> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Den otevřených dveří

vloženo: 28.02.2019           komentářů: 0

Přijďte do Akordu na Den otevřených dveří
Dům kultury (DK) Akord v Ostravě-Zábřehu otevře své prostory v neděli 3. března 2019. Den otevřených dveří proběhne od 9 do 13 hodin. Návštěvníci mohou zavítat do prostor, do kterých se běžně nedostanou. V jednotlivých prostorech bude probíhat doprovodný program.
Dům kultury Akord, sídlící na náměstí SNP v městské části Ostrava-Zábřeh, otevře své prostory letos poprvé. Přijďte se podívat do zákulisí nejstaršího ostravského domu kultury, který letos slaví své 60. narozeniny a v roce 2015 prošel rekonstrukcí.
Den otevřených dveří se uskuteční první březnovou neděli. Návštěvníci si budou moci prohlédnout běžně nepřístupná zákoutí Akordu včetně zázemí pro herce, zvukovou kabinu nebo prostory kanceláří. Letošní Den otevřených dveří je výjimečný tím, že je součástí oslav „Slavíme společně 90-60-90“, které započaly už minulý víkend Výročním plesem
Jedna prohlídka bude až 50 minut. Komentované prohlídky budou probíhat od 9 hodin ve frekvenci tří prohlídek za hodinu. Poslední prohlídka je plánována na 13. hodinu.
Počet účastníků prohlídky je omezen. Zájemce žádáme o včasnou rezervaci místa a to buď osobně na pokladně Akordu nebo na telefonním čísle 596 762 511.
Den otevřených dveří se uskuteční souběžně v Akordu i v Českém rozhlase Ostrava. Všichni účastníci prohlídek získají možnost navštívit tentýž den zdarma hokejové utkání HC Vítkovice Ridera – Mountfield Hradec Králové v 16 hodin v Ostravar Aréně.
Pokud se návštěvníci zúčastní Dnů otevřených dveří v DK Akord a současně i v Českém rozhlase, budou zařazeni do speciálního slosování, které proběhne ve 13 hodin. Vylosováno bude 10 výherců, kteří získají možnost se před zmíněným utkáním podívat do zákulisí hokejové haly.
Vstup na Den otevřených dveří je zdarma.


autor: Dům kultury (DK) Akord

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.