> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Novou bronchoskopickou věž

vloženo: 24.02.2019           komentářů: 0

Novou bronchoskopickou věž pořídila Vítkovická nemocnice.Šetrnější průběh vyšetření dýchacích cest pro pacienty, detailnější zobrazení pro lékaře a celkově přesnější diagnostiku nabízí nové vybavení Vítkovické nemocnice. Řeč je konkrétně o nové bronchoskopické věži, kterou za 1,2 miliónu korun koupila na plicní oddělení Vítkovická nemocnice v Ostravě, člen skupiny AGEL.

Dosluhující bronchoskopickou věž na plicním oddělení nahradila nová, modernější. „Má dva bronchoskopy, diagnostický a terapeutický. Diagnostický je tenčí, takže šetrnější k pacientům. Dovolí nám vyšetřit i menší děti, ale také zaintubované pacienty, možné je vyšetření i přes kanyly. Terapeutický bronchoskop má pak standardní rozměry a používá se již při následných zákrocích,“ vysvětlil MUDr. Jaromír Roubec, Ph.D., primář plicního oddělení Vítkovické nemocnice.

Kromě možnosti šetrnějšího vyšetření nabízí nová věž také přesnější diagnostiku. „Nové softwarové vybavení v kombinaci s ultra HD rozlišením nabízí lepší rozlišení pro případné nálezy dolních dýchacích cest, výhodou je také pořízení fotografického záznamu z vyšetřované oblasti, anebo do budoucna možné rozšíření i o filmový záznam. Díky kvalitnějšímu zobrazení je to pro nás posun k přesnější diagnostice,“ doplnil primář MUDr. Jaromír Roubec, Ph.D. s tím, že vyšetřující lékař může přepínat mezi jednotlivými módy zobrazení, které zvýrazňují například cévní nebo nádorové struktury.

Plicní oddělení Vítkovické nemocnice poskytuje komplexní péči pacientům s nemocemi plic, průdušek, pohrudnice a mezihrudí. Na oddělení zde ročně ošetří endoskopicky v ambulantním režimu přibližně 300 pacientů a v odborných ambulancích dalších 12 000 pacientů.

autor: Bc. Lucie Drahošová

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

28.06.2019

Nudu zaháněli v obchodě
Nudu zaháněli v obchodě, událost bude šetřit „sociálka“ Tři nezletilí chlapci se vydali 28. května 2019 do prodejny v Ostravě-Zábřehu. Nešli zde však nakupovat, nýbrž dělat nepořádek. Jak později sami přiznali, důvod, proč prodejnu navštívili, byla nuda. Jejich počínáním vznikla škoda na zboží v celkové výši přibližně 350,- Kč. Poškodili deodoranty a rozbalili na prodejně potravinářské zboží.

01.06.2019

Pod vlivem boural
Poškozenou krajnici vozovky a dopravní značení zahlédla hlídka městské policie v sobotu 1. června 2019 po 3. hodině ranní v Ostravě-Slezské Ostravě u jedné ze zastávek městské hromadné dopravy. Od tohoto místa se po vozovce táhla skvrna provozních kapalin, která strážníky dovedla až ke značně poškozenému vozidlu, které v té době přijíždělo k jedné z nedalekých ulic. Ve vozidle se nacházel pouze řidič. Hlídka muže ztotožnila, kdy se ukázalo, že jde o 41letého Asiata.

29.05.2019

Používala velmi hrubých výrazů
Dopoledne 29. května 2019 byla hlídka vyslána na Ostravy-Moravské Ostravy, kde se žena marně domáhala vyplacení sociální podpory. Verbálně na zaměstnankyně úřadu útočila, křičela a zároveň rušila i jednání dalších zaměstnanců. Používala velmi hrubých výrazů, především vůči zaměstnankyni, která agresorce odmítla dávky přiznat z důvodu chybějících dokumentů. Kromě vulgarit také plivala.

25.05.2019

Opilý muž napadl strážníky
Opilá osoba obtěžující okolí. To byl důvod, proč v sobotu 25. května 2019 odpoledne vyjížděla hlídka městské policie do Ostravy-Svinova. Na místě se na chodníku nacházel muž, který byl zjevně pod vlivem návykové látky. Ostatním kolemjdoucím vulgárně nadával a vyhrožoval. Dle oznamovatele se tak dělo již delší dobu. Muž odmítal spolupracovat i se strážníky. Ti mu následně naměřili přes 2,6 ‰ alkoholu v dechu.

20.05.2019

Sprejeři přistiženi při činu
Dne 20. května 2019 chvíli před půlnocí byli spatřeni strážníkem v Ostravě-Porubě v jednom z průchodů dva mladíci, kteří zde pokreslili stěny.Oba muže ve věku 19 let se podařilo dostihnout další hlídkou o několik metrů dál, podle popisu, který jim byl kolegou předán.