v pátek Vítkovičtí bránili své postavení v šestce a chtěli minimálně držet stejné výsledky, jako týmy za nimi, teď musejí své taktické plány zcela přehodnotit. Prohra v Brně v kombinaci s výhrou Olomouce znamená, že Ostravané jsou aktuálně na sedmé příčce a v případě, že by teď skončila základní část, museli by do předkola, namísto příprav na čtvrtfinále. A to si nikdo v modro-bílé organizaci nechce připustit. Z lovné zvěře se tak najednou stali lovci, kteří musejí uhrát více, než týmy před nimi. Reálný výhled se zužuje na již zmíněnou Olomouc. Vítkovičtí vědí, že cesta zpět do šestky může vést jedině přes tříbodovou výhru nad Hradcem doma, jako první záchytný bod. „Příběh v boji o šestku nekončí. Zkomplikovali jsme si to, ale pořád máme do konce tři kola. A není to jen o šestce a o předkole, ale taky o tom, jestli naše sezona bude trvat ještě měsíc nebo dva. Hradec má silný tým, to víme, patří k favoritům, to také víme, ale na to už nelze brát ohled. My musíme podat dobrý výkon a konečně jej dotáhnout až do konce. Po návratu z Brna jsme si ještě něco řekli v Ostravě v kabině, takže věřím, že všichni víme, co chceme a co je potřeba udělat, abychom toho dosáhli,“


Nedělní zápas nabídne zajímavý doprovodný program. Téma? Hasiči

Sportovní zápletku okoření tematicky založený doprovodný program nedělního utkání. Vítkovický klub se po dobré zkušenosti s „policejním zápasem“ rozhodl věnovat utkání s Hradcem hasičům. Hasiči Moravskoslezského kraje budou nejen v hledišti, ale i v útrobách arény představovat svou profesi, své dovednosti, svou techniku. Fanoušci se o přestávce mohou těšit i na speciální dynamickou ukázku hasičů-lezců.

autor: HC Vítkovice Ridera

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.