> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Srazil k zemi 80letou seniorku

vloženo: 26.02.2019           komentářů: 0

Pachatel v Ostravě srazil k zemi 80letou seniorku, kterou oloupil o kabelku

Ostravský policejní komisař zahájil trestní stíhání 27letého muže pro zvlášť závažný zločin loupeže a přečin neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Obětí se stala 80letá seniorka.

Ke skutku došlo dne 9. 2. 2019 kolem 15.00 hodiny v Ostravě. Podezřelý měl přistoupit zezadu k oběti, která nesla v jedné ruce tašku s nákupem a v druhé kabelku. Muž měl do poškozené zezadu strčit tak intenzivně, že upadla na zem. Následoval boj o kabelku, žena zavazadlo pevně svírala, nicméně kabelku neubránila a muž z místa i se zavazadlem utekl.

Žena utrpěla zranění, byla ošetřena lékařem a doba léčení zranění nebyla dosud specifikována. Způsobená škoda na majetku byla předběžně vyčíslena v částce asi 2 800 korun. Krom dokladů, peněženky a dalších osobních věcí poškozené, se měl muž zmocnit také platební karty. Kartu měl muž ještě téhož dne užít k různým platbám. Kriminalisté v průběhu prověřování shromáždili informace k 27letému podezřelému, zajistili i některé odcizené věci (peněženku, doklady atd.).

Na pachatele zvlášť závažného zločinu loupeže pamatuje trestní zákoník trestem odnětí svobody až na deset let.

autor: mjr. Mgr. Gabriela Pokorná

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

28.06.2019

Nudu zaháněli v obchodě
Nudu zaháněli v obchodě, událost bude šetřit „sociálka“ Tři nezletilí chlapci se vydali 28. května 2019 do prodejny v Ostravě-Zábřehu. Nešli zde však nakupovat, nýbrž dělat nepořádek. Jak později sami přiznali, důvod, proč prodejnu navštívili, byla nuda. Jejich počínáním vznikla škoda na zboží v celkové výši přibližně 350,- Kč. Poškodili deodoranty a rozbalili na prodejně potravinářské zboží.

01.06.2019

Pod vlivem boural
Poškozenou krajnici vozovky a dopravní značení zahlédla hlídka městské policie v sobotu 1. června 2019 po 3. hodině ranní v Ostravě-Slezské Ostravě u jedné ze zastávek městské hromadné dopravy. Od tohoto místa se po vozovce táhla skvrna provozních kapalin, která strážníky dovedla až ke značně poškozenému vozidlu, které v té době přijíždělo k jedné z nedalekých ulic. Ve vozidle se nacházel pouze řidič. Hlídka muže ztotožnila, kdy se ukázalo, že jde o 41letého Asiata.

29.05.2019

Používala velmi hrubých výrazů
Dopoledne 29. května 2019 byla hlídka vyslána na Ostravy-Moravské Ostravy, kde se žena marně domáhala vyplacení sociální podpory. Verbálně na zaměstnankyně úřadu útočila, křičela a zároveň rušila i jednání dalších zaměstnanců. Používala velmi hrubých výrazů, především vůči zaměstnankyni, která agresorce odmítla dávky přiznat z důvodu chybějících dokumentů. Kromě vulgarit také plivala.

25.05.2019

Opilý muž napadl strážníky
Opilá osoba obtěžující okolí. To byl důvod, proč v sobotu 25. května 2019 odpoledne vyjížděla hlídka městské policie do Ostravy-Svinova. Na místě se na chodníku nacházel muž, který byl zjevně pod vlivem návykové látky. Ostatním kolemjdoucím vulgárně nadával a vyhrožoval. Dle oznamovatele se tak dělo již delší dobu. Muž odmítal spolupracovat i se strážníky. Ti mu následně naměřili přes 2,6 ‰ alkoholu v dechu.

20.05.2019

Sprejeři přistiženi při činu
Dne 20. května 2019 chvíli před půlnocí byli spatřeni strážníkem v Ostravě-Porubě v jednom z průchodů dva mladíci, kteří zde pokreslili stěny.Oba muže ve věku 19 let se podařilo dostihnout další hlídkou o několik metrů dál, podle popisu, který jim byl kolegou předán.