> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Tieto Czech již popáté v řadě

vloženo: 27.02.2019           komentářů: 0

Tieto Czech již popáté v řadě mezi nejlepšími IT zaměstnavateli v ČR
Společnosti Tieto Czech patří přední příčky v hodnocení atraktivity zaměstnavatelů v oblasti IT již pravidelně. Důkazem je i osmý ročník studentského žebříčku TOP ZAMĚSTNAVATELÉ, ve kterém firma už popáté obsadila prestižní umístění v pětici nejoceňovanějších IT zaměstnavatelů v České republice, a to po boku podniků jako Microsoft, Seznam, Avast nebo IBM.
„Velmi nás těší, že studenti už pátým rokem v řadě považují Tieto za atraktivního zaměstnavatele i v porovnání s dalšími prestižními firmami. Výsledek průzkumu za rok 2018 ukazuje, že oceňují např. naši práci na významných zakázkách a typickou severskou pracovní kulturu. Nabízíme jim příležitost zahájit kariéru v úspěšné mezinárodní firmě a zároveň poskytujeme podmínky pro další rozvoj díky spoustě projektů zaměřených na rozvoj talentů,“ říká Zuzana Mánková, komunikační specialistka společnosti Tieto Czech.
Za studií stojí nezisková organizace Asociace studentů a absolventů, která se zaměřuje na podporu a rozvoj vzdělanosti. Jejím cílem je poskytnout celému studentskému vysokoškolskému světu jedinečné údaje o potenciálních zaměstnavatelích. Studie zároveň napovídá firmám, jak se lze stát preferovaným zaměstnavatelem. V roce 2018 se sběru dat zúčastnilo 11 577 českých vysokoškoláků.
Pro Tieto Czech je vzdělávání jedním ze základních pilířů fungování společnosti. Do rozvoje zaměstnanců firma každoročně investuje více než sto milionů korun. Navíc je v současné době ve firmě na stáži 150 studentů, kteří mají možnost rozvíjet se v IT a zároveň se naučit reagovat na změny související s pracovním prostředím. „Zkušenosti jsou něčím, co studenti získávají jen velmi těžko. V Tieto si ale mohou ‚osahat‘ spoustu různých činností v nespočtu týmů, což je perfektní start pro jejich kariéru. Není tedy divu, že u nás studenti tvoří početnou komunitu, v jejímž rámci pořádají různé akce a aktivity pro sebe i veřejnost,“ uzavírá Zuzana Mánková.

Výsledky průzkumu TOP ZAMĚSTNAVATELÉ 2019 v oblasti IT:
1. Seznam.cz
2. Microsoft
3. Avast
4. IBM Česká republika
5. Tieto Czech

O společnosti Tieto
Tieto je největší severoevropský dodavatel IT služeb poskytující komplexní služby v oblasti IT pro soukromý i veřejný sektor a služby pro vývoj produktů v oblasti komunikace a moderních technologií. Jako důvěryhodný partner v transformaci IT pomáháme našim zákazníkům přizpůsobit jejich procesy a podnikání požadavkům trhu. V Tieto klademe velký důraz na profesionální růst a výsledky. Společnost Tieto, založená v roce 1968, se sídlem v Helsinkách a čistými tržbami 1,7 miliard eur zaměstnává téměř 15 000 expertů a působí ve více než 20 zemích světa. Její akcie jsou obchodovány na burze NASDAQ OMX v Helsinkách a Stockholm

autor: Tieto Czech

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.