> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Baník – Zlín

vloženo: 01.03.2019           komentářů: 0

Boj o finálovou skupinu pokračuje. Po Liberci vyzve Baník dalšího přímého konkurenta ve hře o první šestku Fastav Zlín. Zápas se uskuteční v pátek od 18:00 na Městském stadionu.

Zlín na přelomu podzimní a jarní části sezony zabředl do výsledkové krize. Dohromady prohrál šest utkání v řadě a na jaře tedy pod novým trenérem Romanem Pivarníkem ještě nebodoval.

„Utekl jim začátek jara, ale v tom ten soupeř bude nebezpečnější. Potřebuje udělat body. Nesmíme je za žádnou cenu podcenit. Naopak se na soupeře musíme stoprocentně koncentrovat,“ nabádá k obezřetnosti trenér Bohumil Páník, který je z dřívějšího angažmá dokonalým znalcem zlínského prostředí.

Od jeho odchodu před rokem se už však mnohé změnilo. „Zlín prodělal mnoho změn včetně té trenérské,“ vzpomenul zimní střídání koučů Bílka s Pivarníkem, který po nevydařeném startu jara sahá k taktickým inovacím. „Poslední zápas už vzadu místo trojky hráli zónu ve čtyřech, takže nějaká změna už tam proběhla. Ale jakým způsobem hry budou hrát u nás, to bude záležet pouze na nich. My musíme být nachystaní na všechno a zvládnout zápas podle našich plánů.“

Po delší době mají trenéři Baníku k ruce úplný kádr. Tým je před Zlínem kompletní. „Máme z čeho vybírat a to je dobře. Uvidíme, jak to poskládáme,“ nechtěl kouč Páník odkrývat karty.

23. kolo FORTUNA:LIGY

Baník (4. místo, 38 bodů) – Zlín (7. místo, 30 bodů)

Pátek 18:00, Městský stadion

Rozhodčí: Julínek - Moláček, Podaný

Nejlepší střelci: Kuzmanovič (7) - Vyhnal (5)

Absence: nikdo - Jakubov (zranění)

Komu hrozí stop: Pazdera, J. Šašinka, O. Šašinka (všichni 3 ŽK) - Gajič, Hnaníček, Jiráček, Hronek (všichni 3 ŽK)

BANÍK VS ZLÍN V SAMOSTATNÉ LIZE

Bilance vzájemných zápasů: 25 / 11-11-3 42:23

Nejlepší střelci vzájemných zápasů: Svěrkoš 4 – Zbožínek, Kroča, Poznar, Bača 2

Nejvyšší výhra: 5:2 (26. října 2008)

Nejvyšší prohra: 1:3 (26. dubna 2009)
POSLEDNÍ VZÁJEMNÉ UTKÁNÍ (21. ZÁŘÍ 2018)
ZLÍN – BANÍK 1:2 (0:0)

Branky: 83. Beauguel - 62. Baroš, 65. Pazdera. Rozhodčí: Julínek - Pelikán, Pochylý. ŽK: Bartošák, Bačo, Hronek - Stronati. Diváci: 5898.

Zlín: Dostál - Bačo, Buchta, Gajič - Podio - Matejov, Lukáš Holík (55. Hronek), Jiráček (82. Železník), Bartošák (75. Libor Holík) - Beauguel, Poznar. Trenér: Bílek.

Baník: Laštůvka - Pazdera, Šindelář, Stronati, Fleišman - Fillo, Jánoš, Hrubý (84. Procházka), Holzer - Baroš (75. O Šašinka), Diop (90. Mešaninov). Trenér: Páník.

autor: www.fcb.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.