> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Piráti z Bílovce

vloženo: 01.03.2019           komentářů: 0

Pod pirátskou vlajkou se vzhůru za tajemným dobrodružstvím vydalo v pondělí 25. února do vod třpytivého Karibiku třiadvacet dětí z Bílovce, které si tak fantasticky užily své jarní prázdniny. Plavba po Karibiku byla totiž hlavním tématem již tradičního příměstského tábora Domu dětí a mládeže (DDM) v Bílovci. Dnes malí piráti doplouvají zpět k břehům domova a čeká je karibská party…
„Jeden příměstský tábor pořádáme vždy o jarní prázdninách, několik dalších pak o letních. Letos poprvé měli rodiče díky dotaci MAS z Ministerstva práce a sociálních věcí ČR jarní tábor o 300 korun levnější, stejně jako rodiče dětí na loňských letních příměstských táborech. Dotace ve výši zhruba 800 tisíc korun nám totiž umožnila nejen snížit ceny příměstských táborů po dobu tří let, ale mohli jsme nakoupit i nejrůznější sportovní pomůcky, party stany, bazény, přenosné nerezové várnice na pití, mikroskopy, kostru člověka nebo dataprojektor. Díky tomu mají děti mnohem bohatější a kvalitnější program na těchto táborech a samozřejmě i na ostatních akcích a v kroužcích našeho střediska,“ vysvětluje jeho ředitelka Tamara Knoppová a dodává, že dotaci bude dům dětí a mládeže čerpat až do jara 2021.
Bílovečtí piráti rozdělení do dvou skupin – Černá perla a Černí plameňáci – měli celý týden od 8 do 16 hodin doslova nabitý aktivitami. A samozřejmě si jako užili i vodních radovánek! Jak jinak?! Ve čtvrtek se nalodili na velký koráb, kterým odpluli na ostrov Olešná Aquapark. Po celý týden si navíc postupně vyráběli masky na závěrečnou karibskou party.
Masky však děti využijí i na velkém maškarním plese, který Dům dětí a mládeže v Bílovci pořádá už zítra, v sobotu 2. března od 14 hodin, v bíloveckém kulturním domě. Děti zahalené do masek čekají soutěže, kreativní dílničky, malování na obličej, ale i bohatý karnevalový program se Zdeňkem a Týnou a také v podobě vystoupení dětí z tanečních kroužků DDM a mateřských škol. Všechny děti mají vstup zdarma, rodiče zaplatí za vstupenku 50 korun.
„Náš dům dětí a mládeže má pod sebou neuvěřitelných 621 dětí, kteří se sdružují v 62 kroužcích! To považuji s ohledem na velikost našeho města za fantastické,“ dodává starostka města Bílovce Renata Mikolašová. „Navíc se vedení DDM v Bílovci daří díky dotacím zvelebovat nejen zázemí a zahradu, ale i zpestřovat dětem jednotlivé aktivity. Bílovec není velké město, ale je moc fajn, že jednotlivé organizace se dokážou při pořádání různých akcí zapojit jako jeden tým.“


autor: Lenka Hatlapatková

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.