> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

TJ OSTRAVA - VK BRNO

vloženo: 01.03.2019           komentářů: 0

V minulém kole porazila Ostrava KP Brno a po delším čase se radovala z výhry. Domácí chtěli potvrdit výsledek z Králova pole a v 1. setu dominovali, ale pak je zkušenější hosté přehráli. Byť hrstka diváků, ale s věrnými bubeníky, vytvořila výbornou atmosféru.

č.: 109 dne: 28. 2. 2018 v hod.: 18:00

TJ Ostrava – VK Brno 1:3 (25:12, 9:25, 17:25, 25:27)

Rozhodčí: Peloušek J., Kubinec J.

Počet diváků: 60

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Makauskaite, Nečasová, Diatková, Faltínová, Zemanová, Kašparová, libero Chevalierová. Střídaly: Sedláčková, Lukáčová, Zedníková, Žonerčíková, Červenková.

Hosté: Nováková, Janečková, Svobodníková, Beránková M., Beránková E., Boulová, libero: Sklenářová Střídala: Pospíšilová P., Pospíšilová A.

Vyjádření:

Domácí:

Kateřina Zemanová (kapitánka TJ Ostrava): „Po dobrém začátku, přišel ve 2. setu nepochopitelný výpadek, ze kterého jsme se vzpamatovaly až ve 4. setu. Škoda jeho koncovky, kdy rozhodly maličkosti.“

Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „Parádní vstup do utkání. Další dva sety jsme nepochopitelně přestali hrát. Ve čtvrtém setu jsme začali opět bojovat o každý míč. Soupeř i rozhodčí si koncovku pohlídali.“

Hosté:

Soňa Nováková (kapitánka VK Brno): „Těžký zápas, kdy jsme se musely obejít bez Markéty Chlumské. Po 1. setu jsme nezpanikařily a oplatily domácím „nálož“. Ve 3. a 4. setu už se hrál pěkný volejbal. Musím pochválit Míšu Beránkovou, která odehrála 1. extraligový zápas a moc nám pomohla.“

Martin Gerža (trenér VK Brno): „Jsem rád, že jsme se vyrovnali se změnami v sestavě, výbornou premiéru si odbyla Míša Beránková. “

Popis utkání:

První dva sety byly jako na houpačce a od začátku dominoval vždy jeden z týmů.

Ve třetím setu bylo od začátku lepší Brno, a byť domácí pár krát dotáhli na rozdíl dvou tří bodů, tak koncovka s přehledem patřila hostům.

Ve stejném rytmu se pokračovalo i v setu čtvrtém (13:15, 14:18), ale pak Ostrava dorovnala na 18:18, Brňanky poté odskočily na 20:23, Ostravačky se nevzdaly, opět vyrovnaly na 23:23, odvrátily jeden mečbol, získaly setbol, ale to už bylo bohužel vše a zápas i díky prvnímu písknutému „dvojáku“ během celého čtyřsetového zápasu ztratily.“

autor: Miloš Matula

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.